Průvodce pánskými účesy 2024: Zvolíte moderní pompadour, shaggy nebo crew cut?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Průvodce pánskými účesy 2024: Zvolíte moderní pompadour, shaggy nebo crew cut?

Možná si myslíte, že volba pánského účesu je pouze otázkou vkusu. Ve skutečnosti však vaše hříva není jen estetickým prvkem, ale i vizitkou vaší osobnosti a odrazem vašeho sebevědomí. Dopřejte svým vlasům svobodu a podpořte pomocí správné vlasové kosmetiky jejich přirozenou strukturu. Vlny, kudrny, afro – všechny styly jsou nyní žhavější než kdy dřív.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
25. 1. 2024

Foto: Instagram / @davidebeckham

Moderní pompadour

Pompadour je odvážný a stylový účes, který se skvěle hodí pro všechny s výraznou osobností nehledě na věk, kteří se nebojí projevit svůj individuální styl prostřednictvím úpravy svých vlasů.

Možná vás překvapí, že tento elegantní účes nese jméno po Madame de Pompadour, slavné milence francouzského krále Ludvíka XV. I přes to, že existuje mnoho variací tohoto účesu, jeho základním konceptem je vytvoření velkého objemu vlasů, sčesaných nahoru od obličeje a nesených vysoko přes čelo, případně i po stranách a vzadu.

Foto: Instagram / @zayn

Buzz cut

Počátky tohoto nyní velmi trendy střihu nejsou přesně známé. Byl ale velmi oblíbený v armádě díky své jednoduché úpravě, a to již mezi vojáky v římské říši. 

<Path> Chcete jít ruku v ruce s trendy? Myslete také na zadní část vašeho účesu!Zdroj:

Buzz cut dokáže zvýraznit vaši tvář a získal si oblibu u mužů a chlapců, kteří preferují účes nenáročný na údržbu. Je také správnou volbou pro ty, kteří trpí řídkými vlasy nebo vypadáváním. Díky popularizaci mezi známými osobnostmi, jako jsou Kim Kardashian nebo Doja Cat, se stal tento střih populárním i mezi ženami, často jako protest proti společenským standardům ženské krásy. 

Foto: Louis Vuitton / Men's Spring-Summer 2024 Show

Shaggy

Tento účes už dávno není jen dámskou záležitostí. Shaggy je jedním z nejležérnějších střihů, ideální pro ty, kteří preferují uvolněnější a dynamičtější styl. Jeho charakteristickým prvkem je vrstvená struktura, která nejen zdobí, ale hlavně elegantně obklopuje obličej.

Louis Vuitton, Ami a Dries Van Noten patří mezi značky, které plně věří v jeho sílu a neváhaly předvést tento vintage účes na mole během svých posledních přehlídek.

Foto: Instagram / @lou_official

Fade mullet

Mullet, oblíbený zejména v 80. a 90. letech minulého století, se postupně začal vracet do módy v roce 2020.

Takzvaný Fade mullet je perfektní volbou pro ty, kteří chtějí rebelštější a ležérní vzhled. Vyznačuje se tím, že je nahoře a po stranách krátký, ale vzadu je o něco delší. Neupravené vrstvy pomohou k působivějšímu výsledku.

Populární zůstanou i další účesy inspirované Rock’n’Rollem. Všechny tyto styly vypadají fantasticky, zejména když jsou doplněny lehčím stylingem pomocí pěn a solných sprejů, které přidávají vzhledu dodatečnou definici a eleganci.

Foto: Instagram / @harrystyles

Quiff

Moderní quiff zahrnuje delší vlasy v přední části hlavy, které postupně přecházejí do kratší délky vzadu, doplněné o precizně upravené strany a zadní část hlavy.

Tipy redakce

Podobně jako Pompadour, i tento účes je vhodný téměř pro každého a rozhodně není pouze dočasným trendem. Popularitu získal již v padesátých letech 20. století a od té doby se jeho trend ve vlnách vrací dodnes. 

Foto: Instagram / @shaneburnell

Crew cut

Crew cut je typ střihu, při kterém jsou vzpřímené vlasy na temeni hlavy sestříhány relativně krátce s odstupňovanou délkou od nejdelších vlasů tak, že v bočním profilu se obrys horních vlasů blíží horizontále. Vlasy na bocích a vzadu hlavy jsou obvykle stříhány do krátké, polokrátké nebo střední délky.

Podobně jako buzz cut, i tento účes je nenáročný na údržbu a pravděpodobně vychází z vojenského prostředí, kde byla tato praktická vlastnost střihu žádoucí. Bez ohledu na příležitost poskytuje crew cut svému nositeli sofistikovaný a dobře upravený dojem.

Foto: Instagram / @georgeclooneyfansite

Side part 

Tento střih dobývá salony od 40. let 20. století. Jedná se o nadčasový formální styl s romantičtějším nádechem, který se hodí pro muže a chlapce všech věkových kategorií. 

<Path> Prémiová a kvalitní péče o vlasy? V Česku vznikla vlasová kosmetika přímo od kadeřníka!Zdroj: Tomas Arsov/Spolupráce

Charakteristickým prvkem side part účesu je delší část vlasů, která je precizně upravena směrem k jedné straně pomocí ostrého přechodu od kratší strany. Tato asymetrie nejen dodává účesu elegantní vzhled, který může být přizpůsoben různým účelům a událostem, ale také vytváří dojem většího objemu vlasů. Tímto způsobem lze upravit délku a texturu vlasů podle individuálních preferencí a vytvořit tak unikátní a stylový dojem.

Foto: Instagram / @julindcaka

Skin fade

Účes skin fade představuje pokročilou úpravu, při níž se množství vlasů postupně zvyšuje od menšího k většímu směrem od zátylku ke koruně hlavy. Tvar a variace vyblednutí vlasů na vrchu mohou být upravovány podle osobních preferencí a lze je individualizovat. Typickým znakem těchto účesů jsou však obvykle velmi krátké vlasy na zátylku.

Tento moderní styl, který vznikl v 60. letech minulého století a jehož výhody dnes využívá mnoho mužů i žen, je vhodný pro všechny typy vlasů, zejména pro jemné vlasy, protože vyblednutí prodlužuje vrchní část vlasů a okamžitě vytváří dojem většího objemu. Nezáleží přitom, zda máte vlasy kudrnaté nebo rovné.

Zdroj: louisvuitton.com, wikipedia.org, peteandpedro.com, stylecaster.com, modernbarber.co.uk

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop