Není to růžová, ani oranžová, ale PANTONE 13-1023 Peach Fuzz! Co víme o nové módní barvě roku?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Není to růžová, ani oranžová, ale PANTONE 13-1023 Peach Fuzz! Co víme o nové módní barvě roku?

S novým rokem se módní svět zahaluje do nového barevného odstínu, který ho bude provázet a definovat. Skupina analytiků institutu Pantone specializujících se na barvy jasně určuje barvu letošního roku: PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. Tento jemný, avšak výrazný odstín broskvové, jedna z více než 20 000 barev ze škály společnosti Pantone, se objeví v designérských ateliérech, na molech i v regálech obchodů a přinese do našich životů svěžest a harmonii. Pojďme společně objevit, jakým způsobem se tento nádech slunečných dnů a nostalgické něhy promítne do našeho každodenního života a jak může ovlivnit naši estetiku a styl.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
8. 2. 2024

Institut Pantone i letos přichází s módní barvou roku, která se stane stěžejním prvkem nejen v oděvním průmyslu, ale i v designových a estetických kruzích. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, s jemným nádechem broskví a slunečných paprsků, prezentuje něhu a zároveň přináší zpět osmdesátá léta a ikonický oblek princezny Diany z módního salonu Bellville Sassoon.

A volbě se nedivíme! Vždyť na přehlídkových molech v druhé polovině minulého roku tuto barvu neopomněližádné významné módní značky ani návrháři. Její schopnost přinést do outfitů lehkost a svěžest ji zároveň činí ideální volbou pro nadcházející sezónu. Je snadno kombinovatelná s dalšími barvami, jako je například neutrální béžová, jemně modrá nebo smaragdově zelená. Inspirujte se v galerii a obohaťte svůj jarní šatník o nové kousky v této barvě. 

Barevná revoluce

Nejedná se však pouze o módní trend, ale také o ztělesnění proměny současného vnímání barev. PANTONE 13-1023 Peach Fuzz je výzvou k objevení nových možností sebevyjádření. Jedinečnost této barvy totiž spočívá v její schopnosti přizpůsobit se různým stylům a osobnostem. Pro někoho může být vyjádřením něžnosti a romantiky, zatímco pro jiného symbolizuje energii a životní radost. To je vlastnost, která jí umožňuje oslovit širokou škálu lidí, bez ohledu na věk, pohlaví nebo kulturu. 

Přestože může tento barevný odstín působit feminně, muži už dávno využívají jeho vlastnosti ve svůj prospěch. Jeho nevyhnutelný zásah do svatebního průmyslu navíc proběhne právě u pánských obleků a doplňků, jelikož dámské svatební šaty zůstávají zpravidla tradičně bílé.

<Path> Před dvaceti lety zemřela princezna Diana! Přinášíme zajímavosti z jejího života, které jste možná netušiliZdroj:

Peach Fuzz nenachází své místo jen v módním průmyslu. Její teplé a přívětivé vlastnosti se stávají inspirací i pro design interiérů a produktů. Od polštářů a dekoračních předmětů po nábytek a spotřebiče, tento odstín dodává prostorům útulnou atmosféru, ale i dotek příjemné elegance a přispívá k vytvoření prostředí ideálního pro odpočinek a zamyšlení. Ať už chcete rozjasnit svůj temný obývací pokoj, zahřát jídelnu nebo přidat šmrnc modernímu podkroví. 

Tipy redakce

Podle čeho byla vybrána?                                                       

Společnost Pantone vyhlašuje barvu roku posledních 25 let, během kterých se tento program oficiálně nesoucí název „Pantone Color of the Year“ stal globálně ikonickým kulturním symbolem, který zaujal představivost mnoha designérů, značek a spotřebitelů. Tým odborníků bere při výběru v úvahu všechny aspekty naší globalizované společnosti: módu, marketing, sociální sítě i politiku…V podstatě cokoliv, co se odehrává v našich kulturách během roku, může výběr ovlivnit.

<Path> Víme, co vás "zaručeně" (ne)odradí kouřit v roce 2018Zdroj: time.com

Členové týmu Pantone Color Institute jsou z různorodých designových, kulturních a geografických prostředí. Co je spojuje, je jejich odbornost v oblasti barev a designu a schopnost vnímat svět skrze optiku barev. Mají intuitivní schopnost spojovat všechny aspekty světa a převádět je do barevného jazyka. Nejedná se přitom o izolované setkání v jednom čase, ale o dlouhý, celoročně probíhající proces.

 

Zdroj: pantone.com

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop