Kam cestují známé české osobnosti jako Honza Musil, Eva Samková či Zdeněk Pohlreich?
Straight friendly
Zdroj: Archiv osobností

Kam cestují známé české osobnosti jako Honza Musil, Eva Samková či Zdeněk Pohlreich?

Léto pomalu a jistě končí, ale ještě pár dní zbývá a k tomu i celý zbytek roku, po který je stále možnost objevovat krásy nejen naší země. Opět vám přinášíme pár tipů na trávení skvělé dovolené či jen krátkých víkendových výletů. A to přímo od známých českých osobností. Jak volné dny tráví třeba Honza Musil, Eva Samková, Zdeněk Pohlreich a další?
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
25. 8. 2020

Jan Musil: „Míst, která mám rád je řada“

Co se týče Česka, rozhodně doporučuji Hřensko. Překvapilo mne, kolik lidí o krásách Českého Švýcarska vůbec neví. Stačí se dopravit do centra Hřenska a poté se vypravit nejlépe do soutěsek odkud je malebná procházka až k pramicím, které svou „naučnou“ plavbou vykouzlí úsměv každému. Odtud se po značkách můžete vypravit do míst, která si zvolíte. My se naposledy vypravili na Pravčickou bránu. Tam se můžete i občerstvit, stejně tak na mnoha dalších místech. A proč sem jezdíme? Protože je tu klid. Zvláště teď kdy nejezdí tolik turistů a potkáte většinou našince.

Foto: Archiv Jan Musil
Foto: Archiv Jan Musil

Další z možností je Kokořínsko. Pro někoho, kdo to tady nezná, bude procházka Kokořínským dolem balzámem na duši. Je dobré kouknout na hrad, ale také na skalní útvar Pokličky. Je dobré si zajít na Čertovy hlavy anebo se jít dobře najíst do Drákulovy krčmy.

Foto: Archiv Jan Musil
<Path> Kolik dní předem kupovat letenky, aby byly co možná nejlevnější?Zdroj: Reader's Digest, CheapAir.com, Unsplash

Na závěr putování po Česku jsem si nechal Krkonoše. Tam jezdíme do Penzionu u Novotných, který jsme si opravdu oblíbili. Fajn ubytování, výborně vaří a výšlapy nebo jen oddych je „téměř“ soukromý.

Foto: Archiv Jan Musil

Rád bych čtenáře pozval také na Slovensko, kam často míříme za rodinou, ale i pro turisty je tu řada zajímavých míst. Na Slovensku miluju pohodu a klid lidí. Zvláště v létě, kdy se v uličkách rozprostřou kavárničky. Košice jsou naší poslední zastávkou z posledních dní. Tolik útulných kaváren, tolik krásných staveb a celkově kolorit města vás jakoby povznáší. V Košicích je dobré navštívit Hrnčirsku ulicu. Tam najdete mnoho podniků a na snídaně je nejlepší Raňajkáreň Rozprávka. Na oběd nebo večeři zase malebný podnik Pub u Kohúta. Vyplatí se ale navštívit i Městský park anebo se jen tak projít po Hlavnej ulici. Prostě krása. Z Košic se dá podniknout řada výletů. Třeba na Zemplínskou Šíravu, Spišský hrad nebo přímo do Vysokých Tater.

Foto: Archiv Jan Musil
Foto: Archiv Jan Musil

Eva Samková: „Letos jako nomádka“

Cestovat, jíst i spát v autě. Nový trend dovolené si užívá i Eva Samková. Snowboardistka Eva Samková stráví letošní dovolenou v Česku jako nomádka. Bude totiž cestovat, spát a jíst v autě. „Chystáme se vyrazit a užít si Česko. Uděláme si pojízdný domeček na čtyřech kolech, kde budeme mít kuchyň, obývák i koupelnu. Každý den se vzbudit na jiném místě je nejlepší pocit na světě,“ říká olympijská vítězka ze Soči.

Foto: Archiv Eva Samková
Foto: Archiv Eva Samková

Martin Fuksa: „Tento rok v Česku“

Letos budeme víc než kdy jindy objevovat českou přírodu a jídlo. Po mistrovství světa si dám určitě minimálně pár dní volno a potom ještě uvidíme, co a jak s touto sezónou, protože nikdy nevím přesně, co a jak bude s mezinárodními závody.

Foto: Archiv Martin Fuksa

Zdeněk Pohlreich: „Slapská přehrada to jistí“

Pracovně je toho hodně, ale plánuji pár dní odpočinku na Slapské přehradě a na některém z golfových hřišť. Hrozně rád také jen tak cestuji svým autem, se kterým se vydávám mimo Prahu za sportem, případně s rodinou rádi objevujeme skvělá gastronomická místa. Kromě svých restaurací určitě mohu doporučit třeba Kampa Park, kde jsme nedávno byli a kde je, jak jistě víte, takřka neporazitelný výhled na Karlův most. Rádi také chodíme do hotelu Aria na Malé Straně, kde mají střešní posezení a taktéž krásný výhled. Super restaurací je i El Camino na Vinohradech, což je pro změnu španělská restaurace.

Foto: Archiv Zdeněk Pohlreich
<Path> Cestu na Bílé pobřeží i do růžové laguny zvládnete rychleji než trasu Praha-Ostrava. Pestré zážitky přitom čekají na pobřeží ŠpanělskaZdroj:

Jsem rád, že přibývají i restaurace mimo tzv. populární lokality. Třeba Honza Punčochář má velmi úspěšnou restauraci U Matěje. V Dobřichovicích je velmi dobrá hospoda s otevřenou zahrádkou. Po třiceti letech se dostávají zpět ke slovu restaurace v tom klasickém kuchařském stylu. Vedou to kuchaři, kteří mají něco za sebou a chtějí si otevřít něco na sebe. Takhle to podle mě má vypadat.

Foto: Juan Calderón

Bára a Maki: „Nejdál do Rakouska“

Měly jsme a budeme mít také čas na pár dní dovči, strávíme je ale hlavně v Česku nebo nejdál v Rakousku. Léto strávíme ale hlavně tréninkovou přípravou a pilováním nedokonalostí, na které v běžné sezónní rutině není čas.

Foto: Archiv Bára a Maki
Zdroj: Jan Witek

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop