5 triků v péči o zevnějšek, díky nimž budete vypadat o 5 let mladší, aniž byste budili podezření, že se zoufale snažíte
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

5 triků v péči o zevnějšek, díky nimž budete vypadat o 5 let mladší, aniž byste budili podezření, že se zoufale snažíte

Mladistvé působení není jen o věku, ale také o životní energii a o tom, jak o sebe pečujete. S těmito 5 triky váš skutečný věk nikdo nepozná.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
25. 8. 2023

Vypadat mladší chceme asi všichni. Trikem ovšem je nesnažit se v 50 vypadat na třicet, nýbrž svůj věk chápat jako přirozenou součást života a přijmout ho. A chtít vypadat třeba na pětačtyřicet. Což není problém.

Na následujících řádcích vám poradíme několik tipů, jak k mladšímu vzhledu přispět správnou péčí a životosprávou. Nezapomeňte ale, že další velkou roli hraje móda. A že „oblékat se přiměřeně svému věku“ je tak trochu nesmysl. Když v 50 nahodíte outfit zašlého strejce, na espritu vám to nepřidá. Když ale naopak nezanevřete na svěží mladou módu (s citem!), nebude mít dojem vyžilé páprdovitosti šanci.

1. Přiznejte šediny

Zní to jako přesný opak toho, co byste měli dělat, ale přiznat šediny je ve skutečnosti velmi rafinované. Šediny jsou sexy a pokud nemáte možnost mít vlasy dokonale, profesionálně a neustále obarvené, je to mnohem větší jistota. Špatná barva totiž věk prozradí rychleji. Typická tmavá uniformní hněď navíc jasně ukazuje na to, že se tu někdo zoufale snaží, aby na něm skutečný věk nešel poznat. Jenže je to nepřirozené a navíc v takových vlasech okamžitě zasvítí i sebemenší známky stříbřitých odrostů. Jakmile navíc začnete jednou šediny schovávat barvou, budete mít tendenci v tom pokračovat i do momentu, kdy už to vypadá komicky, protože sami hůř odhadnete tuto choulostivou hranici.

Abyste vypadali sexy a šmrncovně, je třeba dát pozor, že vaše stříbro ve vlasech je opravdu ušlechtile stříbrné a nemá nežádoucí žlutavý odstín. Postaráte se o to vhodným šamponem na šedé vlasy, který je nepatrně tónuje a nádech „počůrané slámy“ potlačuje. Vlasy bez pigmentu potřebují navíc větší péči, takže sáhněte po vyživujících šamponech a klidně taky kondicionéru.

2. Vsaďte na perfektní střih a ležérní účes

Vlasy dělají tak zásadní část dojmu z osobnosti, že u nich ještě chvíli zůstaneme. Kromě barvy je zásadní také střih a účes. Ustupující vlasy jsou totiž fakt, se kterým se s  příbývajícím věkem musí vypořádat většina mužů (a taky s tím, že jiní mají kštici bujnou pořád stejně, prevíti!). Pokud nezvolíte metodu „na ježka“ a nevezmete všechno strojkem na délku pár milimetrů, měli byste se svěřit do rukou dobrého kadeřníka nebo barbera, který vám pomůže vybrat lichotivý střih a také ho dobře provede. A měli byste k němu chodit pravidelně. Přerostlé neudržované křoví totiž podporuje dojem, že na sebe kašlete a s věkem se začínáte pomalu rozpadat.

Pokud nechcete přiznat ustupující linii vlasů, je nejlepším účesem jemný rozcuch. Zamaskuje, jak vypadá realita, a nevypadá, jako že jste strávili půl hodiny před zrcadlem – i když jste před ním strávili třeba hodinu. Hlavně žádnou přehazovačku nebo pochybné culíky! Vlasy stažené dozadu jen ukážou, že už objemu ubývá.

<Path> 10 způsobů péče o zevnějšek, které hetero muži převzali od gayůZdroj: Hynek Toman

3. Cvičte, spěte a dobře jezte

Ve zdravém těle zdravý duch. A zdravý duch je mladý duch! Mládí je atraktivní mimo jiné proto, že z biologického hlediska poukazuje na zdravého jedince, který je vhodný pro rozmnožování a péči o potomstvo. Ale může to fungovat i naopak. Takže pokud chcete působit atraktivní a mladší, musíte se o sebe starat nejen po vnější stránce, ale také po té vnitřní.

Základem dostatku energie je správný jídelníček, dostatek spánku a také fyzická aktivita. Pokud budete celý den pracovat, krmit se blafy a pořádně se nevyspíte, budete „vyplivnutí“, unavení a bude to na vás vidět. Spánek a cvičení (ideálně posilování) jsou navíc dva důležité faktory, které ovlivňují produkci testosteronu, mužského pohlavního hormonu, který se mj. stará o růst svalů. Navíc má testosteron také vliv na náladu, sexuální apetit a pohlavní funkčnost. Pokud se tedy chcete cítit jako muž po všech stránkách, je dobré podporovat jeho produkci.

Unavené pytle a kruhy pod očima navíc nejsou nic, co by ubíralo na věku. Naopak posílené a cvičením tvarované tělo na věku ubírá hodně, takže šup do posilovny nebo fitcentra a pak do postele. Jo a mimochodem, sex také podporuje produkci testosteronu.

Zdroj: Giphy

4. Chlupy dolů

Se stářím přibývá ochlupení. Vědci sice neví přesně, proč s přibývajícím věkem roste na těle víc chlupů, ale je to fakt, který nikomu na mladším vzhledu nepřidává. Pokud tedy chcete vypadat mladistvěji, udržujte své tělesné ochlupení krátké, nebo ho úplně odstraňujte. Platí to zejména o hrudi a zádech, které jsou vidět například na pláži nebo u bazénu, a také o chlupech v nose, uších a o obočí. Chloupky v uších a nose udrží pod kontrolou speciální zastřihovač nebo pinzeta, obočí upravíte nůžtičkami nebo o to poproste při příští návštěvě holiče.

Neupravené ochlupení je navíc známkou ztráty zájmu o péči o vlastní tělo, což je přesný opak toho, jak chcete působit. Takže se nezdráhejte postavit před zrcadlo a zkontrolovat, jestli jste všude patřičně upravení.

5. Přejděte na kosmetiku proti stárnutí

Možná to nechcete slyšet, ale vypadat mladší o několik let jde vlastně velmi lehce se správnou kosmetikou. Sice máme pocit, že „to přece nemůže fungovat“, ale i prosté pravidelné čištění pleti a ošetřování hydratačním krémem bude mít blahodárný efekt. Když navíc zařadíte přípravky s anti-aging účinkem, bude výsledek ještě lepší. Zejména jemné vrásky kolem očí jdou dobře potlačovat očními krémy. Sice vás možná překvapí, jak umí být kosmetika drahá, ale také vás překvapí, jak dobře může fungovat.

Tipy redakce

Obrovský vliv na stárnutí kůže má také slunce, takže byste měli okamžitě zařadit také krémy s ochranným faktorem. Dostatečná hydratace a ochrana před UV zářením – každodenní, nejen, když se jdete opalovat – zpomalují stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Pokud nechcete mít příliš mnoho práce, sáhněte po denním hydratačním krému proti vráskám s UV faktorem. A vůbec se nemusíte omezovat jen na kosmetiku speciálně pro muže, klidně v drogerii nebo parfumerii zavítejte i do ostatních uliček. Nikdo totiž neříká, že ty krémy, které nejsou v šedých kelímcích s nápisem MEN, jsou jenom pro ženy.

Zdroj: lui.cz, popsci.com, ncbi.nlm.nih.gov

Populární
články

HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Je vzhled pokožky projevem stárnutí, nebo je to naopak?
TĚLO & MYSL

Vrásky, pigmentové skvrny či znaménka neodráží stárnutí. Pokožka naopak určuje naše zdraví. Lze si tak péčí o pleť prodloužit život?

Autor: Mirka Dobešová
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Giorgia Meloni, italská premiérka a členka konzervativní strany Bratři Itálie
AKTUALITY

Italská vláda vede válku proti LGBT+ rodinám. Dopady nových nařízení jsou alarmující. Hrozí podobná situace také Česku?

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Masturbace je příjemná a zdravá zároveň. Není důvod se za ni stydět
HOT!

Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek

Autor: Martin Lyko

E-Shop