Vykročte do jara v teniskách Skechers, které jsou uměleckým dílem, a rozzařte spolu s Vexxem ulice
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Skechers/se svolením

Vykročte do jara v teniskách Skechers, které jsou uměleckým dílem, a rozzařte spolu s Vexxem ulice

Jaro je ta pravá chvíle oživit šatník i botník odvážným kouskem, který září barvami a srší energií. A přesně takové jsou tenisky ze zbrusu nové kolekce americké značky Skechers, jejichž vzhled se pyšní kresbami světoznámého belgického umělce Vexxe. Jsou pohodlné a praktické, ale hlavně – jsou hravé, odvážné a dodají každému outfitu umělecký nádech a jasně ukážou, že jejich majitel miluje styl.
Kateřina Kučerová Autor
5. 4. 2024

Vexx boří hranice umění a posouvá kreativitu o kus dál

Je mu šestadvacet let a už se stal jedním z nejuznávanějších mladých umělců. Belgičan Vexx si rychle získal oblibu na sociálních sítích, kde svými charakteristickými „čmáranicemi“ oslovil miliony lidí – jen pro představu: na YouTube ho sledují bezmála tři miliony uživatelů a na Instagramu je to skoro osm set tisíc! Pokud jste staromilci a na čísla ze sociálních sítí nedáte, pak máme další důkaz jedinečného Vexxova talentu. Jeho díla si našla cestu do uznávaných galerií jako je amsterdamské Moco Museum, Peterson Museum v Los Angeles nebo třeba CAFA Art Museum v Pekingu.

To ale stále není všechno. Vexx má na kontě spolupráci s takovými značkami jako je Porsche, Gucci, Puma nebo Nickelodeon. Je tak naprosto jasné, že v teniskách s Vexxovými malůvkami rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Jejich design je jedinečný stejně jako Vexx sám.

Revoluční tenisky s rukopisem Vexxe

Skechers připravila ve spolupráci s Vexxem hned několik modelů tenisek a skvělé na nich je už jen to, že většina je unisexová a Skechers je vyrábí v dámských a pánských velikostech. Ikonické kresby zářící barvami a abstraktními prvky zdobí módní tenisky Skechers Uno – Color Doodle. Jsou spojením módy a umění a přitom si zachovávají všechny prvky tenisek, tedy sportovní obuvi, která je pohodlná a hravě v ní proto prochodíte celý den bez otlačených pat nebo puchýřů. O to se stará vložka Skechers Air-Cooled Memory Foam® a mezipodešev Skech-Air® se vzduchovým odpružením.

Pestrými barvami září i další z děl Vexxe, a to tenisky Skechers Koopa Court – Volley Vexx Doodle. Milovníci vyšších bot ocení jejich kotníčkovou variantu Vexx Volley High. V obou případech má bota kožený a duralový vršek a komfort zajišťuje polstrovaná stélka Skechers Air-Cooled Memory Foam®.

Tipy redakce

Na své si ale přijdou i ti, pro které jsou pestrobarevné kresby Vexxe příliš extravagantní. Pro ty připravil umělec boty inspirované jeho hrubými skicami. Bílá teniska Skechers Uno – Process Sketch a Skechers Koopa Court – Volley Vexx Gasp je pokrytá černými malůvkami a je tak jednoduchá, elegantní, ale stále zůstává nepřehlédnutelná.

Díky jedinečné umělecké kolekci Skechers Artist Serie už tak nemusíte váhat mezi módními stylovými botami a pohodlím. Spolupráce Skechers a Vexxe toto věčné dilema vyřešila za vás.

Skechers nabízí výjimečné spojení pohodlí a umění už potřetí

Americká módní značka Skechers vsadila na spolupráci se světoznámými umělci už potřetí. První dvě sezóny totiž sklidily velký úspěch. Tenisky už ozdobil londýnský rodák a mezinárodně uznávaný muralista James Goldcrown, americká multimediální umělkyně Jen Stark, která se proslavila svým optickým uměním využívající psychedelické barevné kombinace, a Ricardo Cavolo, jeden z nejvlivnějších současných španělských umělců, který proslul magickými kresbami plnými barev. Tenisky Skechers jsou tak tou pravou volbou pro všechny milovníky současného umění, kteří se nebojí vykročit z davu a stát se vlastně pohyblivou galerií.

Jen teniskami to nekončí!

Komu by tenisky s Vexxovými kresbami nestačily, ten se může do jeho unikátních děl zahalit téměř od hlavy až k patě. Skechers totiž nabízí i mikiny, trička a baseballové čepice, které jsou nejen nepostradatelným kouskem do sbírky každého nadšeného milovníka Vexxe, ale ocení je každý, komu je sympatický Belgičanův hravý design. Mladý umělec tak pro americkou značku navrhl například černou pánskou mikinu Vexx Dragon Hoodie ozdobenou pestrobarevným drakem na hrudi. Ten je tak dominantní, že žádné další ozdoby už nejsou potřeba.

Důkazem, že uměleckým dílem může být i obyčejné bavlněné tričko s krátkým rukávem, je Vexx Furry Face Tee. Minimalistické provedení upoutá na přední straně pozornost nezaměnitelnou grafikou „Furry Face doodle“, který je jediným a zároveň jedinečným vizuálním prvkem trička. Charakteristické Vexxovo dílko zdobí černé nebo bílé tričko z organické bavlny.

Spojením sportovní elegance a umění je pak bezpochyby také baseballová čepice Furry Face Baseball Cap. I tu zdobí „Furry Face doodle“ a je tak praktickým doplňkem pro slunné dny i módním doplňkem, který oživí každý outfit.

Oslava kreativity na každém kroku

Vexxova tvorba se pohybuje někde mezi street artem a tradičními ilustracemi. Mladý umělec čerpá inspiraci z oblíbených kreslených seriálů, historie umění i popkultury. Tentokrát v malířské plátno proměnil boty, mikiny i trička a vnesl tak do letošní sezony svěží závan umění. Energie z nich srší na každém kroku a díky tomu si dokáže podmanit kohokoli bez ohledu na pohlaví nebo věk. Skechers Artist Serie je zkrátka pro všechny, kteří se nebojí vykročit z davu a rozzářit se barvami.

Zdroj: Skechers, www.skechers.cz

Populární
články

E-Shop