Sami na cestách? Nečekejte, jeďte hned!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

Sami na cestách? Nečekejte, jeďte hned!

Zabalit kufr, cestovní pas, booknout si letenku nebo celý zájezd a vyrazit na cesty. Sám. Bez party kámošů, bez rodiny, bez partnera. Umíte si to představit a máte na to odvahu? Určitě máte a pokud ještě ne, tak ji najděte. Ať už jste single, nebo ne, absolvovat jednou za čas výlet, kde budete jenom sami, rozhodně stojí za to. Proč? Naplánujete si program jen podle sebe, zastavíte se tam, kde chcete, přispíte si nebo naopak hned ráno půjdete běhat na pláž. Budete chvíli sami se sebou, v novém prostředí, poznáte destinaci jinak a sebe zase o trochu víc. Navíc potkáte plno dalších lidí. Proč a kam letět na takovou dovolenou? Pár důvodů a tipů jsme pro vás dali dohromady.
Redakce Redakce Autor
18. 7. 2023

Láká vás nezávislost a svoboda. Od rána do večera. Vzbudit se na východ slunce a obout si tenisky na běhání nebo jít do fitka. Pro někoho zase ideální den začíná vstáváním až po poledni a výborným brunchem. Někdo chce proválet dovolenou u bazénu, číst si oblíbenou knížku, pustit si do sluchátek svou trendy hudbu nebo nejnovější díl podcastu. Nebo si představujete cestování podle sebe ještě jinak? S jídlem, klábosením s místními, poznáváním kultury i místních památek? Proč by ne.

Každopádně stále více lidí cestuje bez parťáka, bez ohledu na to, jestli jsou ve vztahu, nebo ne. Chtějí mít čas sami na sebe, na své koníčky, ale v novém prostředí. Plánují prostě den nebo celý pobyt jen a jen podle vlastních představ, nemusí se ohlížet na ostatní.

Možná to zní „na papíře“ trochu sobecky, ale není, tak proč si takovou cestu nedopřát. A je úplně jedno, jestli to je v létě, nebo v průběhu celého roku, i taková exotika v zimě k tomu úplně vybízí. Sebeobjevování představuje zajímavý bonus. Protože máte čas přemýšlet, relaxovat, uvidíte některé věci s větším nadhledem. Osobní růst na vás možná vyskakuje z každého motivačního citátu, knížky nebo kurzu, ale můžete k tomu využít i cestování.

 

„Cestování tzv. singles je novým fenoménem, stále více cestovatelů jezdí samo a u nás poptává jednolůžkové pokoje, jak u dovolených u moře, tak u poznávaček. Přidali jsme proto do nabídky víc takových možností. Ideální variantou pak jsou i adults only hotely nebo ubytování, kde chystáme různé sportovní aktivity, od jógy po fitness. Začínáme na dvou místech i s novým konceptem, kde teče prosecco proudem, s chill-out zónou a hudbou,“ okomentovala trend i u cestovní kanceláře Čedok mluvčí Kateřina Pavlíková.

 

<Path> Po čem ženy (v posteli) touží? Z výzkumů a anket je jasné, čemu by se pánové měli rozhodně vyvarovatZdroj: webmd.com, askmen.com, thehealthsite.com, flo.health, sexgeek.wordpress.com

Válení u moře může být pro někoho nuda, zážitky táhnou. Stále víc turistů chce vyzkoušet i nějaký adrenalin. Singles na cestách motivuje hledání dobrodružství, ať si pod tím každý představuje cokoli. Šnorchlování, potápění v Egyptě u Rudého moře, kitesurfing na Fuerteventuře, paragliding v Turecku, trekking na Tenerife nebo coasteering či canyoning na Madeiře. To jsou jen příklady toho, co teď táhne. A že vám některé z výrazů ještě nic neříkají? Let’s google it. Pokud máte strach se ponořit do hlubin oceánu nebo skočit z útesu, nevadí. Endorfiny vám vyvolá i lekce latinskoamerického tance v Dominikánské republice, kurz vaření v Thajsku zase potěší vaše chuťové buňky.

Tipy redakce

Pokud milujete historii, odškrtněte si třeba rovnou několik zemí během jedné dovolené. Z egyptské Taby se můžete vydat totiž klidně na jednodenní výlet do sousedního Izraele a vidět Jeruzalém, Betlém a vykoupat se v pomalu mizícím Mrtvém moři, a o den později už se budete kochat v jordánském skalním městě Petra, které postavili tajemní Nabatejci.

 

Když cestujete sami, můžete se také seznamovat s místními nebo dalšími turisty, které potkáte. Ať už v letadle, v městské dopravě, na pláži nebo v baru při popíjení dalšího mojita. Procvičíte si jazyky, které už ovládáte, nebo se naučíte základy dalšího jazyka. A nemyslíme jen francouzského. Možná narazíte na někoho, kdo vás městem provede, prozradí zajímavosti a ukáže nejlepší kavárničky, pekárny nebo kam zajít na nejlepší pizzu či mořské plody. Nezapomínejte však na bezpečnost. Důvěřuj, ale prověřuj. I při cestování.

Zdroj: ČEDOK, Kateřina Pavlíková

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop