První hotel Louis Vuitton na světě roste v centru Paříže. A je „zabalen“ do ikonického kufru
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

První hotel Louis Vuitton na světě roste v centru Paříže. A je „zabalen“ do ikonického kufru

Jen málokdy se stane, aby otevření hotelu budilo celosvětovou pozornost. Přesně to se ale podařilo v Paříži. Na slavném nákupním bulváru, kde mají své butiky všechny prestižní značky, totiž vzniká unikátní hotel, který dokonce ponese i název po své „mateřské“ firmě: Louis Vuitton. A jelikož i sama stavba se již díky svému stylovému „krytí“ stala předmětem zájmu napříč světem, je jasné, že se samotným hotelem to nebude jinak…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
6. 3. 2024

Dotek luxusu

Je-li řeč o luxusu, každému se pravděpodobně vybaví různé světoznámé značky. Pro každý segment od módy přes automobilky až třeba po ubytovací zařízení platí, že na špici se drží ti nejlepší, jejichž jméno zná prakticky každý. Dior. Lamborghiny. Hilton… Byť samozřejmě platí, že první pozice mohou napříč různými hodnotiteli (i vzhledem k užitým kritériím posuzování) variovat, na pomyslné TOP 5 či TOP 10 by se nepochybně bylo vždy možné shodnout. Pak jsou tu ale značky, které se rozhodnou svůj „podnikatelský záběr“ z jednoho segmentu rozšířit i do jiných oborů. Poměrně běžným příkladem jsou aktivity módních značek, které své portfolio postupně rozšiřují např. také o produkci parfémů či kosmetiky. Ovšem spojení světoznámého módního domu se segmentem ubytovacích služeb? To tu ještě nebylo…

Unikátní hotel na unikátní adrese

Brand Louis Vuitton zná nepochybně prakticky každý. Stejně jako ikonické logo (tvořené monogramem LV objevujícím se v podstatě na všech produktech) této módní oděvní značky, která byla založena v Paříži v roce 1853. I když ne každý doma nějaký „LV“ kousek skutečné má, minimálně vede v patrnosti, že tato firma se specializuje na výrobu luxusního oblečení, kabelek, šperků či bot. Ovšem brzy do tohoto portfolia přibude také ubytování. Pod značkou Louis Vuitton by totiž v roce 2026 měl být v Paříži otevřen luxusní hotel, a to na neméně luxusní adrese: přímo v srdci města, na 103-111 Avenue des Champs Élysées, což je nejznámější nákupní bulvár světa, odkud je možné pozorovat i Vítězný oblouk nebo Eiffelovu věž.

Secesní budova, která se postupně proměňuje v naprosto unikátní a rozlehlé hotelové zařízení, byla postavena v roce 1896 a v počátcích vlastně také sloužila jako hotel. Hotel Elysée Palace se navíc pyšnil docela pestrou historií – jeho zdi prý byly také svědky dramatického zatčení špionky známé jako Mata Hari v roce 1917. Od roku 1919 však prostory původního hotelu využívala banka a během druhé světové války byla budova okupována nacisty. Následně měla budova různá využití a nakonec – v posledních dvou dekádách – se stala sídlem banky HSBC. Navzdory původnímu záměru proměny v rozsáhlý butik Dior ji nyní před očima všech mění Louis Vuitton v luxusní ubytování, jež slibuje na šest tisíc metrů nádhery, z níž budou oči přecházet. A historický kruh se tak uzavře.

<Path> Podle nové studie se gay uživatelé Airbnb setkávají s větší diskriminací než heterosexuální klientiZdroj:

Stavba „v kufru“

Mezník luxusu a elegance, dechberoucí směsice historické vznešenosti a současné elegance – přesně to zaznívá o projektu, který je prozatím ve fázi budování. Přitom již sama prozatímní „fasáda“, za níž veškeré práce probíhají, je velmi stylová – stavba je totiž (aby „nehyzdila“ své okolí) pomyslně „zabalena do kufru“. A samozřejmě ne tak ledajakého, ale do jednoho z ikonických zavazadel značky Louis Vuitton. Důmyslné řešení tak v symbol luxusu dokázalo proměnit již i staveniště, které se rázem stalo nepřehlédnutelnou (byť dočasnou) ikonou Paříže.

Louis Vuitton na každém kroku

I když nezasvěceným by se mohlo zdát, že se jedná o první vykročení Louis Vuitton směrem do sektoru služeb, opak je pravdou. Již v prosinci 2022 byl pod značnou LV otevřen zážitkový pop-up LV Dream, což je prostor určený k prezentaci bohaté historie značky, součástí je však kromě rozsáhlé výstavy a představení spoluprací s významnými umělci a designéry také kavárna a čokoládovna, kde šéfcukrář Maxime Frédéric servíruje luxusní a vysoce elegantní lahůdky. V oblasti Saint-Tropez v prostorách hotelu White 1921 zase Louis Vuitton provozuje špičkovou restauraci. Podnikatelské aktivity však skupina LVHM (Moët Hennessy Louis Vuitton) zaměřuje i na hotelnictví, ostatně, již několik prestižních hotelů provozuje (a to včetně zmiňovaného hotelu White 1921). Ovšem pouze hotel v Paříži ponese přímo název Louis Vuitton.

Pařížský hotel Louis Vuitton má být slavnostně otevřen v roce 2026 a veškeré podrobnosti se společnost snaží držet přísně pod pokličkou – a to včetně postupu stavebních prací, což velmi stylově zajišťuje již zmiňovaná fasáda v podobě LV kufru. Již nyní je ale jasné, že samotné otevření bude vysoce prestižní událostí.

Zdroj: doofinder.com, timesofindia.indiatimes.com, domusweb.it, thehoteltrotter.com, luxus-plus.com

Populární
články

E-Shop