Vyzkoušeli jsme za vás: Inkluzivní vlasové produkty Matrix, které slibují snadné použití a profesionální výsledky. Náš názor?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Matrix, se svolením

Vyzkoušeli jsme za vás: Inkluzivní vlasové produkty Matrix, které slibují snadné použití a profesionální výsledky. Náš názor?

Vlasy jako z reklamy – to by si přál každý. Ale kdo má čas (a prostředky) na to trávit co týden v křesle u profesionála, který zvládne vše doladit na jedničku? Proto jsme prozkoumali značku Matrix, která se netají tím, že jejím cílem je propojit jednoduché domácí použití a profesionální výsledky. Jak tyto produkty v rukou běžného „neprofíka“ dopadly?
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
18. 10. 2023

O Matrixu

Značka byla založena v roce 1980 kadeřníkem Arniem Millerem. Za mě je to jeden z nejlepších znaků toho, že by produkty měly být, jak se říká, „top“. Protože pocházejí z hlavy někoho, kdo se v oboru vyzná nejen teoreticky, ale i prakticky sám pracoval na účesech svých klientů. Tedy věděl, co běžného člověka v ohledech vlasů trápí, jaké jsou nejčastější problémy a co by bylo dobré doma doladit.

Inkluzivní přístup

Co musím vypíchnout je inkluzivní přístup. Každý jsme individualitou nejen v duši, ale i pokud jde o naše tělo – včetně vlasů. Matrix myslí na profesionální řešení pro každý typ, každou strukturu vlasů i každý finální look. Všichni se tak mohou cítit vítáni a sami sebou. To je podle nás v LUI sociálně nesmírně důležitá message brandu.

Moje očekávání

V týdnech předtím, než jsem produkty od Matrixu dostala, jsem se snažila pečlivě pozorovat „chování“ mých vlasů. To abych dokázala porovnat původní stav s tím, jak budou moje vlasy vypadat po používání nových produktů.

Mé vlasy jsou poměrně hodně dlouhé a husté. Jsou přirozeně tmavé, nebarvené a mírně vlnité – čím delší, tím rovnější právě proto, jak jsou těžké.

Je pravda, že každý řeší nějakou slabší stránku, a tou mojí jsou suché konečky. Také si musím dávat pozor na výběr produktů, aby se mi brzy nemastily kořínky a jelikož mám vlasy – jak jsem už zmínila – opravdu dlouhé a pevné, jsem ráda za všechno, co zvětší jejich objem. Můj nejoblíbenější look je tak trochu messy – objemné, volně rozpuštěné vlasy. A podle toho jsem si i vybrala, co vyzkouším.

Testované produkty

MATRIX High Amplify Proteinový šampon pro objem + MATRIX High Amplify Kondicionér pro objem s proteiny

Jedná se o dva produkty – proteinový šamponkondicionér. Oba mají „na starost“, jak název napovídá, nadýchaný objem a podporují sílu jemných zplihlých vlasů.

Než se dostanu k recenzi samotné, musím vyzdvihnout balení. Jelikož je otevírání kondicionéru na spodní straně, a i šampón lze takto položit, není třeba produkt složitě vyklepávat, především pokud ho již bude méně. Využije se tak každá kapka, nedochází k plýtvání, a to je velké plus!

Nyní přichází ta zásadní otázka: Byly mé vlasy objemnější?

High Amplify produkty to se mnou neměly lehké. Vlasy mám dlouhé přes celá záda (což je u výšky 178 cm dost) a je jich celkem hodně. Ale světe div se, skutečně jsem pocítila jakési odlehčení. Lepší slovo se mi hledá jen těžko. Jako by mé vlasy byly méně těžké, u kořínků jako by se pozvedly a dýchaly. To znamená i skutečně větší objem. Na dotek jsou navíc silnější, příjemně „drhnou“ čistotou mezi prsty i třetí den, takže mám pocit, že se tak rychle nemastí. Za mě je tato kombinace totální bomba!

