Navštivte jedny z nejkrásnější zahradních restaurací a kaváren v Česku

Pár krásných dnů, které nám umožní posedět si na zahrádce a dopřát si chutné jídlo či výbornou kávu, nám ještě zbývá. Přinášíme vám tipy na nejkrásnější zahradní restaurace a kavárny, ve kterých se nebudou blahem rozjímat jen vaše chuťové pohárky, ale i vaše oči.

Zelená zahrada (Praha)

Jak už název vypovídá, kde jinde si užijete krásnou zahrádku než v restauraci Zelená zahrada, ve které se můžete nechat obklopit klidem a pohodou. V létě si zde můžete vychutnat posezení pod slunečníky u jezírka s barevnými koi kapry. Užít si můžete i neotřelou fusion kombinaci svěží středomořské kuchyně s originální čínskou kuchyní. A když budete mít chuť, můžete si přímo v restauraci vylovit vlastního humra, kterého vám následně zkušení kuchaři připraví.

Restaurace Jelica (Praha)

Máte-li rádi Balkán, zastavit se můžete v srbské restauraci Jelica. Ačkoliv úchvatný je i interiér restaurace, kde dřevo dohromady s detaily interiéru dokresluje autentickou ambientní atmosféru, kouzelná je i její zahrádka. V rámci menu si můžete vychutnat tradiční jídla srbské kuchyně: svatební zelí, rolované telecí, jehněcí v sači, proju nebo grilované speciality. Kdybyste se příliš přejedli, nemusíte zoufat, protože ve stejné budově se nacházejí i apartmány.

Restaurace Le Grill (Praha)

Tato restaurace je součástí luxusního hotelu The Grand Mark Prague. Kromě okouzlujícího interiéru nabízí i úchvatnou barokní zahradu, kterou si podle nás nejvíc užijete po setmění. Kromě krásného prostředí se můžete těšit i na vysokou gastronomii a prvotřídní servis. Restaurace je každým rokem doporučována Michelinským průvodcem, řadí se mezi top 20 nejlepších českých restaurací podle Maurerova výběru, navíc se pravidelně zařazuje do publikace Nejlepší pražské restaurace. Každý měsíc místní šéfkuchař vytváří nové menu, které se soustředí na sezónnost a české lokální a farmářské produkty. Na zahradě se taktéž griluje, takže pokud budete sedět tam, uvidíte mistry kuchaře přímo v akci.

Vyzpovídali jsme Davida z fotky dvou líbajících se kluků, která vyvolala bouři na sociálních sítích23. 7. 2020

Babiččina zahrada (Průhonice)

V restauraci Babiččina zahrada se budete cítit jako u babičky. Nejen, že vám bude pořádně chutnat, což zajistí nabídka pokrmů tvořených z potravin od drobných pěstitelů a farmářů, ale učaruje vám i všudypřítomná pohoda rozkvetlé zahrady, která vás doslova obklopí. Stejně jako od babičky, se vám ani odsud nebude chtít odcházet.

Luka Lu (Praha)

Luka Lu (v překladu přístav Lu) je restaurace sarajevské rodiny Djoremových, která dle svých slov pěstuje kulinářskou tradici jedné země, která už bohužel neexistuje – Jugoslávie a druhé, bez níž by evropská tabule byla o mnoho chudší – Itálie. V Luce díky tomu můžete vybírat z kontinentální kuchyně, v níž dominují na grilu připravené masité pokrmy typické pro Srbsko a Bosnu a Hercegovinu, ale i z přímořské, v níž převládají čerstvé ryby a další dary moře. V restauraci si však přijdou na své i milovníci těstovin a kvalitního vína. Začít můžete makedonskými a nejlepšími srbskými víny, poté přes hercegovinská dospět k vínům slunného chorvatského poloostrova Pelješac a dál podél moře až na Istrii. Pokud vám ani to nestačí, ochutnat můžete Slovinsko nebo Itálii. Kromě všech těchto pochutin se příjemně uvolníte v barevném interiéru, ale hlavně i nádherné zahrádce restaurace, která končí tam, kde začíná petřínský park. Restaurace zároveň funguje i jako galerie, kde se se svými díly každý měsíc představí jeden malíř nebo fotograf a často zde narazíte i na povedený koncert.

Bastion Prague Restaurant (Praha)

Velmi originální pražská restaurace, která kromě jiného nabízí jedinečný výhled na Prahu a Vyšehrad. Bastion Prague Restaurant vám zaručí výjimečný gastronomický zážitek, který vás uchvátí nejenom výjimečným výhledem, ale i příjemným prostředím. Název restaurace vychází z historického bastionu (výstupek v opevnění). Ten vznikl při budování jižní historické části Nového Města pražského budovaného Karlem IV. v roce 1348. O chuťové pohárky se postará tým prvotřídních kuchařů, kteří sestavují sezónní menu z české i mezinárodní kuchyně. Těšit se můžete na úžasné saláty, domácí těstoviny a v neposlední řadě denní nabídku čerstvých ryb. Ve vinném lístku najdete rozsáhlý výběr ze sta druhů vín a šampaňských, která pocházejí jak ze zahraničních, tak i tuzemských renomovaných vinařství. Velkou nabídku drinků najdete i na baru, kde je k dispozici pestrá škála vybraného alkoholu a premiérových drinků.

Restaurant Valoria (Brno)

Již při příchodu do restaurace Valoria budete vědět, že jste na výjimečném místě. Horké letní dny a večery si můžete vychutnat ve stínu nádherné zahrádky. Nechybí příjemné prostředí na čerstvém vzduchu a v absolutním soukromí. Hlavní specializací restaurace je tradiční česká kuchyně zpracovaná v moderní úpravě. Hlavní snahou je pak zachovat podstatu a jednoduchost všech surovin. Valoria Restaurant patří mezi zavedené brněnské gurmánské restaurace a na své si zde přijde každý, kdo dokáže ocenit kvalitní suroviny, překvapivou chuť i skvělý servis. Restaurant Valoria v Brně pravidelně oceňují i hodnotitelé žebříčku Grand Restaurant.

Restaurace Na Václavce (Praha)

Restaurace byla založena již v roce 1905 a pochutnáte si v ní na tradiční české kuchyni. Neméně si užijete také posezení na velké, ale okolními stromy krásně zastíněné zahrádce s rybníčkem a barevnými kapříky koi. Kromě skvělých pokrmů a prostředí nabízí Restaurace na Václavce svým hostům také slavnou historii, točil se zde například film Příliš hlučná samota podle knihy Bohumila Hrabala.

Elis Mraz: „Po účasti v Hlasu Československa jsem měla sebevědomí na nule. Lidé si myslí, že známé osobnosti mají snový život. Opak je pravdou“24. 6. 2020

Santini Garden (Praha)

Santini Garden Restaurant se nachází jen kousek od Pražského hradu. Pochutnáte si zde na české moderní kuchyni a českých vínech. Vůbec nejlepší je posezení v krásné zahradě, v níž byl pochován významný český architekt italského původu J. B. Santini-Aichel (1677-1723). Ten se proslavil mimo jiné založením jedinečného stylu nazvaného jako barokní gotika. Navíc si z této zahrady můžete vychutnat i jedinečný výhled na pražské podhradí.

Hotel & Garden U Holubů (Čeladná)

Beskydská obec Čeladná se postupem času stala místem s mnoha zajímavými podniky na velmi vysoké úrovni. Jedním z nich je i restaurace pro gurmety v Hotel & Garden U Holubů, která splní i ty nejnáročnější nároky. V rámci kuchyně hrají hlavní roli kvalitní čerstvé suroviny připravené v duchu regionálních i sezonních specialit. K dispozici je i zajímavý vinný list, který podpoří výběr jídla či zpříjemní večerní chvíle. Při posezení venku se ocitnete v dokonalém spojení s přírodou a prostředím okolních Beskyd, které vytváří perfektní rámec a útulnou atmosféru.

Schovaná kavárna (Plzeň)

V samém srdci Plzně se nachází zajímavá kavárna a cukrárna s nádhernou zahrádkou. Je to místo, kde se každý chce alespoň na malou chvíli schovat před dnešním uspěchaným světem a vychutnat si trochu výběrové kávy a poctivých domácích zákusků. Příjemná zahrádka vás neomrzí ani po opakovaných návštěvách. Když zde jednou vkročíte, už nikdy nebudete chtít odejít.

Cathedral Café (Praha)

Pokud jste již někdy navštívili Staroměstské náměstí, určitě si vzpomenete na davy turistů a přeplněné zahrádky okolních restaurací a kaváren. Při další návštěvě však neváhejte zavítat do Cathedral Café s nádhernou zahrádkou a originálním interiérem. Najdete ji přímo v srdci Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí za Týnským chrámem. Vychutnat si můžete jedinečnou kávu z české pražírny Doubleshot, skvělé jídlo od snídaně až po večeři, ale třeba i domácí limonádu. Neopakovatelná atmosféra Starého města vás doslova pohltí.

Styl & Interier (Praha)

Jedinečnou oázu klidu najdete i kousek od uspěchaného Václavského náměstí v ulici Vodičkova. Historický dům ve Vodičkově ulici se nachází přímo naproti paláci Lucerna. Na první pohled si jej všimnete pro jeho původní barokní rozměry, které se dnes zdají docela titěrné proti okolní zástavbě Vodičkovy ulice a Václavského náměstí. V roce 2014, po delším období bez života, byla barokní brána do tohoto tajuplného místa opět otevřena veřejnosti a byla zde kromě designového obchodu Styl&Interier založena i kavárna s bistrem a kouzelnou zahradou, kde si vychutnáte výběrovou kávu a precizní zákusky. Těšit se můžete na dokonalé suroviny a poctivou ruční práci, netradiční chutě a neotřelé kombinace. Denně jsou zde vyráběny dorty s lahodnými krémy, zajímavé cheesecaky, křupavé sušenky nebo čokoládové lanýže. V sezónní nabídce však najdete i kaštanové cremé bruleé, brownies z červené řepy, malinové panna cotty s růžemi a mnoho dalších neodolatelných dezertů.

Vyzpovídali jsme představitele Czech Huntera. Jak vypadá zákulisí natáčení videí, ve kterých kluci dostávají peníze za sex?16. 7. 2020

Park Hotel (Popovičky)

Kousek za Prahou se nachází stylová restaurace nabízející moderní gastronomii té nejvyšší úrovně. Rozmanitá nabídka denního menu a rafinovanost stálého ála carte osloví každého, ať už se bude jednat o romantickou večeři, obchodní jednání nebo větší rodinnou či podnikovou akci. Součástí restaurace je i prostorná letní terasa s překrásným výhledem na hotelový areál a s otevřeným grilem, na kterém se ve slunných měsících připravují speciální tematické pokrmy přímo před zraky návštěvníků. Samozřejmostí je i rozmanitá nabídka drinků a hlavně vín, která jsou precizně vybrána tak, aby ladila s celým menu.

Galerie Cafe Park (Pardubice)

Restaurace se nachází v hlavním vstupu nově zrekonstruovaného parku s názvem Tyršovy sady s více než 10 hektary krásné zelené plochy přímo v centru města Pardubice. Restaurace navazuje na tradici a atmosféru 30. let 20. století, kdy v parku Tyršovy sady fungovala restaurace s tanečním pavilonem, kam Pardubičané chodili tančit a zpříjemňovat si odpoledne u šálku čaje. Horní venkovní terasa je navržena jako sluneční květinová zahrada, ze které je božský výhled do zámeckého parku. Květiny však najdete i uvnitř. Ve spodní části se nachází designová restaurace s otevřenou kuchyní, která je inspirována holandským květinovým designem. Navíc, pokud by vám zdejší krásná terasa nevyhovovala, místní specialitkou pak je i možnost zapůjčit si piknikový košík a vyrazit posedět přímo do nedaleké trávy.

Modré dveře (Kostelec nad černými lesy)

Kavárna vás okouzlí svou zahradou, na které ihned zapomenete na každodenní starosti a vzpomenete si na krásu všedního dne. To vše ve spojení se skvělou kávou a bohatým výběrem nefalšovaných domácích zákusků, ovocných fresh džusů, koktejlů i kvalitního vína. Kavárna navíc v letních měsících nabídne i hudební večery, přednášky, besedy, a další poutavé a zajímavé akce. Místo je součástí Terapeutického centra Modré dveře. Pro klienty centra, kteří jsou v důsledku svého duševního onemocnění či mentálního postižení znevýhodněni na trhu práce, slouží toto místo jako „tréninková kavárna“. I díky vaší návštěvě tak můžete pomoct lidem v pracovní rehabilitaci a k získání pracovních návyků a dovedností.

 

Zdroj: Jan Witek