Glamping po Česku aneb Kempujte na vlně luxusu

Chtěli byste mít přírodu na dosah ruky, ale zároveň si užívat luxusní ubytování? Nic takového není nemožné. Můžete to zažít díky tzv. glamorous campingu neboli glampingu.

Ve světě má tento fenomén tradici již několik let. Poprvé se termín glamorous camping začal objevovat někdy v roce 2005 v Británii. Možná však netušíte, že podobná luxusní ubytování v úzkém spojení s přírodou se nacházejí i v Česku. A není jich zrovna málo. Pokud tedy nejste fanoušci klasických stanů, do kterých občas zateče voda, naleze spousta havěti a které jsou často dost nepohodlné, máte naštěstí možnost zvolit si i luxusní variantu kempování.

O čem glamping je?

Luxusní kempování neboli glamping je moderní způsob rekreačního ubytování pro všechny milovníky přírody, kteří s ní chtějí být v blízkém kontaktu, ale nechtějí se vzdávat svého pohodlí. Taková kempingová místa se často nachází daleko od civilizace, přímo uprostřed přírody.

Není to však jen o kvalitním ubytování někde uprostřed lesa, existuje mnoho míst, která glamping pozvedla na ještě vyšší úroveň a od ostatních se odlišují nejen celkovou koncepcí, ale třeba i tím, že jsou jejich ubytovací kapacity zcela energeticky soběstačné a využívají nejmodernější technologie. A tak i když jste uprostřed lesa, můžete si užít například sociální zařízení, teplou vodu a dostupnost elektřiny. Jako byste zkrátka byli součástí skvěle vybaveného resortu či hotelu, avšak jediný hluk, který uslyšíte, je šum stromů a zvuk ptáků.

Příliš pijete, berete drogy nebo trpíte migrénami? Na vině může být vaše odlišná sexuální orientace13. 10. 2020

Kde se ubytovat v Česku?

Vybrali jsme pro vás několik českých zajímavých lokalit, které spadají do kategorie glampingu. Můžeme říct, že i u nás v Česku najdete krásné stromové domy, krásná týpí, vagóny či středověké stany.

Glamping Brdy

Chcete-li si odpočinout uprostřed přírody a zažít nenahraditelný relax v sauně či venkovních lázních, měli byste zamířit do luxusního glampingového stanu v oblasti Brd u Rožmitálu pod Třemšínem nedaleko Příbrami. Uvnitř moderního stanu najdete prostornou místnost s manželskou postelí, vybavenou kuchyňku i koupelnu se sprchovým koutem. Vyrazit zde můžete i v zimě, stan je totiž vytápěný kamny na dřevo. V okolí je spousta míst, na která můžete vyrazit, pokud by vás pobyt na samotě unavoval. Zavítat můžete třeba na zámek Březnice nebo do centra města Rožmitál pod Třemšínem.

Malešov Camp

Patříte-li mezi fanoušky historie, jistě se vám bude líbit v kempu Malešov Camp nedaleko Kutné Hory. V zahradě na břehu rybníka pod středověkou tvrzí stojí osm prostorných stanů, do kterých se vejde klidně i celá rodina. Jakmile do vstanu vstoupíte, připadáte si, jako byste se vrátili o několik set let zpět. Kemp i stany jsou totiž stylizované do středověké podoby. Uvnitř nechybí manželská postel, WC i sprcha. K ještě většímu umocnění středověku je v každém stanu dokonce i truhla, do které si můžete schovat své cennosti. Nedaleko se nachází již zmiňovaná tvrz, pivovar či netradiční muzeum. K relaxu můžete využít i tzv. kamennou lázeň s teplou vodou.

Tree house Na třech dubech

Také jste jako malí vždy snili o tom, že budete mít svůj domeček, nebo alespoň malou klubovnu, někde v korunách stromů? Podobně nevšední ubytování pro přátelé, zamilované páry i rodiny teď můžete zažít v areálu resortu Green Valley v Chotýšanech u Benešova. Stromový domek sice není napojen na elektřinu ani na vodu, ale splynutí s přírodou je zde ohromující. Na chvíli si tak můžete odpočinout od uspěchaného světa i elektrosmogu. Ubytování je k dispozici od dubna do listopadu a uvnitř najdete tři pohodlná lůžka a suchou toaletu. Romantický zážitek ještě více umocní například snídaně na terase, kterou vám na objednávku donese sám majitel.

Tree House Jičín

Zajímavý stromový domek mají i nedaleko Jičína. Jmenuje se Rumcajs a nabídne terasu a doslova dechberoucí výhled na rybník a okolní lesy. Kromě Rumcajse jsou k dispozici i další dva domečky. Ne nadarmo tak tohle ubytování láká především romantiky a milovníky dobrodružství. Domečky jsou součástí areálu Sklář, který najdete v krásném prostředí kousek od Jičína a Prachovských skal. Přímo v areálu se nachází několik atrakcí a k dispozici je i koupaliště či lanový park. Nedaleko se nachází Muzeum her, Rumcajsova ševcovna v Jičíně či hrad Kost.

Teepee&Spa Pyskočely

Už jste někdy vyzkoušeli přespat v teepee? Základem tohoto obydlí je velká plachta, kterou kdysi indiáni sešívali z bizoních kůží. Netradiční ubytování však můžete na několika místech světa potkat i dnes. Pokud toužíte po spojení přírody, relaxace, odpočinku a zajímavého ubytování, navštivte osadu Pyskočely v malebném Posázaví.

Rozlučte se s nekvalitně umytým nádobím. Moderní myčky odvedou skvělou práci, jejich ovládání je hračka i na dálku9. 10. 2020

Uvnitř stanu se nachází místo až pro 5 lidí, kteří se mohou vyspat na manželské posteli nebo palandách. Nechybí ani oddělená část s kuchyňkou a s masivním stolem, krásná koupelna a toaleta. K nabrání nových sil a energie vám pomůže vířivka a sauna. Pokud budete mít dost lenošení, můžete si pronajmout nedaleký tenisový kurt nebo se vydat na kolech po okolí.

Glamping v zoo Dvůr Králové

Nemusíte ani opustit hranice Česka, abyste si připadali jako na safari. V roce 2016 představila zoo ve Dvoře Králové sedm luxusních stanů umístěných v těsné blízkosti velkého výběhu afrických zvířat. Každý stan je vybaven 4 lůžky, vlastním sociálním zařízením, ledničkou a venkovním grilem. V ceně je nejen ubytování, ale také neomezený vstup do zoo i mimo otevírací dobu.

Dobčické rybníčky

Jedinečné ubytování v dřevěných chatkách Sofinka, Alička, Verunka, Madlenka a Amálka, které najdete mezi vesnicemi Dobčice, Holašovice a Lipanovice, zhruba 20 km od Českých Budějovic. Pro zachování autenticity bohužel nenajdete napojení na elektřinu a voda se čerpá pumpou přímo z rybníků. Nemusíte se však bát, uvnitř každé z chatiček jsou solární lampy a ruční lucerničky. V rámci pronájmu máte k dispozici i stylovou loď a povolenku k rybaření. Na výlet se můžete vydat do Českého Krumlova, na Lipno nebo na zámek Hluboká.

Wellness Vagón

Bývalý vagón z legio vlaku najdete v Chlumu u Třeboně. Tento vagón byl přestavěn na luxusní ubytovací kapacitu, ve které najdete manželskou postel, kuchyňskou linku, WC i sprchový kout. V létě vás příjemně zchladí klimatizace, v zimě zase ohřeje žár z kamen. Máte-li rádi wellness, určitě vás potěší i přítomnost vířivé vany, finské sauny, koupacího sudu a grilu. Vše na zahradě před vagónem. V celém okolí je mnoho cyklotras a turistických míst. Stačí si jen naplánovat, kterým směrem se vydáte.

Hide and Seek Aranka

Seznamte se s domkem na kolečkách, který se jmenuje Aranka. Jedná se o jedinečnou kombinaci technologicky vyspělého, přesto velmi estetického ubytování. Projekt s názvem hideandseek vznikl pod rukama pražských nadšenců, kterým se podařilo vytvořit unikátní mobilní jednotku. Že se jedná o velmi zajímavý počin i z pohledu designu, dokazuje vítězství na přehlídce Designblok v roce 2019. Momentálně se příbytek nachází v podhůří Šumavy, přibližně 2 hodiny od Prahy. Na první pohled vás uchvátí interiér domku, který je vskutku komfortní a pohodlně se sem vejdou až čtyři osoby. Nechybí zde postel, plně vybavená lednice, koupelna se sprchou, toaleta i funkční krb. Veškeré informace o domku, ale třeba i tip na to, kam zajet na večeři, vám po příjezdu sdělí správce Pepé.

 

Zdroj: Jan Witek