5 triků v péči o zevnějšek, díky nimž budete vypadat o 5 let mladší, aniž byste budili podezření, že se zoufale snažíte
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 triků v péči o zevnějšek, díky nimž budete vypadat o 5 let mladší, aniž byste budili podezření, že se zoufale snažíte

Mladistvé působení není jen o věku, ale také o životní energii a o tom, jak o sebe pečujete. S těmito 5 triky váš skutečný věk nikdo nepozná.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
25. 8. 2023

Vypadat mladší chceme asi všichni. Trikem ovšem je nesnažit se v 50 vypadat na třicet, nýbrž svůj věk chápat jako přirozenou součást života a přijmout ho. A chtít vypadat třeba na pětačtyřicet. Což není problém.

Na následujících řádcích vám poradíme několik tipů, jak k mladšímu vzhledu přispět správnou péčí a životosprávou. Nezapomeňte ale, že další velkou roli hraje móda. A že „oblékat se přiměřeně svému věku“ je tak trochu nesmysl. Když v 50 nahodíte outfit zašlého strejce, na espritu vám to nepřidá. Když ale naopak nezanevřete na svěží mladou módu (s citem!), nebude mít dojem vyžilé páprdovitosti šanci.

1. Přiznejte šediny

Zní to jako přesný opak toho, co byste měli dělat, ale přiznat šediny je ve skutečnosti velmi rafinované. Šediny jsou sexy a pokud nemáte možnost mít vlasy dokonale, profesionálně a neustále obarvené, je to mnohem větší jistota. Špatná barva totiž věk prozradí rychleji. Typická tmavá uniformní hněď navíc jasně ukazuje na to, že se tu někdo zoufale snaží, aby na něm skutečný věk nešel poznat. Jenže je to nepřirozené a navíc v takových vlasech okamžitě zasvítí i sebemenší známky stříbřitých odrostů. Jakmile navíc začnete jednou šediny schovávat barvou, budete mít tendenci v tom pokračovat i do momentu, kdy už to vypadá komicky, protože sami hůř odhadnete tuto choulostivou hranici.

Abyste vypadali sexy a šmrncovně, je třeba dát pozor, že vaše stříbro ve vlasech je opravdu ušlechtile stříbrné a nemá nežádoucí žlutavý odstín. Postaráte se o to vhodným šamponem na šedé vlasy, který je nepatrně tónuje a nádech „počůrané slámy“ potlačuje. Vlasy bez pigmentu potřebují navíc větší péči, takže sáhněte po vyživujících šamponech a klidně taky kondicionéru.

2. Vsaďte na perfektní střih a ležérní účes

Vlasy dělají tak zásadní část dojmu z osobnosti, že u nich ještě chvíli zůstaneme. Kromě barvy je zásadní také střih a účes. Ustupující vlasy jsou totiž fakt, se kterým se s  příbývajícím věkem musí vypořádat většina mužů (a taky s tím, že jiní mají kštici bujnou pořád stejně, prevíti!). Pokud nezvolíte metodu „na ježka“ a nevezmete všechno strojkem na délku pár milimetrů, měli byste se svěřit do rukou dobrého kadeřníka nebo barbera, který vám pomůže vybrat lichotivý střih a také ho dobře provede. A měli byste k němu chodit pravidelně. Přerostlé neudržované křoví totiž podporuje dojem, že na sebe kašlete a s věkem se začínáte pomalu rozpadat.

Pokud nechcete přiznat ustupující linii vlasů, je nejlepším účesem jemný rozcuch. Zamaskuje, jak vypadá realita, a nevypadá, jako že jste strávili půl hodiny před zrcadlem – i když jste před ním strávili třeba hodinu. Hlavně žádnou přehazovačku nebo pochybné culíky! Vlasy stažené dozadu jen ukážou, že už objemu ubývá.

<Path> Nezáleží na orientaci, vítám každého, kdo se chce někam posunout! Říká jeden z nejúspěšnějších fitness modelů na světě Marc FittZdroj:

3. Cvičte, spěte a dobře jezte

Ve zdravém těle zdravý duch. A zdravý duch je mladý duch! Mládí je atraktivní mimo jiné proto, že z biologického hlediska poukazuje na zdravého jedince, který je vhodný pro rozmnožování a péči o potomstvo. Ale může to fungovat i naopak. Takže pokud chcete působit atraktivní a mladší, musíte se o sebe starat nejen po vnější stránce, ale také po té vnitřní.

Základem dostatku energie je správný jídelníček, dostatek spánku a také fyzická aktivita. Pokud budete celý den pracovat, krmit se blafy a pořádně se nevyspíte, budete „vyplivnutí“, unavení a bude to na vás vidět. Spánek a cvičení (ideálně posilování) jsou navíc dva důležité faktory, které ovlivňují produkci testosteronu, mužského pohlavního hormonu, který se mj. stará o růst svalů. Navíc má testosteron také vliv na náladu, sexuální apetit a pohlavní funkčnost. Pokud se tedy chcete cítit jako muž po všech stránkách, je dobré podporovat jeho produkci.

Unavené pytle a kruhy pod očima navíc nejsou nic, co by ubíralo na věku. Naopak posílené a cvičením tvarované tělo na věku ubírá hodně, takže šup do posilovny nebo fitcentra a pak do postele. Jo a mimochodem, sex také podporuje produkci testosteronu.

Zdroj: Giphy

4. Chlupy dolů

Se stářím přibývá ochlupení. Vědci sice neví přesně, proč s přibývajícím věkem roste na těle víc chlupů, ale je to fakt, který nikomu na mladším vzhledu nepřidává. Pokud tedy chcete vypadat mladistvěji, udržujte své tělesné ochlupení krátké, nebo ho úplně odstraňujte. Platí to zejména o hrudi a zádech, které jsou vidět například na pláži nebo u bazénu, a také o chlupech v nose, uších a o obočí. Chloupky v uších a nose udrží pod kontrolou speciální zastřihovač nebo pinzeta, obočí upravíte nůžtičkami nebo o to poproste při příští návštěvě holiče.

Neupravené ochlupení je navíc známkou ztráty zájmu o péči o vlastní tělo, což je přesný opak toho, jak chcete působit. Takže se nezdráhejte postavit před zrcadlo a zkontrolovat, jestli jste všude patřičně upravení.

5. Přejděte na kosmetiku proti stárnutí

Možná to nechcete slyšet, ale vypadat mladší o několik let jde vlastně velmi lehce se správnou kosmetikou. Sice máme pocit, že „to přece nemůže fungovat“, ale i prosté pravidelné čištění pleti a ošetřování hydratačním krémem bude mít blahodárný efekt. Když navíc zařadíte přípravky s anti-aging účinkem, bude výsledek ještě lepší. Zejména jemné vrásky kolem očí jdou dobře potlačovat očními krémy. Sice vás možná překvapí, jak umí být kosmetika drahá, ale také vás překvapí, jak dobře může fungovat.

Tipy redakce

Obrovský vliv na stárnutí kůže má také slunce, takže byste měli okamžitě zařadit také krémy s ochranným faktorem. Dostatečná hydratace a ochrana před UV zářením – každodenní, nejen, když se jdete opalovat – zpomalují stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Pokud nechcete mít příliš mnoho práce, sáhněte po denním hydratačním krému proti vráskám s UV faktorem. A vůbec se nemusíte omezovat jen na kosmetiku speciálně pro muže, klidně v drogerii nebo parfumerii zavítejte i do ostatních uliček. Nikdo totiž neříká, že ty krémy, které nejsou v šedých kelímcích s nápisem MEN, jsou jenom pro ženy.

Zdroj: lui.cz, popsci.com, ncbi.nlm.nih.gov

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Mužská ruka může být netušeným zdrojem informací
TĚLO & MYSL

Velikost penisu opravdu souvisí s velikostí ruky. A nejen to, výzkumy ukazují, co vše ruka prozradí o mužské povaze a chování

Autor: Mirka Dobešová
Skořice může být v určitých případech skrytým pokladem, který má skoro každý po ruce
TĚLO & MYSL

Koření, které dokáže tlumit bolest mnohem účinněji než ibuprofen. Máme ho doma téměř všichni

Autor: Redakce
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce

E-Shop