Špičkové audio systémy inspirované světem motorů? Právě to je výsledkem spolupráce Bang & Olufsen s Ferrari
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Bang & Olufsen/se svolením

Špičkové audio systémy inspirované světem motorů? Právě to je výsledkem spolupráce Bang & Olufsen s Ferrari

Bang & Olufsen ve spojení s ikonou motorsportu – společností Ferrari – představují novou kolekci produktů. Ta podtrhuje výjimečné zpracování hliníku, kterým je dánská luxusní audioznačka proslulá. Kolekce současně oslavuje sdílenou vášeň obou značek pro kvality, jako jsou vyrovnanost, síla a přesnost. Zahrnuje domácí reproduktor Beosound 2, sluchátka Beoplay H95, Beoplay EX a přenosný reproduktor Beosound Explore. Jejich společným prvkem je výrazné červené provedení, které patří k nezaměnitelnému rukopisu značky Ferrari.
Redakce Redakce Autor
4. 9. 2023

Nečekaná spolupráce?

Společnosti Bang & Olufsen se sídlem v dánském Strueru patří již více než půl století mezi ty nejvíce inovativní a odvětví audio a obrazové techniky formuje již od roku 1925. Ferrari sídlící v italském Maranellu pak kontinuálně mění a rozvíjí průmysl automobilový od roku 1947. Více než 150 let inovací obou značek se zúročilo a promítlo do této spolupráce.

„Ze spolupráce máme velkou radost. Při navrhování kolekce jsme měli pocit, že vytváříme něco, co vejde do dějin obou značek,“ říká Bang & Olufsen CEO Kristian Teär. „Spolupráce navazuje na samotný začátek obou společností. Jejich zakladatelé – Enzo Ferrari, Peter Bang a Svend Olufsen – byli vizionáři, kteří definovali svá odvětví tím, že zpochybňovali tehdejší status quo. Jejich odkaz se nese desetiletími a stále obě značky posouvá vpřed,“ dodává.


Kolekce inspirovaná superautem. Zvuk, který je třeba vidět

Christoffer Poulsen, Senior Vice President of Business Development and Strategic Partnerships at Bang & Olufsen vysvětluje, proč kolekce představuje odklon od tradičního přístupu značky: „V klasickém provedení mají naše reproduktory v domovech zákazníků přirozeně zapadnout a vyniknout krásou svého designového zpracování. Tato kolekce je jiná – jedná se o výrazné kousky, které o sobě, podobně jako superauta, dávají vědět. Jsou slyšet i vidět všude, kde se ocitnou.“

<Path> Špičkové audio systémy inspirované světem motorů? Právě to je výsledkem spolupráce Bang & Olufsen s FerrariZdroj: Bang & Olufsen

Beosound 2 poskytuje 360stupňový domácí zvukový zážitek, který vyplní jakýkoliv prostor. Jeho flexibilní konstrukce umožňuje umístit jej na podlahu, stůl nebo poličku a lze jej snadno přenášet z místnosti do místnosti. Aktivní systém RoomSense a vestavěné senzory přiblížení se snoubí s krásou reproduktoru a jeho inovativní technologií. Vysoce kvalitní hliníkový kužel, v němž je reproduktor umístěn, dodává produktu na celistvém vzhledu a zajišťuje jeho mimořádnou akustiku.

Beoplay H95 jsou vlajkovou lodí značky Bang & Olufsen mezi sluchátky – nabízí nejlepší zvuk a inovativnost ve své třídě. Speciální titanové měniče nově zajistí ještě průraznější zvuk. Pouhým otočením hliníkového kroužku na sluchátku si uživatel může nastavit adaptivní aktivní potlačení hluku. Beoplay H95 jsou zakončena měkkou jehněčí kůží a zaručují 38 hodin nepřetržitého poslechu. Laděna jsou v černém odstínu Ferrari, který je nadčasovou klasikou, a doplněna laserem vyrytým logem obou značek. Titanové mřížky reproduktorů pod sluchátky jsou eloxované v sytě červeném odstínu, který byl zvolen speciálně pro tuto spolupráci.

Beosound Explore je přenosný reproduktor ideální na cesty do přírody. Díky stupni krytí IP67 zajišťujícímu prachotěsnost a vodotěsnost je jako stvořený k tomu, abyste si ho s sebou mohli vzít kamkoliv. Technologie Bluetooth a Fast Pairing (rychlé párování) umožňují poslouchat hudbu jediným kliknutím. Vydrží hrát až 27 hodin. V této kolekci je reproduktor doplněn o laserem vyryté logo vzpínajícího se koně značky Ferrari a nápadnou černou karabinu. Dvouvrstvé tělo reproduktoru je eloxováno červenou a černou barvou, mřížka tak na tmavém pozadí okamžitě vynikne.

Beoplay EX, nejvýkonnější bezdrátová sluchátka Bang & Olufsen (špunty), se pyšní schopností aktivního potlačení šumu a bezkonkurenčním zvukem. Dodávají se s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, které zajišťuje až 20 hodin poslechu na cestách. Díky šesti mikrofonům a inteligentní technologii tvarování paprsku je lze používat stejně dobře k vyřizování pracovních hovorů jako k poslechu hudby.

V případě kolekce Ferrari je na pravém sluchátku umístěno výrazné černé logo s emblémem Ferrari, které je umístěno pod sklem se zrcadlovým finišem vylitým v ikonické červené barvě.

Celá kolekce Ferrari je od 29. 8. 2023 k dostání online na webu www.bangolufsen.com a v nově zrenovovaném flagship storu Bang & Olufsen v Praze (Dušní 10, Praha 1) a současně v showroomu Ferrari Scuderia SF Praha (Čistovická 98, Praha 17).

Zdroj: Bang & Olufsen

Populární
články

HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Je vzhled pokožky projevem stárnutí, nebo je to naopak?
TĚLO & MYSL

Vrásky, pigmentové skvrny či znaménka neodráží stárnutí. Pokožka naopak určuje naše zdraví. Lze si tak péčí o pleť prodloužit život?

Autor: Mirka Dobešová
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Giorgia Meloni, italská premiérka a členka konzervativní strany Bratři Itálie
AKTUALITY

Italská vláda vede válku proti LGBT+ rodinám. Dopady nových nařízení jsou alarmující. Hrozí podobná situace také Česku?

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Masturbace je příjemná a zdravá zároveň. Není důvod se za ni stydět
HOT!

Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek

Autor: Martin Lyko

E-Shop