Nejen kuchyně, ale i spotřebiče mohou být „na míru“. V čem spočívá kouzlo kuchyňské personalizace?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BSH/se svolením

Nejen kuchyně, ale i spotřebiče mohou být „na míru“. V čem spočívá kouzlo kuchyňské personalizace?

Vaříte rádi? Nebo se kuchyni vyhýbáte velkým obloukem? Na odpovědi vlastně ani nezáleží. Pokud totiž propadnete kouzlu kuchyní se spotřebiči, které si přizpůsobíte přesně vlastním představám, z kuchyně se jednoduše stane jedno z vašich nejoblíbenějších míst…
Redakce Redakce Autor
19. 5. 2023

Sbohem, bílá

Není to tak dávno, co převládajícím trendem v designu kuchyní byla bílá. Bílý lesk. Bílý mat. Nejenže dle některých je však bílé provedení kuchyně poměrně nepraktické, ale pro mnohé muže jednoduše bílá kuchyně nebyla nikdy tím, po čem by toužili. Není tedy divu, že se někteří výrobci kuchyní rozhodli začít zaměřovat se na zcela opačný konec barevného spektra, tedy na černou, ale zohlednili to také společnosti, které vyrábějí kuchyňské spotřebiče. Pokud tedy bylo vždy vaším snem mít své kuchyňské království v ryze elegantním celočerném provedení, tento sen se může klidně stát skutečností. A jelikož i personalizace je tím, nač se začíná celý trh – a to včetně tohoto s kuchyňskými spotřebiči – soustředit, není problém, abyste sami sebe otiskli do kompletního kuchyňského zařízení.

Tedy, zařízení kuchyně „na míru“ je dnes již relativně běžným trendem. Faktem ale je, že co se týká různých variací v případě kuchyňských spotřebičů, jedničkou v tomto „individualizovaném přístupu“ je značka Gaggenau. Ta nejenže samozřejmě nabízí spotřebiče špičkové kvality, ale zároveň zákazníkům umožňuje, aby si je v mnoha případech „doladili“ přesně dle svých přání. Tak, aby prostor své kuchyně nemuseli přizpůsobovat spotřebičům, ale naopak aby se spotřebiče přizpůsobily prostoru. A to je nepochybně skvělá možnost, vezmeme-li v úvahu, že svou kuchyň si člověk vybírá a sestavuje skutečně jen párkrát v životě.

Varné desky, odsavače i ovládací knoflíky – vše přesně dle vašich přání

Ať už je člověk nadšeným amatérským kuchařem, nebo své kuchyňské hrátky omezuje na přípravu čaje a vajíček, bez kvalitní varné desky se prostě neobejde. A varná deska se zase neobejde bez odsavače par. Gaggenau ale v tomto případě v jistém slova smyslu „mění pravidla hry“, jelikož nabízí varné desky, v nichž je vysoce efektivní odsavač par již integrován, a také varné desky, k nimž si lze zvolit odsavač přesně dle vlastních preferencí.

Tipy redakce

Výjimečné odsavače Vario 400 jsou tiché, nenápadné a perfektně „spolupracují“ se všemi varnými deskami stejné řady. Každý sám se tedy může rozhodnout, jakou kombinaci varné desky a odsavače zvolí – a nemusí se obávat, že by k sobě „neladily“. Všechny totiž vycházejí ze společného základního konceptu. Ovšem ani zde zmiňovaná „personalizace“ nekončí. Právě v případě varných desek řady 400 si lze totiž nově zvolit i to, v jakém provedení budou ovládací knoflíky. V nabídce totiž vedle těch klasických, nerezových, přibyly také černé (karbonové). A ty jistě nadchnou všechny, kdo se rozhodli jít cestou monochromatičnosti.

Jelikož běžnou součástí kuchyní jsou pak vedle varných desek také různé typy trub (dnes již nejen ty pečicí, ale třeba i parní ad.), v podstatě totéž, co pro varné desky, platí i pro ně. Při výběru je tak možné kombinovat je dle svých potřeb a také je dle vlastních preferencí umisťovat do linky či ostrůvku. Vedle sebe. Nad sebe. Jakkoliv. Kromě toho trouby umožňují také různě měnit otevírání dvířek, a dokonce i umístění ovládacího panelu. Díky tomu tak v kuchyni v podstatě padnou veškeré bariéry. Ať už jste malí, velcí, praváci, či leváci, vaše kuchyně vám při správném výběru bude jednoduše stoprocentně vyhovovat.

Chladicí stěna? Žádný problém!

Aby toho individualismu nebylo málo, Gaggenau nabízí také unikátní možnost sestavit si v kuchyni „chladicí stěnu“. Že nevíte, co by to mělo být? Jedná se o prostor, který zaplníte spotřebiči – chladničkou, mrazničkou, nebo kombinovanou chladničkou s mrazničkou, a také vinotékou – tak, jak vám to bude vyhovovat. Díky vestavným spotřebičům Gaggenau z řady Vario 400 to totiž nebude naprosto žádný problém.

Nejenže výsledek bude praktický, ale navíc bude také skvěle vypadat. A tím jsme si naprosto jistí, jelikož právě tato řada dokonce získala zlato v iF Design Awards 2018. Právem – vždyť v sobě snoubí modularitu, precizní hladké linie a také možnost dokonalého začlenění do prostoru. V praktické rovině to znamená, že pokud jmenované spotřebiče nakombinujete tak, aby byly ve vzájemné blízkosti, výsledek bude doslova impozantní. Žádná z dvířek totiž nedisponují klasickými madly (spotřebiče jsou vybaveny unikátním systémem otevírání, kdy do dvířek stačí jen jemně zatlačit a speciální mechanismus je otevře) a čelní stěny lze různě individuálně upravovat. Dvířka vinoték v provedení nerez či sklo pak již jen celkový výsledek adekvátně podtrhnou.

<Path> Objevte sílu a chuťovou rozmanitost kuchyně v Celebrity CafeZdroj:

Kuchyně naplňující veškerá očekávání

Ať už vás tedy v brzké době čeká rekonstrukce, plánujete koupi nemovitosti, nebo byste jen rádi měli kuchyni, která bude praktická, vysoce funkční a navíc designově dokonalá, nabídka Gaggenau by vás jistě mohla oslovit. Vezmeme-li navíc v potaz, že i Američané, kteří jsou relativně známí tím, že vaření není zrovna jejich hobby, v kuchyni denně stráví více jak hodinu, má investice do „vaší ideální kuchyně“ nepochybně velký smysl.

Zdroj: gaggenau.com, cbsnews.com

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop