Jak si kdo ustele, tak si taky lehne a kadeřník Libor Šula si ustlal v luxusu. Podívejte se, jak spí slavný stylista se svým přítelem
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Matějovský / se svolením

Jak si kdo ustele, tak si taky lehne a kadeřník Libor Šula si ustlal v luxusu. Podívejte se, jak spí slavný stylista se svým přítelem

Kadeřník Libor Šula má rád v ložnici kvalitu. Rozhodně je to vidět na povlečení, do kterého ulehá. Už několik let jsou nedílnou součástí jeho ložnice textilní výrobky Matějovský. Pojďte s námi omrknout, jaké povlečení si pořídil tentokrát.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
1. 2. 2024

Ve posteli strávíme asi třetinu života. Je proto nesmírně důležité, jaká ta postel je. Když se myslí na kvalitní spánek, často se mluví o matracích, roštech, teplotě vzduchu, světlu nebo pravidelném spacím režimu. Jenže úplně stejně důležité je pro dobrý pocit z vyspání také to, co k sobě máte nejblíž. Teď ovšem není řeč o vašem manželovi, nýbrž o povlečení.

Své o tom ví i známý český kadeřník a stylista Libor Šula. Pro svou ložnici si tak vybírá textílie, o nichž ví, že jsou kvalitní a příjemné. Mezi značky, jejichž výrobky tyhle vlastnosti splňují na celé čáře, patří také česká firma Matějovský. Není proto náhoda, že na ni už několik let Šula se svým partnerem nedají dopustit.

„Jak si kdo ustele, tak si i lehne!“ Touto okřídlenou větou a velkou pravdou začal Šula svůj instagramový příspěvek, v němž se fanouškům pochlubil novým přírůstkem do svého lože. „Čím jsme starší, tím víc klademe důraz na kvalitní spánek a stejně důležité, jako na čem spíme, je i to POD čím spíme! Již několik let je naše ložnice od [Matějovských], ale naše poslední nákupy jsou pro nás něco úžasného! Trošku Vás tu teď zaspamujeme postelovkama!“

Povlečením, které na fotce Šula ukázal, je model Lilian z bavlněného Mako saténu. A je to právě tento materiál, který dělá ze spaní, válení se nebo dalších aktivit v lůžkovinách Matějovský mimořádný zážitek.

Prémiový satén z bavlny

Pokud si při slově satén vybavíte studenou lesklou klouzavou ohavnost, která se lepí na tělo, pak vězte, že si představujete špatný materiál. Takový je totiž satén z umělého vlákna. Ten, z něhož šije povlečení Matějovský, je prémiový Mako satén z bavlny.

Mako satén je utkán z nejjemnější a nejkvalitnější příze, díky čemuž má velmi vysokou hustotu nití na centimetr čtvereční. Díky tomu je výsledný textil pevný a má dlouhou životnost. Příze na Mako satén je ovšem také česaná a dlouhovláknitá, z vyhlášené egyptské bavlny, což ložnímu prádlu propůjčuje mimořádnou měkkost a hebkost.

Bavlna samotná je pak přírodní materiál, který je výborně savý a také prodyšný. V povlečení Matějovský se tak nepotíte ani nepaříte. A nevyžaduje žádnou abnormální péči, klidně ho můžete zmuchlat do pračky a přidat obyčejný prací prostředek.

<Path> FENOMÉN: Porno. Kazí filmy pro dospělé náš sexuální život? Očekáváme, že to, co vidíme na place, budeme zažívat v posteli? Jsme schopní užívat si sex one-on-one? Proč raději žijeme svou sexualitu online?Zdroj:

Luxus na první pohled

Není to ovšem jen materiál, který je při volbě vybavení ložnice zásadní. Nezanedbatelnou roli hraje také estetická hodnota a design výrobku. Povlečení se zkrátka musí líbit. Stejně jako byste si nekoupili oblečení, které nebude splňovat vaše vizuální nároky, nebudete se cítit dobře ani v posteli, která je ustlaná něčím, co se vám oškliví.

Chcete-li ovšem své ložnici dodat esenci mimořádného luxusu a pozvednout svůj pobyt v ní na novou úroveň, doporučujeme vybírat povlečení s ohledem na zbytek interiéru. Elegantní přírodní vzor povlečení Lilian v ložnici Libora Šuly hezky doplnil květinovou výzdobu a díky tlumeným barvám se „netloukl“ s přírodními dřevěnými tóny v místnosti.

K volbě designu povlečení ale můžete přistoupit i opačně a místo nenápadného doplňku ho použít jako hlavní stylotvorný prvek. Slavný kadeřník tuto strategii zvolil, aby své ložnici dodal náruč vánoční atmosféry.

Milujeme Vánoce a vše, co podtrhuje vánoční atmosféru,“ napsal svým fanouškům v jiném příspěvku na Instagramu. „Nejsme moc zdobiví, ale máme rádi, když věci fungují na první dobrou! Nechtěli jsme soby, šišky, lišky ani prvoplánové vánoční povlečení, a proto jsme sáhli po povlečení od [značky Matějovský] a pro úplné usnadnění je to povlečení Morris!“

Musíme, říct, že jako vánoční varianta je model Morris skvělá volba. Jeho design v tzv. anglické kostce obsahuje tradiční vánoční červenou barvu, která zaručeně zútulní každý interiér. Lahvově zelená je zase odkazem na voňavé jehličí. Povlečení je navíc bez figurálních či jiných konkrétních motivů, nepůsobí tak přeplácaně ani kýčovitě. Je jednoduché, nadčasové a dokonale stylové.

Usnadněte si stlaní i změnu dekorací

Nepatříte-li mezi ty, kdo milují ranní stlaní lůžkovin, nebo pokud chcete v noci jeden vzhled postele, ale přes den byste ji rádi proměnili k nepoznání, je nejlepším řešením pořídit si přehoz na postel. V noci tak můžete ulehnout třeba do sněhobílého luxusu, během dne pak ale neposkvrněnou čistotu lůžka ochránit přehozem třeba právě v designu Morris. Domácí mazlíčci, děti, nebo třeba i všudypřítomný prach vaše lůžko neohrozí. A jako mávnutím kouzelného proutku přeladíte místnost do vánoční atmosféry.

Tipy redakce

Pro každého něco

Povlečení Matějovský ovšem nejsou jenom květy nebo vánoční kostky. Firma má v nabídce celou paletu vzorů a materiálů, na své si tak přijde opravdu každý. Nechybí nadčasová a vždy módní bílá klasika, tlumené tóny pro ty, kdo chtějí klid, i pestré vzory pro lidi, kterým zemité barvy připadají jako ta největší nuda. Milovníky umění, módy a české tradice pak potěší třeba exkluzivní povlečení s motivy od světoznámé návrhářky Blanky Matragi.

Kromě mnoha vzorů najdete v nabídce firmy Matějovský také řadu různých materiálů. Mezi nejoblíbenější patří už zmíněná prémiová Mako bavlna, nechybí ale ani hřejivý flanel, super hebký bavlněný mikroplyš, bambusové vlákno nebo léty ověřený damašek. Volba je jen na vás. Jak si ustelete, tak si taky lehnete, tak si dejte záležet, aby to bylo lehnutí co nejlepší.

Zdroj: instagram.com, matejovsky-povleceni.cz

Populární
články

Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Gayové jsou nároční, víc než fyzické aspekty jim ale vadí arogantní chování
LIDÉ

Nemůžete si najít chlapa? Začněte být hodní na servírky a zahoďte žiletku, říkají gayové. Svěřili se, co je na mužích nejvíc odpuzuje

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
„Vždycky byl v něčem jiný, jako by jeho vysílač byl obrácený na druhou stranu," říká o Mikym Luboš
LIDÉ

„Jako by fungoval na úplně jiných vlnách než já. Ukázal mi fotku kluka a já se začal smát,“ říká muž o coming outu svého kamaráda

Autor: Irena Piloušková
Jedli naši předci převážně maso?
TĚLO & MYSL

Maso (ne)dělá člověka: Paleo strava je blud, naši předci sice lovili, ale mnohem víc sbírali. V jejich jídelníčku převládaly rostliny

Autor: Mirka Dobešová
Wu wei je možná starý přes dva tisíce let, na jeho aktuálnosti to ale nic nezměnilo
TĚLO & MYSL

Jak dosáhnout úspěšného života vymysleli v Číně už před 2000 lety. Koncept „wu wei“ spočívá v nicnedělání

Autor: Martin Lyko

E-Shop