Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky
Straight friendly
Zdroj: Pexels.com

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Ztrácení vlasů trápí spoustu mužů. Prostovlasost ovšem rozhodně nemusí znamenat ztrátu šmrncu ani sexappealu. Kromě toho, že spoustu lidí považuje holohlavé muže za přitažlivější než ty vlasaté, existuje celá řada způsobů, jak k hladké hlavě zvolit oblečení a doplňky, abyste vypadali pořád dobře a stylově.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
23. 2. 2024

Ztráta vlasů je sice normální, přirozená a u spousty mužů nevyhnutelná, to ale neznamená, že by ji bylo snadné snášet. Když si totiž nemůžete vybrat, jak budete vypadat, je to k vzteku. Sice existují možnosti jak s vypadáváním vlasů bojovat a snažit se ho omezit nebo zastavit, ne všem jsou ale dostupné (třeba kvůli ceně) a ne všichni chtějí doživotně používat krémy nebo brát léky. Nejlepší proto je se s budoucí hladkou hlavou smířit a naučit se jak svůj osobní styl upravit tak abyste i bez vlasů vypadali pořád skvěle.

Vlasy totiž opravdu „dělají člověka“. Nejen tvář, ale i celá postava bez nich vypadá jinak. Posunou se proporce, obličej přitahuje více pozornosti, změní se silueta, najednou je na těle přítomné větší množství holé kůže… Není to špatně, je to jenom jinak. Ale tohle jinak má vliv na to, co vám bude a nebude slušet.

Kultivovaní samci

„Plešatý styling“ není v žádném případě nějaká „záchrana toho, co zbylo“. Protože přijít o vlasy není tragédie. Může to být dokonce výhoda! Psychologické stude totiž ukazují, že plešatí muži na okolí působí přitažlivěji, méně agresivně, mírumilovněji, společensky vyspěleji, čestněji a inteligentněji. Psycholožka Dr. Muscarella vysvětluje: „Muži bez vlasů na nás působí dominantně, ale nikoliv agresivně dominantně jako typičtí alfa samci s vlasy. Navíc holohlaví muži působí na okolí hodnověrněji.“

A navíc jsou sexy, jak dokazují třeba Vin Diesel, Sean Connery nebo Jason Statham. Pojďme se tedy podívat na to, jak svou holohlavou výhodu můžete ještě více podrtrhnout.

Všechno dolů

Pokud vám vlasy začaly padat nedávno a jsou zatím jen trochu řídké nebo jste zpozorovali ustupující vlasovou linii a začaly se vám tvořit kouty, není to ještě pleš a se správným profesionálním střihem budete stále vypadat dobře. Pokud ovšem linie vlasů utekla až někam k temeni, kde se vám zároveň začalo tvořit pověstné kolečko, je nejlepší prostě všechno ostříhat a jít rovnou úplně dohola. Nebo skoro dohola, nemusíte se totiž nutně brát žiletkou, stačí i kratičký ježeček. Ten vypadá dobře, upraveně a záměrně. Víte, co děláte, nesnažíte se nic schovávat a na nic si hrát.

Věnujte pozornost tvaru

Jakmile na hlavě nemáte vlasy, je vidět mnohem víc její tvar. Nebudeme si tu hrát na to, že někdo má hlavu hezkou a někdo škaredou. Stejně se nám většinou ta naše nelíbí a pokukujeme po sexy lebkách lidí v okolí. Důležitější než individuální dojmy je geometrie, přesněji řečeno, jaký tvar vlastně vaše hlava a obličej mají. Podle toho je totiž vhodné zvolit styling a oblékání.

Pravidlo zní, že se vždy snažíte o rovnováhu a potlačení přílišných extrémů. Pokud tedy máte obličej úzký a protáhlý, doporučuje se ho opticky rozšiřovat, kulatým tvářím a hlavám lichotí optické zúžení a hranatým tvarům zakulacení. Dosáhnete toho pomocí doplňků i oblečení, což si hned vysvětlíme.

<Path> Rozhovor se stylistou Filipem Vaňkem: „Šetřílkům říkám mentální socky. Chudý hloupý muž nemá šanci nikoho zaujmout!“Zdroj: Filip Vaněk, LUI, redakce

Vyvážená silueta

„Klíčovou věcí na zvážení je tvar vašeho límečku [od košile],“ radí stylista a odborník na klasickou módu Kyle Thibodeaux. „Úzký špičatý límeček protáhne kulatý obličej, široký rozevřený límeček zase zvýrazní lícní kosti na úzké tváři.“ Tvar límce je důležitý, protože je v těsné blízkosti obličeje a tvář pomáhá rámovat. Kouzlit ovšem nemusíte jen s tím košilovým. Vynikající variantou pro holohlavé muže jsou také třeba přiléhající roláky.

Přiléhavé oblečení je vůbec pro plešaté muže důležitou volbou. „Obecně se holohlavým mužům doporučuje nosit těsně padnoucí oblečení. Pomáhá to totiž zredukovat objem těla a vytváří dojem lepších proporcí. Důležité je oblékat také barvy kontrastující s tónem jejich pleti a nebát se doplňků, zejména na krku a ve tváři, aby dodaly vizáži balanc a přitáhly pozornost místo holé hlavy,“ radí Thibodeaux.

Pokud vaše hlava bez vlasů vpadá příliš velká, můžete siluetu vyvážit větším vrstvením. Pokud naopak máte makovičku jako špendlíkovou hlavičku, vrstvení se vyhněte a zvolte jednoduché tvary.

Zdroj: Giphy

Doplňte doplňky

Už několikrát tady padlo, že máte zvolit vhodné doplňky. Jaké to jsou? V podstatě cokoliv, co vaší hlavě bez vlasů dodá na vizuální zajímavosti. Pomůže vám to cítit se lépe, pokud je pro vás plešatý look něco nového a připadáte si „nazí“. Určitě byste se ale neměli snažit hladkou hlavu doplňky přebít. On si jí stejně každý hned všimne, pokud se ale přezdobíte, bude to vypadat násilně a divně.

Skvělým doplňkem je například klobouk nebo jiná pokrývka hlavy. Kromě toho, že vás zahřeje a ochrání před sluncem (bacha na spálenou hlavu!), dokonale rámuje obličej. „Pamatujte na to, že se ztrácením vlasů se mění i klobouky, které vám budou slušet,“ varuje Thibodeaux. To, co jste nosili, když vám z pod krempy vykukovala bujná kštice, teď už možná není to pravé ořechové. Klobouk je zároveň třeba tzv. umět nosit. S hrdostí a jistotou, nikoliv jako kostým, ale jako přirozenou součást vašeho stylu. A taky nezapomeňte, že i pro klobouky platí módní pravidla a každý tvar patří k jinému oděvu a příležitosti.

Mocným doplňkem jsou také brýle. Například herec Stanley Tucci skvěle ukazuje, že brýle můžou být klidně tím jediným doplňkem, který potřebujete, a budete vypadat dokonale. A nemusíte je přitom ani nosit kvůli úpravě zraku. Brýle se dají koupit klidně s nekorekčními skly, nebo vám poslouží staré dobré sluneční.

Tipy redakce

Koruna na bradě

Jste bez vlasů a trápí vás nedostatek definice v obličeji? Nasaďte si pomyslnou korunu mužnosti a nechte si narůst vousy. „Vousy pomůžou vrátit vaší tváři definici a strukturu. Něco z toho se totiž může ztratit, když přijdete o vlasy. Platí to zejména o lidech s kulatějším obličejem nebo nadváhou,“ doporučuje Thibodeaux.

Možností jaký zvolit střih a styl vousů je nespočet. Od bradky, přes knírek, goatee, různé verze a délky strnišť až po plnovous. Opět platí, že vybírat musíte podle tvaru tváře. A rozhodně byste (aspoň pro začátek) měli nechat střih a úpravu na profíkovi. To poslední, co chcete, je mít na bradě neupravené křoví. Jak ale říká Thibodeaxu, je dokonale možné vypadat skvěle plešatý i bez vousů. Vousy jsou jen jeden z nástrojů ve vašem stylovém arsenálu.

Zdroj: gentlemansgazette.com, muzivcesku.cz

Populární
články

Samci a samice nejsou jediná dvě pohlaví, která se vyskytují u lidského druhu
TĚLO & MYSL

Dvě pohlaví jsou překonaná, tvrdí věda. Argument s chromozomy X a Y je pouze voda na mlýn s důkazy

Autor: Martin Lyko
Darovat spermie mohou zdraví muži ve věku od 18 do 40 let
TĚLO & MYSL

Jak se darují spermie? Odběrů může být až deset, na finanční náhradu si počkáte půl roku

Autor: Martin Lyko
S barvou vlasů vám fenolový peeling nepomůže, odstranit hluboké vrásky a vrátit pleti část jejího napětí ale umí (ilustrační foto)
STYL

Jak na obličej mladší o 20 let? Nechte si ho sloupat kyselinou. Videa ze sociálních sítí ukazují neuvěřitelné výsledky chemického ošetření

Autor: Martin Lyko
Za toaletami v letadlech je velká věda
CESTOVÁNÍ

Unikátní záchodová věda aneb Co vše jste netušili o fungování toalet v letadlech a z nebe padajících „překvapeních“

Autor: Mirka Dobešová
Existuje něco jako "optimální počet" sexuálních partnerů/ek?
HOT!

Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouří

Autor: Mirka Dobešová
Ideální mužský zadek je vyrýsovaný směrem dozadu, není ovšem příliš široký do stran
STYL

Jak vypadá dokonalý mužský zadek? Kuriózní studie odhalila, jaká pozadí jsou nejatraktivnější

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Orgasmy jako takové jsou předmětem zkoumání vědců už mnoho let, a přesto o nich nevíme ještě úplně všechno
AKTUALITY

Věděli jste, že lesby mají více orgasmů než heterosexuální ženy? Nejnovější výzkum pomáhá vysvětlit, proč tomu tak je

Autor: Michal Černý
Vzdělání má jistě význam, ovšem o inteligenci často nesvědčí
LIDÉ

Blbneme. Vysoká škola již není záruka inteligence, ukazuje výzkum. Proč je dle vědců důležitost vzdělání pro dosažení úspěchu tatam?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop