Hladký i tam, kam slunce nesvítí: 7 vyzkoušených způsobů, jak se zbavit chlupů na pozadí. Včetně osobních rad nad zlato
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Hladký i tam, kam slunce nesvítí: 7 vyzkoušených způsobů, jak se zbavit chlupů na pozadí. Včetně osobních rad nad zlato

Pozadí hladké jako… jako dětská prdelka. Je to vzhled, po kterém toužíte, ale příroda vám do vínku nadělila něco jiného? Nezoufejte, od chlupů existuje snadná pomoc. A také řada méně snadných pomocí. Ne všechny metody zbavování se chlupů jsou vhodné, když dojde na úpravu míst, kam slunce nesvítí. Naštěstí jsme tu ale my s našimi odbornými znalostmi i praktickými zkušenostmi, o které se nestydíme podělit.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
16. 8. 2023

Chlupatý zadek. Tak, řekli jsme to. Někomu se líbí, někoho rajcuje, někomu je to šumák a někomu nepřijde ani malinko. Důležité ale je, abyste se s tím svým zadkem cítili dobře vy. Pokud toužíte po bohatém ochlupení, ale příroda vám ho nenadělila, moc rad pro vás tentokrát nemáme. Jste-li ale opačný případ, pak těch rad máme celou náruč.

Dobrá zpráva pro ty, kdo se rozhodnou chlupů zbavit, je, že ochlupení na pozadí roste relativně pomalu. Ať už se ho tedy rozhodnete odstraňovat jakkoliv, obstojný výsledek pár dní vydrží. Nedobrá zpráva je, že ochlupení pozadí má svou funkci: Snižuje tření. Ano, vaše půlky mají tendenci se o sebe při chůzi otírat a ochlupení mezi nimi – i úplně jemňounké – zabraňuje vzniku nepříjemného opruzení. Tedy teoreticky. Je totiž možné, že když hladké pozadí vyzkoušíte, nebudete mít vůbec žádný problém – stejně jako ho nemá spoustu jiných lidí, kteří se vydali touto cestou.

A teď už k jednotlivým metodám a praktickým radám.

1. Holítka a žiletky – pozor na efekt šmirglpapíru

Když přijde na odstraňování chlupů, je holení asi ta první metoda, která vás napadne. Zvládnete ji doma, patřičné nářadí stojí pár korun a nejspíš ho už vlastníte a je to relativně jednoduché. Relativně, protože zatímco na většinu částí těla si snadno dosáhnete, se zadkem už je to horší. Když si ale správně stoupnete a případně pomůžete třeba zrcadlem či zrcátkem, dá se to docela dobře zvládnout. Hlavně postupujte opatrně a s rozmyslem, protože v této oblasti se pořezat opravdu nechcete.

Nejlepším nástrojem je holítko („holicí strojek“) s více břity. Raději se vyhněte tradičním strojkům na obličej s jednou klasickou výměnnou žiletkou, mohly by být v této oblasti poněkud neobratné – zejména co se držení správného úhlu týče. A rovnou zapomeňte na břitvy. Sice byste si možná připadali chlapáčtěji, ale jen do momentu, než byste si museli celý zadek oblepit náplastmi.

Holení má kromě výhodné dostupnosti také jednu velkou nevýhodu. Žiletka chlupy uřízne tak, že mají pichlavé konce. A ty mohou být v místě, kde se o sebe části těla třou, pekelně nepříjemné. Něco na způsob šmirglpapíru. Ne každý má sice ochlupení až úplně mezi půlkami, ale nebezpečí neustálého škrábání existuje.

Pokud jste se nakonec rozhodli pro oholení, tady je postup jak to udělat co nejsnadněji:

  • Zadek si dobře umyjte a klidně na sebe vezměte i peeling. Odstraněním odumřelých kožních buněk nic nepokazíte a výsledek bude hladší.
  • Aplikujte pěnu nebo gel na holení. Doporučujeme nějaký na citlivou pokožku a bez chladivého účinku, protože mezi půlkami je kůže velmi citlivá. A mentol opravdu studí.
  • Jednu nohu si opřete o bok vany nebo třeba sedátko ve sprchovém koutu. Případně si taky můžete hluboce dřepnout. Hlavně ale prosím neuklouzněte.
  • Jednou rukou si roztáhněte půlky a držte kůži napnutou…
  • ...a druhou rukou se holte. Poustupujte pomalu, opatrnými, krátkými pohyby.
  • Dobře se opláchněte a osušte. Kůži můžete případně ošetřit přípravkem po holení. Ale dejte pozor, jak moc je pálivý (dezinfekční vody apod.) a kam až se po nanesení dostane.

2. Holicí strojek – rychlý, ale potížím se nevyhnete

Sundat chlupy z pozadí pomocí holicího strojku je velmi elegantní a bezpečné řešení. Pokud máte dobrý holicí strojek, nemělo by vám hrozit pořezání ani jiné zranění a výsledek bude relativně hladký. Mnohé moderní holicí strojky jdou také snadno používat na sucho, takže, teoreticky, nemusíte s tímto nářadím ani do sprchy. Ale je to rozhodně lepší, protože ze sebe oholené chlupy stejně chcete spláchnout.

Postup pro použití holicího strojku je prakticky stejný jako u holení, jen nemusíte pracovat na mokro. Podobné jsou ale i nevýhody. Oholené ochlupení dorůstá pichlavé a může dělat škrábavou neplechu.

3. Depilační krém – snadno, rychle, pohodlně a bez zranění

Depilační krém je mimořádně snadné řešení, jak se zbavit nežádoucího ochlupení. Stejně jako holení to není metoda trvalá, ale nehrozí vám, že se pořežete a nemusíte na ni ani pořádně vidět. Protože v rukou nedržíte žádný ostrý nástroj, můžete to dělat klidně kompletně po hmatu.

Depilační krém funguje tak, že chlupy rozleptá a vy je potom setřete. Nebo umyjete, nejlepší je ho použít ve sprše. Koupíte ho v každé drogerii a existuje i ve variantách pro muže, které mají obal v „chlapských“ barvách a také jinak voní. Použití je velmi jednoduché. Krém si natřete na místa, kde se chcete zbavit chlupů, počkáte několik minut a potom všechno umyjete. Nejlépe s pomocí drsnější houby, protože chlupy někdy ještě trochu drží, ale jsou měkké a jdou s trochou síly setřít.

<Path> VZRUŠUJÍCÍ VIDEO: Není depilace jako depilace! Plavec se nechal pokrýt od hlavy až k patě pěnou a holicím strojkům již nic nebránilo započít. Výsledek je ohromující! Každý detail obnaženého těla doslova čeká na vaše zhlédnutí!Zdroj:

POZOR, vždycky depilační krém, který používáte poprvé, vyzkoušejte na alergickou reakci. Malé množství si naneste na vnitřní stranu zápěstí, počkejte uvedený čas pro působení, smyjte a pak počkejte ještě 24 hodin, jestli se nedostaví pálení, zarudnutí nebo jiný nežádoucí efekt. Předejdete tak případným velkým nepříjemnostem například s opuchnutím nebo podrážděním v delikátní tělesné oblasti. Po použití depilačního krému je vhodné pokožku ošetřit hydratačním mlékem nebo podobným přípravkem.

4. Epilace voskem nebo cukrovou pastou – dokonalá hladkost má svou cenu

Pokud chcete dlouhodobější hladký efekt a také minimalizovat píchání při dorůstání, je vhodná epilace voskem nebo cukrovou pastou. Epilace znamená odstranění chlupů i s kořínky, v tomto případě jejich vytrhání. Rozdíl mezi voskem a cukrovou pastou je ve složení „lepidla“ kterým se ochlupení vytrhá, princip je ale stejný.

Hlavní nevýhoda této metody je bolestivost. Vytrhávat chlupy prostě bolí, zejména v citlivé intimní oblasti. A čím víc jich je na jednom místě, tím víc to bolí. Na druhou stranu je to ale bolest velmi krátkodobá. Za pár minut je po všem. A pak se můžete těšit z hladkého pozadí, které vydrží 3–6 týdnů. Navíc chloupky dorůstají jemné, nikoliv silné a drsné jako při oholení, takže se vyhnete i pocitu škrábání.

Zdroj: Giphy

Epilaci voskem můžete zvládnout i doma, v drogeriích i na internetu lze koupit řadu přípravků. Od epilačních pásků po vosk, který se rozehřívá. Problém je v tom, že je potřeba opravdu razantní a odhodlané trhnutí, abyste chlupy odstranili a jen se za ně příšerně bolestivě nezatahali. Ne každý to ale dokáže udělat sám sobě. Nehledě na nešikovné umístění inkriminované oblasti, na kterou ani pořádně nevidíte. Takže je lepší, pokud se s touto metodou svěříte do rukou někoho druhého. Může to být třeba váš partner – stejně asi tuhle část vašeho těla už dobře zná – ale nejlepší je zajít do nějakého salonu, kde se epilaci věnují profesionálně.

Základ pro epilaci voskem a cukrovou pastou je nechat si ochlupení aspoň trochu poporůst, aby se měla hmota na co přilepit. Proti bolesti si můžete zkusit pomoct také analgetiky, ale vydržíte to i bez nich.

5. Epilátor – taky možnost, ale jsou lepší

Další metodou epilace je použití epilačního strojku. Podobá se holicímu strojku, ale chlupy neuřezává, nýbrž vytrhává. Ač se ovšem snaží reklamy působit sebeelegantněji, platí to stejné, co výše – bolí to. A také je otázka, jak snadno byste ho použili na pozadí. Navíc netrhá všechno najednou, takže je třeba mít výdrž, protože s ním budete muset mít trpělivost. Pokud toužíte po hladkém pozadí, doporučujeme si vybrat jinou metodu.

6. Epilace laserem nebo pulzním světlem – moderní metoda a trvalé výsledky

Pokud se chcete ochlupení zbavit trvale, jistě vás zaujme epilace laserem. Funguje tak, že se pomocí krátkých pulzů laseru chlupy i s jejich kořínky spálí. A tím se jim zabrání v opětovném růstu. Jelikož ale chloupky rostou v cyklech, je potřeba je „usmažit“ v několika vlnách. Což je první nevýhoda – zákroky totiž nejsou levné a do salónu, který takovou službu nabízí, musíte opakovaně.

Ošetření také není možné udělat na světlém ochlupení, protože laser pro svou účinnost potřebuje tmavý pigment. Čím jsou chlupy tmavší, tím je tato metoda účinnější. Zároveň ale nesmíte mít sami tmavou kůži. A poslední nevýhodou je bolestivost. Blýsknutí laseru trvá zlomek sekundy, ale štípe a pálí a je jich potřeba udělat poměrně hodně – místečko vedle místečka. Je to jako by vás někdo „střílel“ gumičkou.

Tipy redakce

Existuje také epilace pulzním světlem. Rozdíl je v praxi hlavně v tom, že pulzním světlem musíte udělat více opakovaných zákroků, než dosáhnete trvalého odstranění chlupů, ale existují přístroje, které si můžete koupit k sobě domů, takže pak nemusíte nikam chodit.

7. Elektrolýza – brutální útok zabere vždy

Další metodou trvalého odstranění chlupů je elektrolýza. Také na tu musíte jít za odborníkem a také ta bolí. Spočívá totiž v tom, že se ke každému chlupu zapíchne tenounká jehlička a vlasový kořínek a folikul se spálí elektřinou. Vzhledem k titěrnosti práce je také jasné, že takový zákrok zabere spoustu času. Někdy se dokonce dělá na etapy, abyste v salonu nemuseli strávit několik hodin. Je to ale metoda, jak se chlupů zbavíte s jistotou. A navíc je funkční také pro lidi se světlým ochlupením. Pokud tedy marně bojujete s chlupy, nechcete je už nikdy vidět a laser pro vás není použitelný, je tohle nejlepší řešení

Zdroj: healthline.com, fuzzwaxbar.com, webmd.com, self.com, clevelandclinic.com

Populární
články

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
Kevin Appl Drábek s šerpami za umístění v mezinárodní soutěži
AKTUALITY

Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe

Autor: Martin Lyko
Claude Lhotecký se se svou partnerkou Rachel dostal až do finále
LIDÉ

Finalista televizní show Love Island Claude Lhotecký prozradil svou motivaci k podání přihlášky do soutěže. Mají s Rachel Karnížovou otevřený vztah?

Autor: Rozálie Růžičková
Rusko omezuje práva LGBT+ lidí dlouhodobě
AKTUALITY

Šikana bez přetvářky. Rusko zakázalo „mezinárodní LGBT hnutí“, je to podle něj extremistická organizace

Autor: Martin Lyko
I muži mají rádi květiny. Kytku ale darujte jen tehdy, pokud ji má dotyčný kam dát a nebude ji muset nosit s sebou
LIDÉ

10 věcí, o kterých nemluvit na prvním rande. Mít psa je to druhé nejhorší

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Filip s Karlem spolu bydlí v nejvyšším patře bytového domu Luka Living
LIDÉ

Podívejte se do luxusního pražského bytu Filipa a Karla. V reálném životě by se prý nepotkali, k lásce jim pomohla aplikace

Autor: Bohdana Rambousková
Fetiš na chodidla je častý a možná taky úplně normální
HOT!

Fenomén foot fetiš: O nožkách prý snil 1 člověk ze 7. Co přesně tahle sexuální úchylka znamená a proč ji má tolik lidí?

Autor: Martin Lyko
Filip a Karel
LIDÉ

Filip Jankovič a Karel Šlajchrt: „Přestaňte si vybírat partnery povrchním způsobem a teprve poté najdete lásku“

Autor: Jan Witek Witek
A nebojí se být také sexy. Ukázat toho umí i víc, než odhalují díry v roztrhaném tílku
AKTUALITY

Troye Sivan přijede poprvé do Česka. Popová hudební hvězda a gay ikona vystoupí v červnu v Praze

Autor: Martin Lyko

E-Shop