Batohy na útesech a judista v uličce. Nové bezpečnostní video aerolinek představuje talenty i destinace Španělska
News
Zdroj: Adobe Stock

Batohy na útesech a judista v uličce. Nové bezpečnostní video aerolinek představuje talenty i destinace Španělska

Batohy na kameni, gymnasta v pozici letadla a judista na útesech – zkrátka přehlídka španělských talentů, přírodních krás a ikonických destinací. tak může vypadat něco většinou tak všedního, jako je instruktážní video o bezpečnosti na palubě letadla. Místo monotónní recitace stevardů a stevardek ozývající se z praskajících reproduktorů, kterou většinou nikdo neposlouchá, představily letecká společnost Iberia a španělská centrála pro turismus video plné nejen dechberoucích destinací, ale také španělských talentovaných osobností. Takovou instruktáž si pak klidně pustíte i dvakrát!
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
13. 2. 2023

Zavazadlo do přihrádky nebo pod sedačku před vámi, pás zapnutý po celou dobu letu kvůli nečekaným turbulencím a únikové cesty umístěné i za vámi. Ruku na srdce, ti z nás, kteří letěli více než dvakrát až třikrát, většinou berou tyto nepochybně důležité bezpečnostní instruktáže jen jako zbytečné vyrušení na začátku letu. A proto aerolinky přicházejí s originálními způsoby, jak cestující zaujmout. Ještě žádný počin však není tak krásný, jako ten aerolinky Iberia, která se spojila se španělskou centrálou pro cestovní ruch.

Bezpečnostní video začínající v madridských ulicích a místním divadle Teatro Real, kde palubní personál vítá herečku Itziar Ituño, v Toledu pak zpěvačku Rozalén informují o používání elektronických zařízení na palubě a ta si následně uloží svůj mobilní telefon do batohu judisty Nika Shery na náměstí Plaza del Obradorio v Santiagu de Compostela. Na útesech Dále ve videu uvidíte gymnastu Raye Zapatu simulujícího vzlet a přistání letadla nebo módní návrhářku Teresu Helbigovou, autorku uniforem pro personál aerolinek Iberia, jak si v Barceloně zapíná bezpečnostní pás. Dále se zde představí jachtařka Silvie Másová na Mallorce, malíř Pedro Paricio v Alhambře a umělec Susso33 malující symbol zákazu kouření ve Valencii.

Video tak má cestujícím nejen přiblížit veškeré bezpečnostní pokyny, ale také jim přiblížit současné španělské talenty a destinace stojící za vidění! "Spolupráce s Iberií nám umožňuje přímo oslovit miliony zákazníků Iberie, kteří přilétají na dálkových letech, a ukázat jim, že ve Španělsku si mohou užít nejen naše pláže a dobré počasí, ale také výjimečnou kulturní, gastronomickou a volnočasovou nabídku,“ říká ředitel španělské centrály pro cestovní ruch Miguel Sanz. Video však nenajdete jen na palubě letadel, ale také na sociálních sítích a v médiích. Věřte ale, že vás dostatečně inspiruje k tomu, abyste ho shlédli znovu na palubě letadla cestou do magických španělských destinací!

Foto: Oficina Española de Turismo
Zdroj: Oficina Española de Turismo, Adobe Stock, YouTube

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop