Vypadat skvěle je lehčí, než si myslíte. Tady je 6 základních tipů, jak vylepšíte svůj osobní styl tak, že se na vás budou lepit ženy i muži
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Vypadat skvěle je lehčí, než si myslíte. Tady je 6 základních tipů, jak vylepšíte svůj osobní styl tak, že se na vás budou lepit ženy i muži

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to ti dokonale elegantní chlapi dělají, že vypadají tak dobře? Odpověď je jednoduchá: Moc svůj vzhled nehrotí a drží se několika základních pravidel. Ta jsou vlastně vcelku jednoduchá a jakmile je začnete aplikovat, zjistíte, že jste totální frajeři i v tričku a riflích.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
10. 5. 2023

Nemusíte utrácet tisíce za luxusní značky a nemusíte sledovat nejnovější módní trendy. Základ efektního a efektivního (vy víte, jak to myslíme) pánského vzhledu je totiž v jednoduchosti a důmyslnosti. Solidní, ověřené a nadčasové, tak by se daly popsat všechny tipy, které jsme dali dohromady.

Jestli je budete dodržovat, je jen na vás, ale jsou tak univerzální, že je uplatní kravaťáci, sporťáci, ajťáci a snad i skejťáci. Jakmile pravidla pochopíte a zvyknete si na ně, nebudete chtít měnit. Zároveň si ale budete moct také dovolit podle potřeby některé rady porušovat. A když porušíte všechny, můžete okolí tvrdit, že jste hipsteři.

1. Musí to padnout

Absolutní základ skvělého outfitu je, že vám musí sedět. Takže místo toho, abyste honili nejnovější trendy, pořizujte si kousky, které vám perfektně sedí. In barva nebo vzor budou úplně k ničemu, když vám bude košile malá a kalhoty budou plandat. Právě padnoucí střih a velikosti jsou to, co dělá i z obyčejného trička a riflí vynikající outfit, u kterého přemýšlíte, jak je možné, že to někomu tak sluší.

Problém padnoucího oblečení je ovšem v tom, že v konfekci ho moc často neseženete. Proto byste si měli najít krejčího nebo zručnou švadlenu. Možná vám to zní jako rozmařilost, ale jiný způsob, jak zajistit, že vám bude oblečení sedět jako ulité, prostě neexistuje. Jak obrovský rozdíl nejen ve vzhledu, ale i v pocitu to je, uvidíte sami, až si necháte na míru upravit první kousek. Úpravy se navíc netýkají jen obleků a sak, na které nejspíš myslíte jako první. Klidně vezměte ke švadleně i džíny nebo košili.

2. Přednost má kvalita

Možná to je zbytečné říkat, ale místo nekvalitních levných kousků, které vydrží jednu sezónu, si muž dbající o svůj styl kupuje věci, které jsou kvalitní a vydrží. Proč? Protože když si koupí například zmíněné džíny a nechá si je upravit, budou mu skvěle sedět a nechce, aby se po pár cyklech nošení a praní začaly deformovat. Dojem, že musíme mít neustále nové oblečení, je mylný. Není třeba ukazovat se zas a znovu v nových kouscích, zejména pokud máte šatník poskládaný tak, že můžete své oblečení „točit“ a pokaždé dává smysl.

3. Nejdřív základ, potom statementy

Je sice super mít pestrobarevné košile, extravagantní vzorované kalhoty a trička s cool grafickým potiskem, ale takové výrazné oblečení se na sebe zpravidla můžete vzít jen jednou za nějakou dobu. Protože každý hned pozná, že jste ho měli už včera. Takže než si začnete skříň plnit podobnými statement kousky, pořiďte si základ, který jimi můžete jednou za čas ozvláštnit.

<Path> OUTFIT DNE: S batohem až na konec světaZdroj:

Tímto základem je přibližně 12 druhů oblečení, které by měl vlastnit každý muž. Nepodlehněte ale dojmu, že byste teď měli naběhnout do obchodu a nakoupit si levné basic oděvy jen proto, abyste splnili podmínku zákldu. Je to přesně naopak. Tento základ by měl být to nejkvalitnější, co ve skříni máte. Budete ho totiž nosit pořád, a tak potřebujete, aby vypadl pořád skvěle a vy se v něm stejně skvěle cítili.

4. Používejte vůni

Vůně, to je takové kouzlo. Dotváří celkový dojem z člověka, podtrhuje jeho styl a osobnost a umí hrát na naše „živočišné“ smysly. Vůně je trošku podpásovka, protože když nám někdo voní, nedá se tomu dost dobře bránit. Jen si musíte dát pozor, abyste ve snaze být elegán neudělali pravý opak – protože když nám někdo nevoní, taky se tomu nedá bránit.

Někdo sice tvrdí, že muž musí vonět drahým parfémem, ale pokud to není vaše volba, nemusíte se toho nutně držet. Laciným a podbízivým deo sprejům se ale raději vyhněte. Mimochodem, pravidla vůní se v poslední době velmi uvolnila a nejsou to žádné zákony. S příchodem populárních niche a unisex vůní tak není vůbec dáno, že by nějaký flakon museli používat výhradně muži, nebo ženy. Jen je stále dobré dodržovat časem ověřené pravidlo: Přes den se nosí vůně lehké a slabší, výraznější a těžší parfémy jsou určeny na večer.

5. Pracujte s doplňky

Skvělé oblečení je základ, aby to ale nebyla taková nuda, není vůbec od věci naučit se používat doplňky. Outfit bez doplňků je strohý a chybí mu ten osobní šmrnc, který z něj udělá to „vaše“. Čím ho doladit? Hodinkami, botami, slunečními brýlemi… S doplňky to ale nepřehánějte, je pak totiž trochu vidět, že se snažíte být za každou cenu důmyslní, ale moc se vám to nedaří. Pokud váháte, raději jeden doplňek nechte před ochodem doma.

Tipy redakce

6. Vlasy, vousy a obočí

Možná vůbec největší efekt udržovaného muže udělá, když budete skutečně udržovaný muž. Upravené vlasy, vousy a obočí jsou prostě nutnost. Dnešní doba nevyžaduje žádný konkrétní styl, je jedno, jestli máte vlasy dlouhé, krátké, holíte se do hladka, nosíte strniště, nebo plnovous, ale vyžaduje, abyste se o sebe starali. Čím kratší vlasy a vousy a čím komplikovanější jejich střih, tím častěji byste měli jít k holiči. Vhodné je to tak jednou za šest až osm týdnů.

Zdroj: Giphy

Naučte se také, jak svůj účes doma upravit tak, aby vypadal dobře. Je rozdíl mezi tím, když vlasty necháte po sprše prostě nějak uschnout, nebo když použijete trochu gelu, hřeben a prsty a dáte střihu, se kterým si kadeřník hodinu hrál, ten správný tvar. Jak na to, vám váš holič jistě ochotně poradí, nebo to najdete na internetu (návodů na YouTube jsou mraky).

A tam také najdete skvělé tipy, jak si upravit obočí. Základem je kvalitní pinzeta a trpělivost. Nebo se můžete i zde obrátit na odborníky a zajít někam do salonu – není to na tom nic ostudného a nebudou tam na vás koukat blbě. Jednou perfektně udělané obočí pak už můžete sami udržovat.

Zdroj: Martin Lyko

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop