Muži, kteří nestojí o vztahy: Silní chlapi, kteří se nebojí ukázat ženám prostředníček, nebo parta láskou zhrzených?

Nikdo nemá rád, když se na něj tlačí. Najdi si holku, zasaď strom, postav dům a zploď syna, říká staré moudro. Rodiče se ptají, kamarádi rýpou, takže hup do vztahu. Jenže realita nebývá jako z pohádky. A tak vznikl trend - či hnutí, chcete-li - Men Going Their Own Way, MGTOW. Muži, kteří jdou svou vlastní cestou...

Tenhle vztah byl příšerný,“ svěřuje se na fóru MGTOW český IT manažer pod přezdívkou Butchi. „Pořád jen nadávala, že jsem líný, sama ale nic nedělala. Nerozuměla si s mými kamarády, tak mi zakázala s nimi chodit na pivo. Sex připadal v úvahu jen jednou měsíčně, a to ještě přesně podle jejích pravidel. Společné bydlení bylo peklo, nakonec jsem skončil na práškách,“ vzpomíná.

Na rok jsem se rozhodl na všechno vykašlat. Byl to nejlepší rok mého života. Pivko s kamarády, rybaření a počítačové hry. Nikdo na mne nekřičel. Řekl jsem si, že nejlepší bude na všechno se vykašlat a že už se nebudu na nikoho emociálně vázat,“ píše Butchi.

Stres a frustrace ze vztahu, který nejenže měl skončit dávno, ale spíš neměl nikdy začít. To je hlavní důvod, který muže vede k tomu, aby se vydali vlastní cestou. Přidejte k tomu některé slečny (vlastně i kluky), které/ří si muže pletou s bankomatem. Není těžké pochopit, kde se tohle bere.

BMW X7 M50i aneb Královský palác na kolech, ve kterém je každá jízda potěšením3. 1. 2021

Mizerné vztahy byly, jsou a bohužel i budou. Stejně jako spousta mužů i žen, co toho druhého jen využívají. Problém ale je, když se zkušenosti s jedním vztáhnou na celé pohlaví.

Pokaždé, když si čtu zkušenosti nového uživatele, koukám jak jelen. Vypadá to, že všechny ženské studují ze stejné příručky: Jak chlapovi posrat život během okamžiku: Lekce praktické misandrie,“ píše uživatel s přezdívkou Untamed. „Půlka ženských si myslí, že chlapům prostě nedojde, že si s nimi jen hrajou. A u potroublých „rytířů na bílém koni“ mají dost často pravdu. Druhá půlka zase ví, že chlapi jsou moc slabí na to, aby s tím cokoli dělali. A zase mají pravdu. FemTardkám prostě nedojde, že existují chlapi, co jim na tohle z vysoka s*rou,“ dodává.

MGTOW berou vztahy jako něco, do čeho se nevyplatí investovat čas, peníze ani emoce. Nelíbí se jim současná společnost, která podle nich upřednostňuje ženy a jejich potřeby „Ženská sexualita je otevřená a upřímná, zaslouží si podporu. Chlapská je násilná a měla by se potlačovat. Ani omylem,“ píše další MGTOW ThingsOfBunch.

Jediní muži, kterým se v současné společnosti daří, jsou podle MGTOW nezodpovědní alfasamci. A těmi být nechtějí. Skládají proto karty a uchylují se do svých „jeskyní“ k XboXu, pivu a kamarádům.

Jak to mají se sexem? Někteří na něj úplně kašlou. Jiní, jako zmíněný Butchi, to řeší tak, že si zaplatí prostitutku „Stojí to sice peníze, ale je to levnější než všechny ty narozeniny, výročí nebo i placení po kavárnách,“ píše Butchi. Hnutí MGTOW rozhodně není jednotné, někteří připouštějí i plození dětí – ale bez jakékoliv citové vazby.

Myšlenkový základ hnutí MGTOW se dá přirovnat k lesbickému separatismu ze sedmdesátých let. Jeho hlavní myšlenkou byla také nevýhodnost vztahů a kritika společnosti, která preferuje druhé pohlaví.

Registrovaní partneři Aleš Cibulka a Michal Jagelka: "Manželství primárně není kvůli dětem, paní Jochová. Je to instituce dvou lidí, kteří se milují."11. 2. 2021

Na druhou stranu, gayů mezi MGTOW mnoho není. Bývalý kulturista Jack Donovan na svém blogu propaguje „pokrevní bratrství“ mezi macho muži a odmítá „zženštilé“ LGBT svatby. Příznivců mezi MGTOW ale mnoho nemá.

MGTOW také často berou své rozhodnutí vykašlat se na párování a pravidla moderního světa nejen jako volbu, ale i jako vztyčený prostředníček systému. Na druhou stranu, zatím se jejich poselství nedostalo o moc dál než k rozhořčeným příspěvkům na internetu.

Zdroj: MGTOW, RationalWik, Medium