Z těchto barů a restaurací si užijete ty nejkrásnější výhledy, které vám vezmou dech

Spojením dobrého jídla a kouzelného výhledu může vzniknout jedinečný gastronomický zážitek. I u nás je možné vychutnat si romantickou večeři a zároveň pozorovat krásu pražské architektury nebo popíjet ranní kávu a současně se kochat pohledem na zalesněné kopce.

Níže najdete pár tipů na zajímavé české bary a restaurace s nezapomenutelným panoramatickým prožitkem.

Praha v oblacích

V našem hlavním městě se nachází velké množství proslulých restaurací či barů, které dokáží uspokojit naše chuťové pohárky, ale pouze pár z nich nabízí mnohem více v podobě neukojitelného pohledu na úchvatnou Prahu.

Terasa U Zlaté studně

Tato restaurace se nachází pod hradbami Pražského hradu v hotelu Golden Well. Kromě fascinujícího výhledu z nádherné střešní terasy také umožňuje soukromý vstup do královských zahrad pod hradem. Okouzlující jsou pro hosty jistě i vnitřní prostory restaurace, na kterých se podíleli italští architekti Lorenzo Carmellini a Katrin Herden. Restaurace Terasa U Zlaté studně se mimo jiné může pyšnit mistrovskou kuchyní šéfkuchaře Pavla Sapíka, který se svým týmem připravil nové obědové, Á la Carte a degustační menu.  Terasa U Zlaté studně byla několikrát oceněna jako „Nejlepší restaurace v České Republice“.

Terasa U Prince

Pokud si chcete užít romantický výhled na Staroměstské náměstí a zároveň si pochutnat na kvalitním jídle, pak je tato restaurace pro vás tím pravým místem. Terasa je navíc z části zastřešená i zateplená, proto jí lze navštěvovat po celý rok. Tato terasa byla již několikrát zvolena nejpůsobivější střešní restaurací světa. Kromě působivého výhledu si zde můžete vychutnat jídlo připravené na prvotřídním Josper Grillu, ve kterém se pokrmy připravují při teplotě 300-350 stupňů Celsia. Výsledkem je výrazná šťavnatost a chuť jídla. Mezi speciality připravované ve zmíněném grilu patří například biftek Wagyu, rib eye steak či kančí kotletky. Kromě jídla si zde můžete objednat i prvotřídní cocktaily připravované podle receptur světově úspěšného baru Black Angel's Bar.

Restaurace Ginger & Fred (Tanmčící dům)

Nevšední restaurace v 7. patře Tančícího domu. Můžete se těšit na moderní architektonickou restauraci se svěže pojatým interiérem, fantastickým výhledem na Pražský hrad a Hradčany, doplněný o tradiční, perfektně vychucenou gastronomii. Ochutnat nyní můžete třeba speciální degustační menu proslulého kuchaře Ondřeje Slaniny.

Zlatá Praha Restaurant

Restaurace se nachází v devátém patře hotelu Golden Prague Hotel. Podnik nenabízí pouze vynikající českou a mezinárodní kuchyni pod taktovkou šéfkuchaře Romana Dolejše, ale i nezapomenutelný pohled na krásy pražského Starého města. Již zmiňovaný šéfkuchař vařil pro celebrity jako je Bill Gates nebo Denzel Washington. Restaurace vsadila na nový koncept “Farm to table”, neboli “z farmy rovnou na stůl”. Základem jsou čerstvé a kvalitní suroviny od lokálních farmářů. Ve velmi lákavém menu najdete například grilovaný hovězí filet „Rossini“ nebo presovaný, medem glazovaný vepřový bůček.

Art Restaurant Mánes a Terrace Grill Mánes

Tento unikátní objekt je lákavý nejen pro své kulinářské zážitky, ale také díky architektuře a vnitřní výzdobě. Zde si můžete vychutnat krásu umění spojenou s vynikající gastronomií. Součástí objektu je rozlehlá terasa Terrace Grill Mánes s dechberoucím výhledem na okolí Masarykova nábřeží, kde mohou hosté sledovat Vltavu, Tančící dům, Petřín, Pražský hrad a také Národní divadlo. Objednat si tady lze kupříkladu velmi chutně vypadající Mánes burger.

Ježíš jako trans osoba nebo lesbická žena. Co je horší?6. 10. 2020

Kromě krásné terasy se zde nachází Art Café Mánes, jedná se o moderní kavárnu a cukrárnu s výbornou kávou a výrobky z vlastní cukrárny. I v Lounge Bar Mánes najdete interiér s nádherným výhledem, tento prostor je rozdělen na tři části- Hlavní prostor s barem, pánský salónek a dámský salónek a nakonec zde najdete Art Restaurant Mánes, restauraci vyzdobenou stropními freskami Emila Filly, která ve svém lákavém menu nabízí vepřová líčka na černém pivu nebo také hovězí svíčkovou. O úžasný gastronomický zážitek se zde stará šéfkuchař Jaroslav Zahálka, bývalý člen Club des Chefs des Chefs, jedné z nejprestižnějších kulinářských asociací na světě.

Aureole

Jedinečný gastronomický zážitek 109 metrů nad zemí lze zažít v podniku Aureole. Restaurace je známá nejen unikátním výhledem, ale především skvělou kuchyní a dobrým výběrem vín. Také zde najdeme neodolatelné chody jako třeba jehněčí kotletky nebo krk z divočáka dušený na frankovce.

Balcony Bar Prague

Pokud hledáte místo vhodné spíše pro noční život, kde si můžete dát osvěžující míchaný drink, vychlazené šampaňské nebo gin tonic a přitom se kochat příjemným pohledem na Národní třídu, můžete zvolit právě Balcony Bar Prague. Základem koktejlového lístku tohoto baru je prvotřídní výběr ginů – specializují se na gin tonic v různých podobách a dokáží vytvořit nevšední chuťový zážitek spojením nečekaných chutí. Pokud by vás přepadl hlad, můžete si vybrat mezi tapas nebo alsaskými koláči tarte flambée.

Sunset Restaurace Brno

Nejen v Praze, ale také v Brně lze pozorovat západ slunce a zároveň uspokojovat chuťové pohárky.

Masterchef Roman Staša: „Netušil jsem, že se budu živit kuchařinou. Kdybych v soutěži skončil pátý, tak to asi dělat nebudu.“24. 11. 2020

Restaurace se nachází v 9. patře. Poskytuje výhled na centrum Brna, který si lze užívat i v zimě z vyhřátého interiéru. Grilované speciality při západu slunce se zdají být dokonalou kombinací, kterou v této restauraci můžete prožít. Kromě labužníků, kteří si zde mohou vybrat z atraktivních jídel v podobě jeleního hřbetu „wellington“ či picanha steaku, zde naleznou zalíbení i milovníci kvalitních rumů a whiskey z celého světa.

Bolt Café

Pokud vás láká výhled na techniku a průmysl, pak je pro vás Ostrava tím pravým místem. Popíjení kávy či drinku v téměř osmdesáti metrech nad zemí poskytuje Bolt Café, které se nachází na vrcholu věže Bolt Tower. Střešní terasa poskytuje výhled nejen na ostravské Vítkovice, ale také na samotnou Ostravu či vzdálené okolí Beskyd. Kavárna nabízí různé kávy a dezerty, ale také degustační set rumů.

Výhledy do přírody

Pokud máte raději přírodu a hory, tak si určitě přijdete na své v níže zmíněných restauracích.

Restaurace Špindlerův Mlýn – Hotel Olympie

Letní terasa s výhledem na hřebeny hor, velký výběr vín a česká i zahraniční gastronomie se nachází v hotelu Olympie. Přenádherné panorama údolí Svatého Petra a chutné jídlo vám doslova učaruje.

Golf and Ski Resort Ostravice

Podnik, kde potěšení naleznou nejen milovníci dobrého jídla a turistiky, ale i fanoušci golfu. Resort nabízí naprosto ohromující výhled na golfové hřiště v pozadí s Lysou horou, která je nejvyšším vrcholem Beskyd a pokud jste fanoušci klasických jídel, tak právě v této restauraci najdete například staročeský gulášek a dobře vychlazené pivo.

Restaurace Marina

Pokud se chcete cítit jako u moře a pozorovat během jídla vodu a přístav jachet, pak je skvělou volbou restaurace Marina na Lipně. Zde si můžete pochutnat nejen na grilovaných a rybích specialitách v podobě steaku z lososa nebo grilovaného pstruha, ale potěšit se můžete i živou hudbou, která občas doprovází letní grilování. Na své si přijdou i milovníci vína, jelikož podnik nabízí kvalitní moravské víno z Vinařství Josef Valihrach, které bylo již třikrát oceněno jako Vinařství roku České republiky a zvítězilo v prestižní anketě Chardonnay du Monde 2014.

 

Zdroj: Jan Witek