Jaké pánské doplňky budou letos trendy? Šperky. Zejména masivní prsteny a náušnice s přívěsky
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jaké pánské doplňky budou letos trendy? Šperky. Zejména masivní prsteny a náušnice s přívěsky

Každý rok s sebou přináší novou módní inspiraci a přístupy k osobnímu stylu. A ten letošní není výjimkou. Chcete osvěžit svůj šatník nebo najít nový způsob, jak oživit svůj každodenní vzhled? Pak jste na správném místě. V tomto článku se podíváme na ty nejvíc trendy doplňky pro muže, které definují a ovlivňují módní scénu v roce 2024.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
15. 2. 2024

Do módy se vrací šperky, které dodávají mužskému stylu jemnou dávku rebelství a individuality. Nebojte se experimentovat s různými kombinacemi a najít ten správný šperk, který skvěle doplní váš osobní styl a přinese do vašeho každodenního outfitu nový a moderní šarm. Kombinace minimalistických designů s odvážnými a výraznými prvky vytvoří silný vizuální dojem.

Prsteny

Pokud se podíváme na červené koberce, celebrity jako Michael B. Jordan, Paul Mescal nebo Harry Styles překračují existující hranice tím, že volí výrazné a velké prsteny. Ty s honosnými vzory, kamínky a výraznými barvami se stávají preferovaným pánským doplňkem v roce 2024.

Většinu historie, s výjimkou období římské vlády a šedesátých a sedmdesátých let, byly pánské prsteny zpravidla jednoduché, ale robustní. Prsteny s velkými kameny byly vždy považovány za křiklavé. Ty s drahokamy obvykle mívají plochý a hladký design. Nosit byste je měli na prsteníčku nebo malíčku.

Navíc tato nová módní tendence odráží posun v přístupu k genderové neutralitě a vyjadřuje individualitu a sebevědomí mužů. Nošení výrazných a honosných šperků se pro mnoho mužů stává způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a módní vkus bez ohledu na tradiční očekávání a zároveň podporuje rozmanitost a inkluzi v oblasti módy, což vytváří prostor pro nové, odvážné trendy v pánském odvětví oblečení a doplňků do budoucna. 

<Path> Nový trend ve špercích pro muže! Stanou se náramky Pandora pro muže hitem tak, jako ty dámské?Zdroj:

Náušnice s přívěškem 

Stejně jako prsteny i visací náušnice se stávají fascinujícím trendem tohoto roku. Pánské náušnice prošly zajímavým vývojem od starověkých Egypťanů, kteří je nosili jako symbol společenského postavení, až po současnost, kdy slouží primárně jako nástroj sebevyjádření. 

Někdy jsou to právě ty nejmenší módní detaily, které dokáží udělat z velkého celku něco výjimečného. Stříbrné přívěsky jsou skvělým příkladem. Jejich krása spočívá v jejich všestrannosti – nejenže dokonale dotvářejí váš vzhled, ale také umožňují snadné vyjádření vaší osobnosti. Proto je důležité vybírat náušnice a přívěsky s péčí a uvědomělostí, abyste si mohli s každým kouskem vytvořit osobní spojení. Najděte takový přívěsek, který rezonuje s vaší identitou, ať už jde o umělecké dílo, náboženský symbol nebo něco zcela nového a zábavného. Tímto způsobem se vaše šperky stanou také součástí vaší identity a osobního příběhu.

Mimo to mohou náušnice a přívěsky na nich sloužit jako skvělý úvod do konverzace. Lidé si těchto detailů všímají a často se ptají na jejich původ či význam, což může být skvělou příležitostí k zahájení rozhovoru. 

Perly jsou zpět

Perly se staly největším trendem minulého roku a i letos si udrží svou popularitu. V minulosti symbolizovaly nejvyšší společenské postavení – už v roce 2300 př. n. l. je nosila čínská královská rodina a v Římě byly tak ceněné, že Julius Caesar přijal zákon zakazující jejich nošení obyčejným lidem. Ve starověkém světě byly perly zkrátka vysoce ceněny a byly tak žádané, že si je mohli dovolit pouze ti nejbohatší králové a obchodníci.

Tipy redakce

Funkčnost a styl

Kromě šperků budou v tomto roce dominovat pánské módní scéně také doplňky, které kombinují funkčnost, styl a inovativní design. Ty mohou zahrnovat například chytré hodinky, které nejenže ukazují čas, ale také monitorují aktivity, upozorňují na zprávy a umožňují interakci s chytrými zařízeními. Obecně lze říct, že pánské trendy doplňky pro rok 2024 spojují technologii, praktičnost a vkus, což umožňuje zdůraznit osobní styl a přinést do každodenního života špetku elegance a modernosti.

<Path> TIP LUI: Nejlepší pánské doplňky na letní sezónuZdroj:

Zdůrazněna bude také udržitelnost a ekologičnost v designu doplňků. Zákazníci budou vyhledávat produkty vyráběné z recyklovaných materiálů nebo s minimálním dopadem na životní prostředí. Tím se módní průmysl stává součástí širšího hnutí směrem k odpovědnější spotřebě a respektu k planetě.

Zdroj: classymencollection.com, fashionbeans.com, menswearstyle.co.uk, modio.cz

Populární
články

E-Shop