Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky
Straight friendly
Zdroj: Pexels.com

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Ztrácení vlasů trápí spoustu mužů. Prostovlasost ovšem rozhodně nemusí znamenat ztrátu šmrncu ani sexappealu. Kromě toho, že spoustu lidí považuje holohlavé muže za přitažlivější než ty vlasaté, existuje celá řada způsobů, jak k hladké hlavě zvolit oblečení a doplňky, abyste vypadali pořád dobře a stylově.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
23. 2. 2024

Ztráta vlasů je sice normální, přirozená a u spousty mužů nevyhnutelná, to ale neznamená, že by ji bylo snadné snášet. Když si totiž nemůžete vybrat, jak budete vypadat, je to k vzteku. Sice existují možnosti jak s vypadáváním vlasů bojovat a snažit se ho omezit nebo zastavit, ne všem jsou ale dostupné (třeba kvůli ceně) a ne všichni chtějí doživotně používat krémy nebo brát léky. Nejlepší proto je se s budoucí hladkou hlavou smířit a naučit se jak svůj osobní styl upravit tak abyste i bez vlasů vypadali pořád skvěle.

Vlasy totiž opravdu „dělají člověka“. Nejen tvář, ale i celá postava bez nich vypadá jinak. Posunou se proporce, obličej přitahuje více pozornosti, změní se silueta, najednou je na těle přítomné větší množství holé kůže… Není to špatně, je to jenom jinak. Ale tohle jinak má vliv na to, co vám bude a nebude slušet.

Kultivovaní samci

„Plešatý styling“ není v žádném případě nějaká „záchrana toho, co zbylo“. Protože přijít o vlasy není tragédie. Může to být dokonce výhoda! Psychologické stude totiž ukazují, že plešatí muži na okolí působí přitažlivěji, méně agresivně, mírumilovněji, společensky vyspěleji, čestněji a inteligentněji. Psycholožka Dr. Muscarella vysvětluje: „Muži bez vlasů na nás působí dominantně, ale nikoliv agresivně dominantně jako typičtí alfa samci s vlasy. Navíc holohlaví muži působí na okolí hodnověrněji.“

A navíc jsou sexy, jak dokazují třeba Vin Diesel, Sean Connery nebo Jason Statham. Pojďme se tedy podívat na to, jak svou holohlavou výhodu můžete ještě více podrtrhnout.

Všechno dolů

Pokud vám vlasy začaly padat nedávno a jsou zatím jen trochu řídké nebo jste zpozorovali ustupující vlasovou linii a začaly se vám tvořit kouty, není to ještě pleš a se správným profesionálním střihem budete stále vypadat dobře. Pokud ovšem linie vlasů utekla až někam k temeni, kde se vám zároveň začalo tvořit pověstné kolečko, je nejlepší prostě všechno ostříhat a jít rovnou úplně dohola. Nebo skoro dohola, nemusíte se totiž nutně brát žiletkou, stačí i kratičký ježeček. Ten vypadá dobře, upraveně a záměrně. Víte, co děláte, nesnažíte se nic schovávat a na nic si hrát.

Věnujte pozornost tvaru

Jakmile na hlavě nemáte vlasy, je vidět mnohem víc její tvar. Nebudeme si tu hrát na to, že někdo má hlavu hezkou a někdo škaredou. Stejně se nám většinou ta naše nelíbí a pokukujeme po sexy lebkách lidí v okolí. Důležitější než individuální dojmy je geometrie, přesněji řečeno, jaký tvar vlastně vaše hlava a obličej mají. Podle toho je totiž vhodné zvolit styling a oblékání.

Pravidlo zní, že se vždy snažíte o rovnováhu a potlačení přílišných extrémů. Pokud tedy máte obličej úzký a protáhlý, doporučuje se ho opticky rozšiřovat, kulatým tvářím a hlavám lichotí optické zúžení a hranatým tvarům zakulacení. Dosáhnete toho pomocí doplňků i oblečení, což si hned vysvětlíme.

<Path> Začínají vám více vypadávat vlasy? Žádný stres – na podzim běžná věc! I tak se ale zkuste vyvarovat nežádoucím faktorům, které mohou vlasy nenávratně poškoditZdroj:

Vyvážená silueta

„Klíčovou věcí na zvážení je tvar vašeho límečku [od košile],“ radí stylista a odborník na klasickou módu Kyle Thibodeaux. „Úzký špičatý límeček protáhne kulatý obličej, široký rozevřený límeček zase zvýrazní lícní kosti na úzké tváři.“ Tvar límce je důležitý, protože je v těsné blízkosti obličeje a tvář pomáhá rámovat. Kouzlit ovšem nemusíte jen s tím košilovým. Vynikající variantou pro holohlavé muže jsou také třeba přiléhající roláky.

Přiléhavé oblečení je vůbec pro plešaté muže důležitou volbou. „Obecně se holohlavým mužům doporučuje nosit těsně padnoucí oblečení. Pomáhá to totiž zredukovat objem těla a vytváří dojem lepších proporcí. Důležité je oblékat také barvy kontrastující s tónem jejich pleti a nebát se doplňků, zejména na krku a ve tváři, aby dodaly vizáži balanc a přitáhly pozornost místo holé hlavy,“ radí Thibodeaux.

Pokud vaše hlava bez vlasů vpadá příliš velká, můžete siluetu vyvážit větším vrstvením. Pokud naopak máte makovičku jako špendlíkovou hlavičku, vrstvení se vyhněte a zvolte jednoduché tvary.

Zdroj: Giphy

Doplňte doplňky

Už několikrát tady padlo, že máte zvolit vhodné doplňky. Jaké to jsou? V podstatě cokoliv, co vaší hlavě bez vlasů dodá na vizuální zajímavosti. Pomůže vám to cítit se lépe, pokud je pro vás plešatý look něco nového a připadáte si „nazí“. Určitě byste se ale neměli snažit hladkou hlavu doplňky přebít. On si jí stejně každý hned všimne, pokud se ale přezdobíte, bude to vypadat násilně a divně.

Skvělým doplňkem je například klobouk nebo jiná pokrývka hlavy. Kromě toho, že vás zahřeje a ochrání před sluncem (bacha na spálenou hlavu!), dokonale rámuje obličej. „Pamatujte na to, že se ztrácením vlasů se mění i klobouky, které vám budou slušet,“ varuje Thibodeaux. To, co jste nosili, když vám z pod krempy vykukovala bujná kštice, teď už možná není to pravé ořechové. Klobouk je zároveň třeba tzv. umět nosit. S hrdostí a jistotou, nikoliv jako kostým, ale jako přirozenou součást vašeho stylu. A taky nezapomeňte, že i pro klobouky platí módní pravidla a každý tvar patří k jinému oděvu a příležitosti.

Mocným doplňkem jsou také brýle. Například herec Stanley Tucci skvěle ukazuje, že brýle můžou být klidně tím jediným doplňkem, který potřebujete, a budete vypadat dokonale. A nemusíte je přitom ani nosit kvůli úpravě zraku. Brýle se dají koupit klidně s nekorekčními skly, nebo vám poslouží staré dobré sluneční.

Tipy redakce

Koruna na bradě

Jste bez vlasů a trápí vás nedostatek definice v obličeji? Nasaďte si pomyslnou korunu mužnosti a nechte si narůst vousy. „Vousy pomůžou vrátit vaší tváři definici a strukturu. Něco z toho se totiž může ztratit, když přijdete o vlasy. Platí to zejména o lidech s kulatějším obličejem nebo nadváhou,“ doporučuje Thibodeaux.

Možností jaký zvolit střih a styl vousů je nespočet. Od bradky, přes knírek, goatee, různé verze a délky strnišť až po plnovous. Opět platí, že vybírat musíte podle tvaru tváře. A rozhodně byste (aspoň pro začátek) měli nechat střih a úpravu na profíkovi. To poslední, co chcete, je mít na bradě neupravené křoví. Jak ale říká Thibodeaxu, je dokonale možné vypadat skvěle plešatý i bez vousů. Vousy jsou jen jeden z nástrojů ve vašem stylovém arsenálu.

Zdroj: gentlemansgazette.com, muzivcesku.cz

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop