Džíny z bavlny a konopí? Jasná volba! Nadčasová klasika od Levi’s je tu v nové verzi – udržitelné a prostě boží!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Levi's, se svolením

Džíny z bavlny a konopí? Jasná volba! Nadčasová klasika od Levi’s je tu v nové verzi – udržitelné a prostě boží!

Levi’s® překračuje hranice módního průmyslu. Opět. A představuje Plant-Based 501® – revoluční verzi klasických 501® džínů. S pečlivým zaměřením na udržitelnost – tyto džíny kombinují nadčasový styl s ekologickým přístupem.
Redakce Redakce Autor
2. 1. 2024

Klasika i inovace

Levi’s® znovu razí cestu a tentokrát to není jen o ikonických 501® džínách, ale o revoluci v udržitelnosti. Nová verze této nadčasové klasiky, nazvaná Plant-Based 501®, využívá směs konopné bavlny, což znamená nejen stylový kousek, ale také ekologickou volbu. V dnešní době, kdy udržitelnost a etická výroba přichází do popředí módního průmyslu, se stává plant-based udržitelná móda více než jen trendem – stává se životním stylem. Využívání rostlinných materiálů, jako je konopí a organická bavlna, umožňuje snížení ekologické stopy oděvů a podporuje obnovitelné zdroje.

Chovat se udržitelně je IN!

V rámci oslav 150. výročí 501® džínů Levi’s® přináší inovaci v podobě džínů vyrobených z 97 % rostlinných materiálů. Co to znamená v praxi? Certifikovaná organická bavlna, přírodní barviva, nášivky z rostlinného původu a inkoust z odpadu při zpracování dřeva. Tyto džíny nejsou jen o vzhledu, jsou o závazku k udržitelnosti a snaze minimalizovat negativní dopady na životní prostředí.

Paul Dillinger, viceprezident pro inovace v designu ve společnosti Levi Strauss & Co., zdůrazňuje: „Jako společnost, která vyrábí 501® džíny již 150 let, máme příležitost – a zároveň odpovědnost – neustále zkoumat proces výroby našich džínů." Plant-based móda nespočívá pouze ve šetrnosti k životnímu prostředí, ale také v eleganci a kreativitě. Nabízí tak spojení mezi estetikou a etikou, přičemž zdůrazňuje, že být šetrný k planetě může být opravdu cool. Tento trend nejenom definuje náš vzhled, ale ilustruje i naši představu o tom, co je v módním světě skutečně in.

<Path> Štíhlejší postava lusknutím prstu? Jde to! Stačí pár jednoduchých triků na oklamání nejen čočky fotoaparátu, ale i prostého okaZdroj: absoluteconfidence.com, gabriellearruda.com, aarp.org, brightside.me, fda.gov, busbeestyle.com

Není to jen o materiálu

Plant-Based 501® džíny nejsou jen o materiálech, ale i o detailní péči o každý prvek. Barveny jsou rostlinným indigem od společnosti Stony Creek Colors, což dodává denimu unikátní vzhled inspirovaný archivním odstínem Levi’s®X80. Zadní nášivka džínů je vyrobena z materiálu MIRUM® od společnosti NFW. Ten je 100% rozložitelný a neobsahuje plasty.

Vnitřní kapsa džínů je z 100% bavlny a potištěna BioBlack TX, rostlinným černým pigmentem vyrobeným z odpadu dřeva. Levi’s® se prostě a jednoduše dokazuje, že celek je tvořen detaily.

Tipy redakce

„Příroda vs. móda“? Ne! „Příroda & móda“!

Levi’s® není nováčkem v oblasti udržitelnosti. Řada WellThread byla prvním krokem a nové Plant-Based 501® džíny jsou dalším milníkem v tomto směru. Společnost dokazuje, že i ikonické kousky mohou být vyráběny v souladu s přírodou a moderními trendy. Není pochyb o tom, že plant-based džíny nejsou pouze módním trendem, ale spíše vizionářským posunem k udržitelnější budoucnosti. S využitím rostlinných materiálů a vhodných technologií se takové kousky mohou stát symbolem měnícího se módního průmyslu.

Džíny Plant-Based jsou k dispozici zde. V různých odstínech a provedeních pro ženy i muže. Připojte se k revoluci v oblékání a buďte součástí nové éry džínů, které jdou daleko za hranice strnulého vnímání světa. Jak řekl Gándhí: „Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“ Máme přeci jen jeden. A je potřeba jej ochraňovat.

O značce Levi’s®

Od vzniku značky v roce 1873 se džíny Levi's® staly nezpochybnitelně nejslavnějším a nejimitovanějším oděvním kouskem na světě. Její produkty, včetně džínů, oblečení pro volný čas a doplňků, jsou k dispozici ve více než 110 zemích.

O Levi Strauss & Co.

Levi Strauss & Co. (LS&Co.) není jen globální společností vyrábějící značkové oděvy, ale také světovým lídrem v oblasti denimového oblečení. Jejich portfolio zahrnuje džíny, volnočasové oblečení a příslušenství pro muže, ženy a děti pod značkami Levi®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co. ™ a Denizen®.

Zdroj: Levi’s, levi.com, citaty.net

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop