Dovolená v plném proudu aneb Kam cestují známé české osobnosti a influenceři jako Tereza Mašková, Maxim Habanec, David Pártl a další?

Léto je v plném proudu a ačkoliv je cestování kvůli pandemii koronaviru trochu složitější, nic nebrání tomu, abyste zavítali na krásná místa v Česku, případně v Chorvatsku. Právě zde se nachází oblíbená místa známých českých osobností a influencerů, která vám přinášíme v rámci prvního dílu speciálu „Kam cestují české osobnosti“. Níže najdete tip loňské Superstar Terezy Maškové, nejlepšího českého skateboardisty Maxima Habance, známého influencera Davida Pártla, matadora obou řad reality show Zlatá mládež Renata Salerna a komičky a „bjůty guru“ Sejrošky.

Tereza Mašková: „Ráda poznávám nová místa v Česku“

Jsem člověk, který rád poznává nová místa v naší republice. Ráda vzpomínám na jednu z posledních cest na místo, ze kterého jsem byla naprosto nadšená. Jedná se o Resort Sobotín. Původně jsem tam jela pracovně, ale když jsem vše uviděla na vlastní oči a poznala se s místními, ani minutu jsem neváhala a návštěvu jsem si prodloužila. V Resortu Sobotín není nouze o nádherné prostředí, super wellness, výbornou kuchyni a nejmilejší personál, jaký jsem kdy zažila. Kdybych se měla někam vrátit, tak je to právě tam.

Tereza Mašková v Resortu Sobotín
Resort Sobotín

Maxim Habanec: „Čas nejraději trávím aktivně“

Většinu času rád trávím aktivně, proto je jedním z mých nejoblíbenějších míst moderní centrum vodních sportů Wake and Fun v Třebouticích. Tohle místo je pro mě jako stvořené. Původně mi ho ukázal můj bratr, který tam pravidelně jezdí surfovat za lodí. Když jsem si to poprvé vyzkoušel, dost mě to chytlo a kdykoliv mám volno, tak se tam rád zastavím. Miluju boardsporty, takže je to přesně pro mě – pořádně se utahat při ježdění a zakončit to pivem na baru u vody. Ideální kombinace. Je skvělé, že jízda na vlně za lodí je daleko jednodušší než surfování na oceánu. Tudíž se tam zvládnu projet daleko lépe, ale pro zájemce o surfování to může sloužit i jako skvělý trénink.

Maxim Habanec
Wake and Fun v Třebouticích

David Pártl: „Dříve jsem nad Českem ohrnoval nos, letos se to změnilo“

Cestuji moc rád, ale vždy jsem ohrnoval nos nad Českem. Až letošní situace mi dala příležitost podívat se po okolí. Konečně jsem byl na vyhlídce Máj a nad lomem Velká Amerika. Vím, pro mnohé jsou to asi ohraná místa. (smích) Nicméně na Instagramu jsem nedávno našel pro mě zcela neznámé místo, kde jsem ještě nebyl a chystám se tam. Jde o opuštěný cínový důl Rolava. Pro milovníky „industriálu“ je něco podobného fajn dobrodružství.

Dále miluju oblast Orlických hor, odkud pocházím. Doporučuji výlet na rozhlednu Velká Deštná, Masarykovu chatu a cestou se zastavit v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově s prosklenou střechou ve tvaru kříže. Doporučuji také prohlídku pevnosti z 2. světové války – Dělostřelecká tvrz Hanička. V současné době mám v hledáčku i Slovensko. Uchvátil mě Spišský a Oravský hrad.

Renato Salerno: „Již tři roky po sobě jezdím do chorvatské Podgory“

Mé oblíbené místo na dovolenou je teď už tři roky za sebou chorvatská Podgora. Dá se tam dělat úplně všechno, na co máte zrovna náladu. Být v centru dění, nebo být v absolutním klidu. Ráno si jdu zaběhat nad město či po pláži, přes den opalování a plavání, v mezičase na apartmánu proběhne rychlokuchyně. Jelikož jsem gluten-free a lactose-free, tak je docela porod chodit někam do restaurace. No a večer je ve znamení procházek po promenádě, sezení u živé hudby, nebo v baru.

Zombie drink je nutnost a zejména v happy hour. Ještě se mi nestalo, aby v místním baru Ivana (Trumpová ale není majitelka) nehrála jedno léto Amanda Lear. Dovolená, jak se patří. A co mám opravdu nejradši? Pronajmout si loď, zakotvit někde u skal a skákat do moře. Letos snad už dopadne večerní výšlap k památníku obětem druhé světové války. Po drincích většinou ztěžknou nohy… Cestou domů v naději na pocitově delší dovolenou vždy proběhne nějaká rakouská nebo maďarská zastávka.

Lucie Schejbalová alias Sejroška: „S kamarády nejčastěji jezdíme do Kovářské“

Léto většinou trávím v práci nebo s dětmi na dětském táboře, když ale můžu, jezdím s kamarády do Kovářské, což je městys v Chomutovském okrese na hranici s Německem. Takže nádherné Krušné hory. Jezdím tam raději přes léto, protože v zimě se to nedá. Je tam, jak bych to řekla slušně, obrovská zima. V létě je možnost pěších výletů, třeba na Königsmühle, což je zaniklá osada z 50. let, kde zbyla pouze zřícenina, ale také se dá vyjít (v mém případě vysupět) na Velký Špičák, odkud je krásný výhled do okolí. Kulturně založení lidé mohou navštívit muzeum bitvy z roku 1944, kdy na místní základní školu spadlo letadlo. Lanovkou se můžete dostat i na Klínovec, kde si můžete půjčit koloběžky a dolu šupajdit rychlostí blesku. Vyzkoušeno! Doporučuji!

Pokud se na zmiňovaném místě ocitnu v zimě, kamarádi mě nutí na lyže nebo snowboard, což prostě nesnáším, ale co bych pro jejich smích neudělala, že? Sjezdovky tu jsou, sníh většinu roku taky. My vždy bydlíme u kamaráda, což tedy nemohu nabízet veřejnosti, ale jsou tu penzoše a hotely, takže pro zdatné googlisty žádný problém. Najíst se rozhodně zastavte v Loučné pod Klínovcem v Penzionu Anna. Tam mají taková ta vydatná jídla po výkonu a sojka práskačka mi taky prozradila, že se na nedalekém Božím daru otevřel nový Pivovar Červený vlk, což by se mělo prošetřit!

Kovářská je oblíbenou zastávkou Lucie Schejbalové alias Sejrošky
Nechybí ani pořádný výšlap

 

Zdroj: Jan Witek