Jaké pánské doplňky budou letos trendy? Šperky. Zejména masivní prsteny a náušnice s přívěsky
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jaké pánské doplňky budou letos trendy? Šperky. Zejména masivní prsteny a náušnice s přívěsky

Každý rok s sebou přináší novou módní inspiraci a přístupy k osobnímu stylu. A ten letošní není výjimkou. Chcete osvěžit svůj šatník nebo najít nový způsob, jak oživit svůj každodenní vzhled? Pak jste na správném místě. V tomto článku se podíváme na ty nejvíc trendy doplňky pro muže, které definují a ovlivňují módní scénu v roce 2024.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
15. 2. 2024

Do módy se vrací šperky, které dodávají mužskému stylu jemnou dávku rebelství a individuality. Nebojte se experimentovat s různými kombinacemi a najít ten správný šperk, který skvěle doplní váš osobní styl a přinese do vašeho každodenního outfitu nový a moderní šarm. Kombinace minimalistických designů s odvážnými a výraznými prvky vytvoří silný vizuální dojem.

Prsteny

Pokud se podíváme na červené koberce, celebrity jako Michael B. Jordan, Paul Mescal nebo Harry Styles překračují existující hranice tím, že volí výrazné a velké prsteny. Ty s honosnými vzory, kamínky a výraznými barvami se stávají preferovaným pánským doplňkem v roce 2024.

Většinu historie, s výjimkou období římské vlády a šedesátých a sedmdesátých let, byly pánské prsteny zpravidla jednoduché, ale robustní. Prsteny s velkými kameny byly vždy považovány za křiklavé. Ty s drahokamy obvykle mívají plochý a hladký design. Nosit byste je měli na prsteníčku nebo malíčku.

Navíc tato nová módní tendence odráží posun v přístupu k genderové neutralitě a vyjadřuje individualitu a sebevědomí mužů. Nošení výrazných a honosných šperků se pro mnoho mužů stává způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a módní vkus bez ohledu na tradiční očekávání a zároveň podporuje rozmanitost a inkluzi v oblasti módy, což vytváří prostor pro nové, odvážné trendy v pánském odvětví oblečení a doplňků do budoucna. 

<Path> GALERIE: Pánové, konec srandy! Víte, jak nosit kšandy?Zdroj:

Náušnice s přívěškem 

Stejně jako prsteny i visací náušnice se stávají fascinujícím trendem tohoto roku. Pánské náušnice prošly zajímavým vývojem od starověkých Egypťanů, kteří je nosili jako symbol společenského postavení, až po současnost, kdy slouží primárně jako nástroj sebevyjádření. 

Někdy jsou to právě ty nejmenší módní detaily, které dokáží udělat z velkého celku něco výjimečného. Stříbrné přívěsky jsou skvělým příkladem. Jejich krása spočívá v jejich všestrannosti – nejenže dokonale dotvářejí váš vzhled, ale také umožňují snadné vyjádření vaší osobnosti. Proto je důležité vybírat náušnice a přívěsky s péčí a uvědomělostí, abyste si mohli s každým kouskem vytvořit osobní spojení. Najděte takový přívěsek, který rezonuje s vaší identitou, ať už jde o umělecké dílo, náboženský symbol nebo něco zcela nového a zábavného. Tímto způsobem se vaše šperky stanou také součástí vaší identity a osobního příběhu.

Mimo to mohou náušnice a přívěsky na nich sloužit jako skvělý úvod do konverzace. Lidé si těchto detailů všímají a často se ptají na jejich původ či význam, což může být skvělou příležitostí k zahájení rozhovoru. 

Perly jsou zpět

Perly se staly největším trendem minulého roku a i letos si udrží svou popularitu. V minulosti symbolizovaly nejvyšší společenské postavení – už v roce 2300 př. n. l. je nosila čínská královská rodina a v Římě byly tak ceněné, že Julius Caesar přijal zákon zakazující jejich nošení obyčejným lidem. Ve starověkém světě byly perly zkrátka vysoce ceněny a byly tak žádané, že si je mohli dovolit pouze ti nejbohatší králové a obchodníci.

Tipy redakce

Funkčnost a styl

Kromě šperků budou v tomto roce dominovat pánské módní scéně také doplňky, které kombinují funkčnost, styl a inovativní design. Ty mohou zahrnovat například chytré hodinky, které nejenže ukazují čas, ale také monitorují aktivity, upozorňují na zprávy a umožňují interakci s chytrými zařízeními. Obecně lze říct, že pánské trendy doplňky pro rok 2024 spojují technologii, praktičnost a vkus, což umožňuje zdůraznit osobní styl a přinést do každodenního života špetku elegance a modernosti.

<Path> Vladimír Staněk: Módní nezbytnosti sezónyZdroj:

Zdůrazněna bude také udržitelnost a ekologičnost v designu doplňků. Zákazníci budou vyhledávat produkty vyráběné z recyklovaných materiálů nebo s minimálním dopadem na životní prostředí. Tím se módní průmysl stává součástí širšího hnutí směrem k odpovědnější spotřebě a respektu k planetě.

Zdroj: classymencollection.com, fashionbeans.com, menswearstyle.co.uk, modio.cz

Populární
články

Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop