Muži v kůži, sítích a s obřími vycpávkami aneb módní legenda v Háemku: Nová kolekce Mugler H&M rozhodně stojí za pozornost
News
Zdroj: Lengua / H&M / se svolením

Muži v kůži, sítích a s obřími vycpávkami aneb módní legenda v Háemku: Nová kolekce Mugler H&M rozhodně stojí za pozornost

Tohle se konzervativcům líbit nebude. Módní řetězec H&M představil novou kolekci pánské a dámské módy, která rozhodně nekráčí tou nejbezpečnější cestou. Jde o spolupráci s legendárním módním domem Mugler a my se nestačíme divit, jakou odvahu Háemko ukázalo. Konečně svěží vítr i mezi regály s dostupným oblečením.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
5. 4. 2023

Jestli považujete Háemko za synonymum nudné šedi a nezajímavosti, tak byste měli svůj názor rychle přehodnotit. Značka totiž představuje novou kolekci Mugler H&M, která je všechno, jenom ne nezajímavá. Nechybí v ní hravost, mladistvost, variabilita či diverzita. Jde totiž o spolupráci se světově uznávaným fashion jménem Mugler – ikonou vysoké módy, která rozhodně nemá za cíl ztratit se se svými výtvory v davu.

I po loňské smrti Thierryho Muglera, zakladatele tohoto módního domu, se značka drží principů, které z ní udělaly legendu – výrazných siluet, odvážných materiálů a ochoty bořit hranice. A své špičkové umění promítla i do nové kolekce obchodu H&M.

„Tato kolekce je pro módní dům Mugler přelomovým okamžikem – příležitostí oslavit naši historii a kousky, které všichni milují. Spolupráce zahrnuje mnoho našich typických modelů, ať už jde o propracované obleky, sexy šaty, denimové kousky, nebo výrazné a neobvyklé šperky,“ říká Casey Cadwallader, kreativní ředitel módního domu Mugler.

Mugler pro muže

Siluety s ramenními vycpávkami zaujmou na první pohled, stejně jako „nebezpečné“ materiály – kůže a průhledná síťovina klidně i pro muže. Mezi pánskými kousky nechybí propracované obleky, blejzry, nebo trenčkoty. Přítomné jsou ale i denimové kousky, jako je dvoubarevná bunda se zvýrazněnými rameny.

Pro mnohé muže budou ale ještě odvážnější a možná i o to lákavější korzetová tílka nebo průsvitné topy s hvězdičkovým potiskem. Dají se klidně použít jako základní vrstva pro některý z obleků, ale na tělech budou skvěle fungovat i samostatně.

Nudit se nebudou ani ženy

Také dámská kolekce zahrnuje Muglerova charakteristická zvýrazněná ramena a vypasované pasy. Nechybí ani typický spirálovitý šev – třeba na nohavicích dvoubarevných denimových kalhot ušitých tak, že se pruhy látky ovíjejí kolem nohy.  

Mezi další zajímavé kousky patří kožené bundy či kožený trenčkot s prodlouženým šálovým detailem. Kolekci ovšem dominují upnuté šaty a catsuity s provokativně hravými průstřihy a průsvitnými vsadkami. Opět perfektní samostatně i jako základ pod sako, kabát nebo bundu.

Genderhrátky

Hravost a nechuť nechat se omezovat je v nové kolekci patrná i u doplňků. Značka je prezentuje jako „genderově fluidní“ a nebojí se tak všem pohlavím nabízet třeba průsvitné rukavice nebo punčochy. Mezi doplňky ovšem najdete i tašky, šátky a nechybí ani originální šperky – stříbrné a zlaté řetízky na tělo, náušnice a náhrdelníky různých rozměrů a tvarů, jako jsou slzy nebo ikonické Muglerovy hvězdy.

<Path> Devět největších prohřešků při nošení hodinek, kterých byste se měli vyvarovatZdroj:

Legenda pro všechny

Kolekce Mugler H&M je příležitost, jak si styl a šmrnc vysoké módy bude moct dovolit mnohem širší společnost. „Chtěli bychom poděkovat Caseymu a celému týmu Mugler, že do naší společné kolekce přinesli tolik klasických střihů, které zákazníci znají z módních přehlídek. Kolekce podtrhuje myšlenku H&M zpřístupnit designérskou módu širší veřejnosti. Každý kousek této kolekce je ikonický,“ popsala radost z projektu Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M.

Kolekce bude v prodeji online na hm.com a v nákupní galerii Myslbek v Praze od 11. května.

Zdroj: H&M

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop