Designové a multifunkční vypínače: Maximální komfort, jedinečný vzhled a zvýšená bezpečnost
BLØG
Zdroj: ABB/ Se svolením
<Path>

Designové a multifunkční vypínače: Maximální komfort, jedinečný vzhled a zvýšená bezpečnost

Za své peníze chceme většinou to nejlepší, co si můžeme dovolit. Při výběru jsme ovlivňováni jak osobními preferencemi, tak módními trendy. Ty udávají nejen uznávaní designéři, ale i sami výrobci, pro něž jsou hnacím motorem inovace v oblasti designu i technického vybavení. Zajímá vás, jaké jsou aktuální designové a technické trendy i možnosti vypínačů a zásuvek?
Michal Černý Autor
19. 9. 2023

Design vypínačů a zásuvek

Designem se rozumí celkový tvar, barevné a materiálové provedení. Základ nabídky tvoří většinou vypínače a zásuvky v bílé a černé barvě. Hodí se do každého interiéru a jsou nadčasové. I proto jsou například v bytových domech často používány jako základní výbava.

Tipy redakce

Pokud si však chcete vybrat podle svého a záleží vám na detailech, pak máte nepřebernou škálu možností jak po stránce designu, tak i po stránce technické. Volit můžete samozřejmě i dle finančních možností. Nejčastěji použitým materiálem je plast, nicméně stále větší roli hrají udržitelnější materiály, jako jsou porcelán, kovy, či dřevo. A jaké jsou nejnovější designové trendy a funkce moderních vypínačů a zásuvek? To se dozvíte v dalších odstavcích.

Vypínač a zásuvka jako čisté umění

Skvělý původ, čistota designu a autentické materiály. To je Busch-axcent®, rámeček s jedinečným povrchem. Co kus, to originál. Vypínač je doslova jako magnet pro oči a vyzývá k hladivému doteku. Materiál, design a haptika s optikou, to vše je ve špičkové rovnováze.

Busch-axcent® od ABB je designová řada vypínačů pro individualisty, kteří mají velký smysl pro eleganci a styl. Autentické materiály, jako například beton, břidlice nebo lisovaný papír, inspirované přírodou působí ušlechtile, propůjčují interiéru zvláštní nádech a podtrhují osobitost investora. Pokud milujete barvy, pak vás jistě zaujmou barevné variace tvrzeného skla s hebkostí saténu.   

I vypínač je součást celkového designu
Foto: ABB/ Se svolením
Elegantní a designově čisté
Foto: ABB/ Se svolením

Český porcelánový originál – šarmantní a nostalgické Decento®

Prvotřídní porcelán s moderními přístroji vypínačů a zásuvek, to je řada Decento® – jediný originál navazující na tradiční otočné a páčkové vypínače vyráběné v Jablonci n. Nisou. Kvalitu této designové řady ocení investoři jak při nové výstavbě stylových bytů a domů, tak i při rekonstrukcích (nejen) venkovských stavení. Záleží jen na vás, do jakého interiéru si je instalujete. Vybrat si můžete z bílého nebo černého porcelánu, anebo bílý porcelán v kombinaci s rámečky z masivního buku.

Když je vše v dokonalém souladu
Foto: ABB/ Se svolením
Designové, jednoduché, jasné, přímočaré a stále plně funkční
Foto: ABB/ Se svolením

Inteligence na míru aneb vypínač pro chytrou domácnost

Zatímco klasický „obyčejný” vypínač zvládne pouze rozsvítit nebo zhasnout, takzvaný chytrý vypínač toho zvládne mnohem více. Nejmodernější multifunkční vypínače a ovládací prvky pro chytrou domácnost zvládnou například společné ovládání osvětlení a žaluzií, vytápění, klimatizace, větrání, taktéž funkci domovního telefonu či multimediálního centra. Samozřejmostí je dálkové ovládání přes mobilní telefon pomocí jediné mobilní aplikace na všechny ovládací prvky a funkce.

<Path> Bazén s proskleným dnem, pod kterým můžete přivítat hosty? Ve Vile ÉPOQUE na pražské Bertramce nic nesplnitelnéhoZdroj: LEXXUS NORTON, epoque.cz

V závislosti na tom, co budete v domě nebo bytě potřebovat, si můžete vybrat z následujících variant:

 • Chytrý vypínač, který vypadá jako běžný, ale jedno tlačítko má více funkcí. Dokonce si jej můžete pořídit ve stejném designu, jaký mají standardní vypínače a zásuvky (viz Busch-axcent®)
 • Multifunkční ovladač
 • Multifunkční dotykový panel, který je zároveň domovním videotelefonem
Design Levit M®, solo® a Busch-axcent®
Foto: ABB/ Se svolením

Chytré vypínače, běžné vypínače i zásuvky umí ABB ve shodné designu v celkem v 10 designových řadách.

 

„Vypínač“, který rozsvítí i vyvětrá – ABB Tenton®

Multifukční ovládací prvek ABB Tenton®, začleněný do systému chytré domácnosti ABB-free@home®, umí nejen rozsvítit a zhasnout, ale také stmívat, měnit barvy a jas i intenzitu osvětlení podle denní doby. Zvládne dokonce i ovládat žaluzie a ohlídat, zda není v místnosti vydýchaný vzduch (tj. příliš vysoká hladina CO2), případně změřit, jaká je aktuální teplota a vlhkost a zda vzduch neobsahuje těkavé organické látky, takzvané VOC (kosmetika, čisticí a úklidové prostředky, osvěžovače vzduchu atp.). Pokud zjistí překročení mezních hodnot, upozorní vás nebo automaticky obstará větrání otevřením oken nebo spuštěním vzduchotechniky. To vše z jednoho místa jedním ovládacím prvkem.

Vnitřní klima domu vždy pod kontrolou
Foto: ABB/ Se svolením

ABB Smart Touch panel®: Videotelefon + 100 „vypínačů“ na jednom místě

Ještě nikdy nebylo ovládání domu lepším zážitkem jak po stránce designu, tak po stránce funkčnosti a haptiky. Špičkový dotykový multifunkční panel pro chytrou domácnost ABB SmartTouch® vám přinese do života doma zcela novou dimenzi komfortu.

ABB SmartTouch 10“ je ovládací panel a zároveň videotelefon s dotykovým IPS displejem, WiFi i možností připojení IP kamer (ONVIF). S jeho pomocí můžete z jednoho místa ovládat celou chytrou domácnost ABB-free@home® a komfortně tak obsloužit i celý dům.

Moderní byt je také chytrý
Foto: ABB/ Se svolením

Díky videotelefonu výrazně zvýšíte nejen komfort, ale také bezpečnost. Vždy budete vědět, kdo zvoní u vašich dveří, zejména v době, kdy nejste doma. Díky mobilní aplikaci můžete vidět zvonícího i v mobilu a otevřít na dálku třeba ze zahrady.

Design a vlastnosti:

 • Skleněná obrazovka s nerezovým rámečkem, tloušťka pouhých 14 mm
 • Dotykový displej s vibrační jemnou odezvou
 • Luxusní černé a decentní bílé provedení, špičkový design, který získal ocenění v rámci prestižní soutěže Red Dot Awards nominaci UX design
 • Domovní videotelefon a multifunkční ovladač pro chytrou domácnost v jednom
 • Zobrazuje obraz z IP kamer (ONVIF od jakéhokoliv výrobce)
 • Ovládání i přes mobil s mobilní aplikací (integrovaná IP gateway)
 • S vestavným snímačem přiblížení rozpozná osobu před sebou a automaticky se přepne z úsporného režimu do pohotovostního
 • Informuje o aktuálním počasí s předpovědí na 5 dní dopředu
Zdroj: nizke-napeti.cz.abb.com, abb.cz

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop