Sebevědomí a sami sebou na pláži i u bazénu: Jak vybrat pánské plavky tak, abyste se v nich cítili dobře za všech okolností?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Sebevědomí a sami sebou na pláži i u bazénu: Jak vybrat pánské plavky tak, abyste se v nich cítili dobře za všech okolností?

Letní teploty udeřily a koupací sezóna je tak nepopiratelně zahájena. Pokud nejste frekventanty pouze nudistických koupališť, budete dříve či později potřebovat pro sebe ty správné plavky. Nejen proto, abyste vyhověli požadavkům cudnosti, ale také proto, abyste se sami cítili dobře a sebevědomě. Chytře zvolený koupací úbor totiž umí divy, i když máte vlastně většinu těla odhalenou.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
20. 6. 2023

Zdá se, že když na sobě máme oblečení nejméně, záleží na něm úplně nejvíc. Pobyt na koupališti, pláži nebo v bazénu je přesně takovým momentem. Jeden jediný kus oděvu znamená, že se na něj bude upínat pozornost okolí zcela mimořádně. Navíc k tomu svým umístěním na těle a horkou letní atmosférou tak trochu svádí, to si řekněme hned na rovinu.

Jestli i vy chcete svádět své okolí, nebo se jen cítit pohodlně, je na vás. Plavky vám v tom ovšem můžou rozhodně pomoct. Střihů a designů je na trhu spoustu, a tak může být výběr toho nejlepšího někdy náročnější, než byste si mysleli. Náš průvodce vám ale poradí.

Slipové plavky (speedos)

Klasické slipové plavky jsou naprosto nesmrtelná klasika. Jsou stylové, jsou nadčasové a jsou velmi pohodlné. Díky svému střihu a elastickému materiálu totiž drží všechno pohromadě, ale nijak v pohybu neomezují nohy. Z podstaty svého tvaru toho ale také hodně odhalují, a proto se jich spousta mužů bojí. Nemusíte mít ovšem dokonale vysoustružené svaly, abyste si je mohli obléknout. Nesluší jen mužům se sportovní postavou, ale také těm, co jsou štíhlí a hubení. A také je lze doporučit pánům s menším vzrůstem, protože nezkracují nohy.

Pokud máte rádi komfort slipových plavek, ale nechcete, aby toho bylo moc vidět, sáhněte po tmavé barvě. Černá toho totiž docela dost zakamufluje. Ve světlé barvě bude naopak vidět poměrně hodně.

Boxerky

Plavky střihu boxerek jsou skvělá volba pro ty, kdo mají rádi přiléhavý elastický materiál, ale nevyhovuje jim vykrojený střih speedos. Nohavička boxerkových plavek toho zakrývá trochu víc a také pomáhá předcházet tomu, že se plavky budou v rozkroku nebo na zadku zařezávat. Hranatý střih navíc podporuje velmi mužnou siluetu.

Na rozdíl od boxerek jako spodního prádla nejsou ovšem některé boxerkové plavky střižené s anatomickým prostorem vepředu. V kombinaci s elastickou látkou a upnutým střihem to znamená, že se toho v nich někdy rýsuje ještě víc než u plavek slipových. Tak pozor na to.

Koupací šortky a kraťasy

Když se rozhlédnete v létě kdekoliv u vody, je jasné, které plavky se těší největší oblibě. Plavecké šortky a kraťasy jsou jednoznačně nejpopulárnější pánský koupací úbor. Jejich výhoda je jasná: Odpouštějí.

<Path> Vaše pleť si po prosluněných dnech zaslouží zvýšenou péči! Víme, co jí udělá dobřeZdroj:

Díky volnějšímu střihu a nohavičce schovají všechny přírodou dané tvary, a jejich nositelé se tak necítí hloupě nebo příliš odhaleně. Aby v nich ale byly tělesné části tam, kde mají, a nepříjemně se neotíraly o mokou látku, bývají šortky vybavené vnitřní síťkovanou oporou. Ze zkušenosti víme, že je opravdu užitečná, i když vás na pláži někdo, ehm, hodně zaujme.

Šortky jsou skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí vyrovnat větší objem svého těla. Máte-li v pase nějaký ten špíček navíc, volnější šortky ho dobře zamaskují. Hlavně se ale nesmí v pase zařezávat. Koupací kraťasy se ale naopak úplně nehodí pro muže velmi štíhlé, protože ti v nich budou vypadat ještě hubenější. Nízko nošené kraťasy s delšími nohavičkami také nelichotí lidem s malou výšku, protože opticky zkracují nohy a postava v nich vypadá „paťatá“.

Jammers a plavky na sporty

Jammers jsou přiléhavé plavecké plavky s dlouhou nohavičkou. Vzhledem připomínají upnuté kraťasy na kolo, jen bez vnitřního polstrování. Určené jsou pro aktivní plavce, protože nekladou vodě žádný odpor. Nejvíc je proto uvidíte ve sportovních bazénech.

Sportovních plavek a úborů do vody vůbec existuje celá řada. Od tzv. rash guards, volnějších plavek na celé tělo, které jsou oblíbené zejména mezi surfaři, až po suché a mokré neopreny pro potápěče nebo šnorchlaře. Kupují se podle toho, jaký hodláte dělat sport, jak moc budete na slunci a také jak dlouho budete ve vodě.

Zdroj: Giphy

Na co nezapomenout

Při výběru plavek nezapomeňte myslet také na to, jak moc se v nich chcete opalovat. Logika je zde jasná – čím méně zakryté kůže, tím větší část těla si opálíte. Je to dobré mít na paměti zejména tehdy, když byste měli třeba koupací šortky ke kolenům, ale následující den vyrazili na procházku v krátkých kraťasech – jaksi bude vidět, že jste si neopálili stehna.

Tipy redakce

A také nezapomeňte, že ne všude jsou povoleny všechny druhy koupacího odění. Zatímco v přírodním koupališti to je většinou jedno, sportovní nebo hotelové bazény mají někdy pravidla na to, jaké tam můžete mít plavky. Z hygienických důvodů jsou někde například povolené jen slipové nebo jiné přiléhavé střihy. Je proto fajn mít v zásobě aspoň jedny takové, které na sobě snesete. Pro strýčka příhodu. A pro strýčka „chci vypadat dobře a zaujmout“ není od věci vlastnit plavek obecně několikero. Nemusíte na dovolené přece chodit pořád v tom stejném, ne?

Zdroj: Martin Lyko, astratex.cz

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop