Pánský profi make-up: Jak dosáhnout přirozeného vzhledu make-upu a zároveň zakrýt všechny nedokonalosti?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pánský profi make-up: Jak dosáhnout přirozeného vzhledu make-upu a zároveň zakrýt všechny nedokonalosti?

Možná vás překvapí, že muži se líčili po většinu zaznamenané historie. Měnící se postoje vůči genderovým normám přinesly tento trend zpět a v posledních letech se pánské líčení stalo běžnou praxí. Make-up se stal pro muže nejen zkrášlovacím prostředkem, ale také způsobem sebevyjádření a možností skrýt nedokonalosti. Jak dosáhnout přirozeného vzhledu make-upu a jakých chyb se vyvarovat?
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
1. 2. 2024

Líčení hrálo důležitou roli u mužů již ve starověkém Egyptě. Aplikovali si černé pigmenty na oči, čímž simulovali kočičí oko, které bylo v té době symbolem atraktivity, bohatství a vysokého společenského postavení. O několik tisíciletí později byly populární také oční linky a zelené oční stíny, které měly údajně chránit před nemocemi. Nicméně v dobách Římské říše začalo být používání pánské kosmetiky odsuzováno a byly tolerovány pouze určité druhy parfémů a trhání chloupků. 

Později, za vlády královny Alžběty I., se stalo líčení znovu populárním, protože byla ceněná bledá, pudrovaná pleť. Kvůli chemickému složení tehdy používaných kosmetických přípravků ale často docházelo k vážným zdravotním problémům, a dokonce i k předčasné smrti.

Ve 20. století, s příchodem moderní filmové tvorby, vzrostla obliba pánských vlasových i pleťových kosmetických produktů, ale nikdy nedosáhla takové úrovně přijetí jako kosmetika dámská. Podle dobrovolnické organizace Cosmetics Europe si pouze 17 % mužů myslí, že jsou kosmetické produkty důležité pro jejich denní péči.

<Path> Mužské líčení – nový standard. Reklama Rimmel London posiluje trend mužského make-upuZdroj:

Péče o pleť na prvním místě

Před tím, než se pustíte do líčení, je klíčové, aby vaše pleť byla zdravá a svěží. Jak na to?

Produkt Homme Hydra Mag C + Anti-Fatigue 2 – In-1 Moisturiser od Vichy je skvělou volbou. Obsahuje důležité ingredience, jako je magnezium a vitamín C, které pomáhají hydratovat pleť a zároveň redukovat otoky. Navíc tento hydratační krém tonizuje pleť a dodává ji energii a svěžest, což je základem přirozeného vzhledu. 

Pokud ale nebudete pravidelně pečovat o svou pokožku, ani ten nejdražší hydratační krém vám nepomůže. Efektivní skin care rutina může pomoct zahladit vrásky i zabránit výskytu akné.

Začněte exfoliačním čisticím gelem L'Oréal Paris Revitalift Glycolic, který odstraní veškeré nečistoty a odumřelé kožní buňky, což zlepšuje přilnavost make-upu k vaší tváři. Následně aplikujte tonikum, které udrží vaši pokožku jemnou a svěží. Poté ochraňte svou pokožku na krku a obličeji hydratačním krémem UV Expert Aqua Gel SPF50. Ano, i v zimě. Až 80 % UVA i UVB záření totiž pronikne skrz mraky, a proto je nutné chránit se po celý rok.

Aplikace make-upu

Make-up vám může pomoci vypadat lépe, čímž možná také zvýší vaše společenské postavení v očích ostatních, podobně jako tomu bylo v egyptských dobách. Oblíbený je v dnešní době zejména pro svou schopnost korigovat nerovnoměrný tón pleti a maskovat zarudnutí, váčky pod očima a nedokonalosti.

Je důležité, aby byl váš obličej před aplikací dobře zvlhčený. Pokud se tak nestane, může jakýkoliv make-up, který nanesete, přilnout k suchým skvrnám na kůži, což způsobí jeho nežádoucí viditelnost. Primery jsou základním krokem přípravy pleti k nanesení make-upu. Obecně jsou bezbarvé, lze je nosit samostatně a nejlépe se používají k vyhlazení jemných linek a minimalizaci viditelnosti pórů. Pokud trpíte na mastnou T zónu, zvolte zmatňující přípravky, jako je například Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer. 

<Path> FOTO: Ti nejkrásnější „zmalovaní“ muži roku 2016Zdroj:

S dobrým podkladem můžete postoupit k aplikaci make-upu. Pro muže, kteří se chtějí vypořádat se suchostí, zarudnutím nebo jizvami po akné, jsou vhodné produkty obsahující složky, které pleť vyživují. Doporučujeme Touche Éclat Le Teint Foundation SPF22 nebo Yves Saint Laurent All Hours Foundation.

Méně znamená více

V začátcích své cesty k líčení se většina mužů snaží minimalizovat viditelnost make-upu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je vyvarovat se aplikace produktů na kotlety a vousy a volit lehké krytí.

Tipy redakce

Vyhněte se těmto začátečnickým chybám!

Korektory jsou nezbytnou součástí vaší kosmetické výbavy. Doporučujeme například Yves Saint Laurent Concealer For Men. Děláte však chybu, pokud zakrýváte akné, oční váčky i nedokonalosti stejným odstínem. Například okolí očí může být přirozeně tmavší než zbytek vašeho obličeje, a proto vyžaduje odlišný přístup s ohledem na různé tóny pleti.

Neopomínejte oblast krku. Je důležité si uvědomit, že krk je stejně exponovaný jako obličej. Zanedbání této oblasti může vést k tomu, že krk bude působit izolovaně a nepřirozeně, což není atraktivní. Navíc nedostatečná péče o krk může přispět k dojmu vyššího věku, což určitě není naše cílem.

Kdo by nezbožňoval husté a plné obočí? Problém ale nastává, když se použije nesprávný odstín k vyplnění řídkých částí obočí. Navíc působí zvláštně, když se barva obočí a neshoduje s barvou vlasů či vousů.

 

Zdroj: byrdie.com, cosmeticseurope.eu, dm.cz

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop