Kam cestují známé české osobnosti jako Honza Musil, Eva Samková či Zdeněk Pohlreich?

Léto pomalu a jistě končí, ale ještě pár dní zbývá a k tomu i celý zbytek roku, po který je stále možnost objevovat krásy nejen naší země. Opět vám přinášíme pár tipů na trávení skvělé dovolené či jen krátkých víkendových výletů. A to přímo od známých českých osobností. Jak volné dny tráví třeba Honza Musil, Eva Samková, Zdeněk Pohlreich a další?

Jan Musil: „Míst, která mám rád je řada“

Co se týče Česka, rozhodně doporučuji Hřensko. Překvapilo mne, kolik lidí o krásách Českého Švýcarska vůbec neví. Stačí se dopravit do centra Hřenska a poté se vypravit nejlépe do soutěsek odkud je malebná procházka až k pramicím, které svou „naučnou“ plavbou vykouzlí úsměv každému. Odtud se po značkách můžete vypravit do míst, která si zvolíte. My se naposledy vypravili na Pravčickou bránu. Tam se můžete i občerstvit, stejně tak na mnoha dalších místech. A proč sem jezdíme? Protože je tu klid. Zvláště teď kdy nejezdí tolik turistů a potkáte většinou našince.

Další z možností je Kokořínsko. Pro někoho, kdo to tady nezná, bude procházka Kokořínským dolem balzámem na duši. Je dobré kouknout na hrad, ale také na skalní útvar Pokličky. Je dobré si zajít na Čertovy hlavy anebo se jít dobře najíst do Drákulovy krčmy.

Gay pohádky nejsou jen moderní trend. Příběhy s LGBT postavami existovaly, ale byly záměrně z paměti lidí „vymazány“16. 9. 2020

Na závěr putování po Česku jsem si nechal Krkonoše. Tam jezdíme do Penzionu u Novotných, který jsme si opravdu oblíbili. Fajn ubytování, výborně vaří a výšlapy nebo jen oddych je „téměř“ soukromý.

Rád bych čtenáře pozval také na Slovensko, kam často míříme za rodinou, ale i pro turisty je tu řada zajímavých míst. Na Slovensku miluju pohodu a klid lidí. Zvláště v létě, kdy se v uličkách rozprostřou kavárničky. Košice jsou naší poslední zastávkou z posledních dní. Tolik útulných kaváren, tolik krásných staveb a celkově kolorit města vás jakoby povznáší. V Košicích je dobré navštívit Hrnčirsku ulicu. Tam najdete mnoho podniků a na snídaně je nejlepší Raňajkáreň Rozprávka. Na oběd nebo večeři zase malebný podnik Pub u Kohúta. Vyplatí se ale navštívit i Městský park anebo se jen tak projít po Hlavnej ulici. Prostě krása. Z Košic se dá podniknout řada výletů. Třeba na Zemplínskou Šíravu, Spišský hrad nebo přímo do Vysokých Tater.

Eva Samková: „Letos jako nomádka“

Cestovat, jíst i spát v autě. Nový trend dovolené si užívá i Eva Samková. Snowboardistka Eva Samková stráví letošní dovolenou v Česku jako nomádka. Bude totiž cestovat, spát a jíst v autě. „Chystáme se vyrazit a užít si Česko. Uděláme si pojízdný domeček na čtyřech kolech, kde budeme mít kuchyň, obývák i koupelnu. Každý den se vzbudit na jiném místě je nejlepší pocit na světě,“ říká olympijská vítězka ze Soči.

Martin Fuksa: „Tento rok v Česku“

Letos budeme víc než kdy jindy objevovat českou přírodu a jídlo. Po mistrovství světa si dám určitě minimálně pár dní volno a potom ještě uvidíme, co a jak s touto sezónou, protože nikdy nevím přesně, co a jak bude s mezinárodními závody.

Zdeněk Pohlreich: „Slapská přehrada to jistí“

Pracovně je toho hodně, ale plánuji pár dní odpočinku na Slapské přehradě a na některém z golfových hřišť. Hrozně rád také jen tak cestuji svým autem, se kterým se vydávám mimo Prahu za sportem, případně s rodinou rádi objevujeme skvělá gastronomická místa. Kromě svých restaurací určitě mohu doporučit třeba Kampa Park, kde jsme nedávno byli a kde je, jak jistě víte, takřka neporazitelný výhled na Karlův most. Rádi také chodíme do hotelu Aria na Malé Straně, kde mají střešní posezení a taktéž krásný výhled. Super restaurací je i El Camino na Vinohradech, což je pro změnu španělská restaurace.

Finalista Muže roku 2020 Noshdar Muha (25): “Rodiče se báli zůstat v Sýrii, proto jsme vše prodali a přestěhovali se do Česka”20. 8. 2020

Jsem rád, že přibývají i restaurace mimo tzv. populární lokality. Třeba Honza Punčochář má velmi úspěšnou restauraci U Matěje. V Dobřichovicích je velmi dobrá hospoda s otevřenou zahrádkou. Po třiceti letech se dostávají zpět ke slovu restaurace v tom klasickém kuchařském stylu. Vedou to kuchaři, kteří mají něco za sebou a chtějí si otevřít něco na sebe. Takhle to podle mě má vypadat.

Bára a Maki: „Nejdál do Rakouska“

Měly jsme a budeme mít také čas na pár dní dovči, strávíme je ale hlavně v Česku nebo nejdál v Rakousku. Léto strávíme ale hlavně tréninkovou přípravou a pilováním nedokonalostí, na které v běžné sezónní rutině není čas.

Zdroj: Jan Witek