<Path> Je první vydání československé Vogue dostatečně „Vogue“?Zdroj: Hynek Toman

MATRIX Miracle Creator Multifunkční bezoplachová péče

Výrobce slibuje mnoho benefitů. Například že tato bezoplachová péče usnadňuje rozčesávání a minimalizuje poškození vlasů, chrání vlasy před lámáním a mechanickým poškozením, změkčuje hrubé a drsné vlasy, a přitom je nezatěžuje.

Jsem zvyklá aplikovat si na konečky vlasů bezoplachovou péči. Jak jsem zmínila, mé konečky někdy vypadají suché jako cesta, a to mi skutečně vadí. Samozřejmě je možnost je zastřihovat, což dělám, avšak zdá se mi, že se během několika dní pocit suchosti přestěhuje o trochu výš a opět mi začne posledních pár centimetru krepatět.

Jak si s tím poradil sprej Miracle Creator?

Hned se k tomu dostanu, ale jedno musím říct předem: Ta vůně?! Jestli jsem něco nečekala, tak tak okouzlující vůni, která mě potěšila nejen v moment, kdy jsem produkt aplikovala. Jemně v konečcích zůstala i poté, co mi vlasy uschnuly. A to je moc příjemné!

Co ověřit nemohu, je ochrana před horkem při fénování, jelikož já si vlasy nefénuji. Vysušuje mi to délky natolik, že jsem s tím před lety přestala a do foukání se dám tak jednou za půl roku, když opravdu, ale opravdu spěchám. Co ovšem potvrdit můžu, je zjemnění a zacelení. Nyní, když se na konečky podívám, jako by se konečně rozhodly držet pohromadě! Je uspokojivé dívat se na „celistvý“ vzhled, ne na polámaný zmatek. Dlouhodobě mě trápilo, že i pěkně zastřižené vlasy na koncích vypadaly poněkud nesourodé. A s tím mi tato péče, která se nanáší na ručníkem vysušené vlasy a zůstává s nimi i po uschnutí, rozhodně pomohla!

Tipy redakce

MATRIX Miracle Creator Multifunkční maska na vlasy

Stejný název nese i maska, která se aplikuje na celou délku vlasů. Při dalším mytí jsem ji vyzkoušela a mám jedinou výtku, a to je kluzká vana. Skutečně se musím smát nad tím, že to jediné, co mohu říct „negativního“ je, že mi mírně podklouzly nohy, když jsem masku smývala. A to skutečně není vina produktu, výhradně mé nekoordinovanosti. Jinak co se projevu ve vlasech týká, všimli si i moji blízcí, že mám vlasy lesklejší, vypadají pevnější, i když jsou objemnější, působí upravenější a zdravější.

Maska podle popisu přináší mnoho benefitů: Mimo jiné vyživuje, kontroluje poletující vlasy, předchází roztřepeným konečkům a dodává hedvábnou jemnost. A já pro mě tyto nejdůležitější aspekty potvrzuji.

Jediné, co nemohu ověřit, je slibovaná vhodnost pro barvené vlasy, jelikož já si vlasy nebarvím. Co se týká revitalizace a vyplnění porézních míst, to je otázka hodně vědecká a pod mikroskop jsem vlasy nestrkala, abych vám mohla efekt odpřisáhnout, nicméně můj pocit mi stačí.

Co osobně velmi cením, je velké balení. Možná to člověka s kratšími vlasy ani nenapadne, ale mně malá balení masek vždycky zlobila. Nevydrží mi dlouho, protože na jedno použití potřebuji poměrně velké množství. Balení Miracle Creator mi vydrží překvapivě dlouho, a z toho jsem nadšená!

MATRIX Height Riser objemový pudr

Budu upřímná, moc jsem od tohoto produktu nečekala. Mám totiž špatné zkušenosti se všemi možnými produkty, které mají instantně pomoci s mastícími se kořínky a objemem. Často se mi stává, že produkt pomůže jen na prvních deset minut a pak je situace spíš horší než lepší. Některé produkty mé vlasy zatěžovaly natolik, že namísto většího objemu začaly „řádkovatět“ podél cestiček štětin kartáče a pak spadly v jednu velkou a těžkou masu vlasů, ve kterých je toho jednoduše moc.

ALE!

