Dovolená na „Kanárech“ bude letos jako nikdy! Využijte jedinečné příležitosti vychutnat si letní romantiku za zvýhodněné ceny

Ačkoliv to není tak dávno, kdy nás všichni strašili, že letošní léto budeme muset strávit doma, díky poměrně příznivě se vyvíjející epidemické situaci se černé prognózy nevyplnily. A to ani v případě Kanárských ostrovů, které přitom měly být pro většinu zahraničních turistů uzavřené až do podzimu. Jelikož koronavirus se ale daří držet pod kontrolou, počínaje červencem je turistům cestujícím ze zemí schengenského prostoru otevřeno jak Španělsko, tak i Kanárské ostrovy. A vlastně snad nikdy nebyla pro objevování krás tohoto souostroví v severním Atlantiku vhodnější doba než nyní…

Romantika na téměř liduprázdných plážích

Kanárské ostrovy jsou jedním z velmi oblíbených turistických cílů, a to i proto, že tamní teplota se po celý rok drží na příjemných hodnotách kolem 20 stupňů. Přesto tou hlavní turistickou sezonou bylo vždy léto, kdy stejně jako v mnoha dalších letoviscích pláže a hotelové komplexy téměř praskaly ve švech. Efekt doby (po)koronavirové je ale v tomto případě jasný – až 80 % Čechů letos plánuje strávit dovolenou v tuzemsku, nemluvě o tom, že Britové, kteří tvořili největší část klientely na „Kanárech“, letos v létě doma s největší pravděpodobnostá zůstanou také. A tak – pokud jste vždy toužili po romantice na liduprázdné pláži – nyní je ta ideální chvíle, kdy si ji vychutnat třeba právě na jednom z ostrovů patřícím ke Kanárskému souostroví.

K nalezení ideálního partnera, postupu v práci i porozumění sobě a ostatním pomohou enneagramy. Zjistěte, jaký jste typ19. 1. 2021

„Covidová dovolená“?

Ačkoliv některé turistické destinace se již cestovatelům otevírají, mnozí mohou mít z cesty do zahraničí i  tak obavy. Na Kanárské ostrovy je ale možné letět přímým spojem a všechny hotely samozřejmě aktuálně dbají na zvýšená hygienická opatření. Oproti původním nepříliš pozitivním očekáváním se ale nemusíte bát např. omezení služeb. Pokud byste se navíc rozhodli vyrazit na dovolenou s cestovní kanceláří (tou, která má u nás nejdelší tradici v organizaci zájezdů na Kanárské ostrovy, je pak Canaria Travel), vězte, že v nabídce je i navzdory předchozím představám o po-koronavirové dovolené možnost stravování all inclusive. 

I když celosvětová pandemie koronaviru v některých případech zahýbala s cenami dovolených směrem vzhůru, v případě Kanárských ostrovů došlo spíše k opaku – pokud vás tedy doposud odrazovaly vyšší ceny zájezdů, aktuálně máte také skvělou příležitost alespoň trošku ušetřit.

Konkrétně v nabídce CK Canaria Travel pak najdete nejen zájezdy last minute, ale také cenově zvýhodněné dovolené pro cestovatele ve věku 55+. A pozor – za tutéž cenu jako senior letí i jeho doprovod – a to je nepochybně skvělý tip třeba na příjemně strávený čas s některým z rodičů. Neznamená to však, že např. s přáteli byste se na Kanárských ostrovech nyní ukousali nudou, kromě výletů do přírody pěšky či na kole můžete vyrazit třeba surfovat a samozřejmě si užijete i noční život.

Přeneste se do filmového světa díky špičkovým soundbarům, které promění sledování televize v zážitek12. 1. 2021

Pokud budou vaše kroky mířit na ostrovy Gran Canaria nebo Tenerife, ubytovat se můžete v jednom z hotelů sítě Lopesan, které aktuálně nabízejí velmi atraktivní slevy pro cestovatele. Konkrétně na Gran Canarii je těchto hotelů dokonce 11, vybírat proto můžete z prémiovějších míst vybavených moderním spa centrem nebo cenově dostupnějších hotelů, u nichž vás potěší nejen prostorné pokoje s krásným výhledem, ale také pestrý gurmánský zážitek. 

Gran Canaria, Fuerteventura, Tenerife…

Kanárské ostrovy mají co nabídnout prakticky každému. Ti, kdo chtějí během dovolené spíše relaxovat a užívat si klasické letní atmosféry na promenádách, mohou zamířít na Gran Canarii. Právě tam je také nejpestřejší podmořský život a oslnivá příroda, která je dokonce zanesena na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Aktivní sportovci naopak ocení spíše Fuerteventuru, kde jsou ideální podmínky pro surfování, najdete tu však i téměř nekonečné písčité pláže. Tenerife a Lanzarote si zase oblíbili cyklisté. Právě na Lanzarote pak nejsou ani klasické velké turistické resorty, takže pokud toužíte po ničím nerušeném odpočinku, měl by být právě tento nejvýchodnější ostrov z celého souostroví jasnou volbou. Ostatně – přezdívá se mu příznačně „ostrov klidu“. Jistou míru klidu si ale letos na „Kanárech“ užijete i na místech, kde to jinak obvyklé nebývá – nenechte si tedy tuto jedinečnou příležitost ujít a s plánováním dovolené začněte co nejdříve!