Sexy novoroční předsevzetí: Co radí vztahová koučka do nového roku?
Straight friendly
Zdroj: iStock

Sexy novoroční předsevzetí: Co radí vztahová koučka do nového roku?

Nový rok se blíží a s ním onen všem známý dojem „nového začátku“. Když něco nového začíná, mnoho lidí potřebuje plán. Něco, čeho se mohou držet a k čemu budou směřovat. Pokud i vás silvestr inspiruje k vydávání čerstvé energie a těšíte se na nepoznané i v ohledech intimity, máme pro vás tipy od vztahové koučky a autorky knih o sexu, randění a vztazích Tracey Jane Cox. Necháte se inspirovat?
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
30. 12. 2022

Prohoďte si iniciativu

Spousta párů, hlavně těch, které jsou spolu už nějaký ten pátek, bojuje s rozdílným pohledem na ideální periodicitu styku. Že to zní hrozně asexuálně a odpudivě prakticky? To proto, že přesně do této smyčky se dostávají i lidé, kterým je neustále předhazováno, že se jim „do toho“ moc nechce. Erotično vyprchalo a zbyl jen pocit povinnosti a obavy, „kdy to zase přijde“. Pokud pak takový člověk svému partnerovi pouze jednou za čas „vyhoví“, aby měl „splněno“, nikoho nepřekvapí, že se oběma v hlavě vytvoří jakýsi odpor, blok a vztek.

Od Nového roku to zkuste jinak!

Ten, kdo doteď sex nenavrhoval, se stane tím, kdo si řekne, až bude připraven. Ne že jen naznačí a bude doufat, že ten druhý čte myšlenky. Opravdu si přijde pro to, co potřebuje. Podle Tracey je tohle cesta ke znovunalezení jiskry! Pojděte si i další její tipy!

Privátní koncert za 500 milionů. Beyoncé vystoupila v Dubaji a zazpívala jenom pro zvané. I přes zákaz ale diváci sdíleli show na sociálních sítích23. 1. 2023

Kvantita, nebo kvalita?

Mnoho párů se hádá o tom, jak často mají sex. Ale možná je problém zakopaný někde úplně jinde. Koho sex nebaví, nebude po něm zrovna dvakrát toužit. Proto se příští rok zaměřte na kvalitu. Když už si uděláte pěknou chvilku, dejte do ní nějakou myšlenku, opravdu se nalaďte a užijte si to s vědomím, že si to chcete opravdu prožít. A nepočítejte s tím, že je to jedno, že přeci stejně zítra bude zase to samé… Zítra být nemusí. A klidně si i slibte, že nebude. Ať se z toho, co zrovna probíhá, stane o něco vzácnější okamžik.

Co se počítá?

Přestaňte sex vnímat jen jako prostou penetraci. Z toho kouká jen velká nuda a stereotyp. Odteď vnímejte jako sex cokoli, co ve vás vyvolalo erotické vzrušení! Líbejte se v kině a představujte si „co by kdyby“, flirtujte po esemeskách na společenské události, napište si dopis plný nesplněných přání… – copak to není dost sexy? Jistě vás napadne mnoho dalších možností. Tak do toho!

Pracujte na sebehodnocení

Jedním z největších zabijáků erotična je nedostatek sebevědomí a nezdravý vztah k vlastnímu tělu. Pokud se stydíte před svým partnerem dojít v gaťkách do sprchy, nejspíš se necítíte dobře ani při společných hrátkách. Identifikujte na sobě místa, se kterými máte vnitřní problém a učte se je milovat a pracovat s nimi. Co zlepšit jde a máte do toho chuť, zlepšujte. Co je mimo vaši kontrolu, přijměte jako důkaz své životní cesty. Jen klid. Nikdo není dokonalý.

Nezabíjejte srandu

Sex má být i jakousi stmelovací zábavou. Pokud se vám z toho vytratila sranda, je k zamyšlení, zda to nevzít za jiný konec. Bavte se s partnerem, přiživujte dobrou náladu a energii. Zkuste vnímat vaše intimní spojení jako hru. Jakmile cítíte hlavně tlak – ať už od partnera nebo od sebe samých, není to ideální výchozí pozice. Začínejte ve chvílích, kdy je vám spolu nejlépe.

Co je v hlavě, není zlé

Taky máte výčitky, že u sexu myslíte na někoho jiného? Tak přestaňte! Avšak nikoli s představami!

Je to vaše mysl. Pokud máte potřebu ji kontrolovat pro jiné, nechte toho. Nikoho nepodvádíte tím, že přemýšlíte a dotváříte si atmosféru. Mít něco pro sebe není zas tak špatné, a tak si užijte nejen v realitě, ale současně prožívejte i situaci, která se právě odehrává ve vaší hlavě, pokud je vám to příjemné!

Vynechte líná plnění

Především pokud jste s partnerem dlouho, jistě víte, jak ho rychle „potěšit“ a jít dál. Právě to, že víte, kam sáhnout a za pět minut je hotovo, vám možná ubírá na prožitku, po kterém tak zoufale toužíte. Konec rutině! Už žádné tyhle krátké povinnosti, které slouží jen k tupému dosažení cíle.

Naučte se mluvit

Divili byste se, kolik lidí nechce ani se svým životním partnerem sdílet svoje touhy a představy. Stydí se bez ohledu na to, že by jejich milý rád věděl, čím se inspirovat. Pokud i přesto, že vám každý radí, abyste se otevřeli, prostě promluvit na toto téma nedokážete, napište to. Na papír nebo do chatu. A pokud je i tohle na vás moc, zkuste to sdělit videem. Pošlete partnerovi erotický snímek, který odpovídá vašemu tajnému přání. Komunikujte to jakkoli je pro vás únosné, ale nerezignujte na sdílení takových informací. Čtení myšlenek opravdu není ideální řešení. Málokdy se stane, že partner skutečně zázrakem všechno pochopí, vymyslí, udělá a nepotřebuje se zeptat nebo ujistit. Ulehčete mu to trochu!

„Manželství pro gaye jsem dlouho odmítal, bál jsem se, že nás zase ´sváže´,“ popisuje gay, který dospíval v socialismu. Proč změnil názor?26. 1. 2023

Staré dobré seznamy

Napište si, co a kde byste chtěli zkusit. Co takhle sex v zámoří? Nová pozice? Zážitek v polední pauze pracovního dne? Opravdu, napište si to. Bude zábavné společně odškrtávat „hotové“!

Přestože jsou předsevzetí někdy jen přáními, která se jednoduše nevyplní, tohle ovlivnit můžete a je velká škoda to nezkusit. Podle studie je v dlouhodobém vztahu sexuálně nespokojených 42 % žen a 54 % mužů. To není málo. Ale taky to znamená, že nejste sami, pokud tápete a marně doufáte, že se něco samo změní. Vezměte svůj osud do vlastních rukou (ne v tomto smyslu doslova, mrk mrk) a udělejte maximum pro to, abyste stáli mezi těmi, kdo se spokojeně usmívají, že v této statistice patří na druhou stranu pomyslné řeky.

Zdroj: dailymail.co.uk, databazeknih.cz, essence.com, redakce

Populární
články

Více jak 11 let spolu - a v posledních letech bez sexu? Proč ne?
LIDÉ

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?

Autor: Mirka Dobešová
Na velikosti vždy záleží
HOT!

Na velikosti (penisu) vždy záleží. Ale komu víc – hetero mužům, ženám, nebo gayům? A proč je v případě gayů špatně „malý“, ale i „velký“?

Autor: Mirka Dobešová
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková

E-Shop