Tato malá lahvička lehoučkého produktu (7 g!) mě opravdu překvapila. Vypadá to, že v balení skoro nic není a nemůže to ani pomoct. Popravdě ale stačí jen velmi malé množství produktu a viděla jsem výsledky, a to především v oblasti kolem obličeje. Kratší vlasy zareagovaly velmi dobře a odlehčilo se jim. A zdá se, jako by z balení ani nic neubylo. Za mě asi největší překvapení celého testování. Jak jsem si nebyla tím malým balením moc jistá, teď jsem za něj ráda, protože se krásně vejde i do malé kabelky a ve spojení s cestovním kartáčem můžu oživit svůj účes i mimo domov!

MATRIX Vavoom Freezing spray Extra Hold lak na vlasy s extra silnou fixací

Moje dlouhé a pevné vlasy jednoduše potřebují pořádnou fixaci, když přijde na specifické účesy. Na běžné nošení žádné laky nepoužívám, ale měla jsem možnost vytvořit si splétaný drdol na společenskou událost.

Co se mi moc líbí, je, jak málo produktu bylo potřeba, abych měla pocit silné fixace. Opravdu nemám ráda pocit „helmy“, který vzniká po několika vrstveních laku nebo jiného fixačního produktu. Mám pak dojem, že mi vlasy při jakékoli manipulaci prakticky praskají mezi prsty a že jim to musí dělat velmi nedobře.

Tento sprej zvládl hodně silnou fixaci za jednu aplikaci a nemusela jsem ji během večera ani upravovat! Balení je navíc tak velké, že si nejsem vůbec jistá, jestli mám někdy šanci jej (při tak malé spotřebě na jeden účes) celé vypotřebovat.

MATRIX Vavoom Triple Freeze Extra Dry extra suchý lak na vlasy s vysokou fixací

Jestli předchozí produkt byl skvělý na pevné účesy, toto bude moje „go to“ na vlny. A hned vám povím proč.

Výhoda silných vlasů je poměrně zdravý vzhled za každé situace. Nevýhoda je, že se poměrně rychle vracejí do své přirozené pozice a tvaru. To znamená, že své dlouhé vlasy vlním klidně i hodinu a půl proto, aby bylo za třicet minut vše jako na začátku. A to je otrava!

Když použiju silný fixační sprej, vlny nevypadají „živě“, ztrácejí schopnost přirozeně se pohybovat ve větru, nedá se mezi nimi projet prsty, aniž by se člověk zaseknul, přilepil nebo měl pocit, že něco zničil. Takže když jsem se na popisku balení Triple Freeze dočetla, že se jedná o jemnou mlhu, která ihned uschne, bylo jasno. To musím zkusit!

Že lak drží, to ani nemusím zmiňovat. Opravdu drží a vlny mi vydržely! Co ale musím vypíchnout je to, co vás možná netrklo na první dobrou, a to je ona rychleschnoucí funkce. Moje vlny totiž mají tendenci se kvůli mokrému laku paradoxně během fixování poněkud natáhnout, a tak ztrácím třeba 30 % efektu jen tím, že se snažím účes stabilizovat. Tohle se tentokrát nestalo. Myslím, že toto je přesně ten „tajný agent“, kterého potřebuje každý, kdo touží po úpravě vlasů, která má vypadat přirozeně, ale potřebuje nenápadně trochu pomoct.

<Path> Čeští vědci odhalili způsob, jak zpomalit stárnutí pokožky. Jejich tajemství je nyní dostupné i pro vás!Zdroj: SAIN®

Finální dojmy

Moje vlasy jsou součástí mojí identity. Vždycky jsem byla „ta s tmavými dlouhými vlasy“. A miluju ten pocit, když přijdu na něco, co mi usnadní péči o ně a vylepší jejich vzhled.

Vím, že v recenzi by se nemělo jen chválit, ale já opravdu nenacházím nic, co bych vytknula. Moc se těším, pokud někdy objevím, že MATRIX Vavoom Freezing spray má i menší balení, které bych si ráda brala s sebou na cesty a budu si dávat větší pozor kam šlapu ve vaně, když použiju Miracle Creator masku. Ale to mě od používání rozhodně neodradí! Jsem nadšená

Zdroj: Matrix, matrixprofessional.cz, notino.cz, IG: @matrix

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop