Gay neznamená anální sex: Příběhy mužů, kteří ignorují zadní vrátka
LGBT+
Zdroj: Adobe Stock

Gay neznamená anální sex: Příběhy mužů, kteří ignorují zadní vrátka

Anální sex homosexuálních mužů se u většinové společnosti často nesmyslně vypichuje, démonizuje, tabuizuje nebo zesměšňuje. Jenže znamená být gayem automaticky být také člověkem, který den co den provozuje penetrace řitního otvoru, ať už z jakékoli strany? Ani zdaleka ne.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
21. 12. 2022

ANÁL JAKO STŘEDOBOD GAY ŽIVOTA

Sám za sebe tvrdím, že nejsem kluk, který „píchá kluky“ nebo se „nechá píchat kluky“, jsem prostě ten, který je citově zaměřený na stejné pohlaví. Nezamiluju se do ženy, tak mě příroda nevytvořila. Bláznivě, bezhlavě se umím zamilovat jen do kluka, muže. A na sex přitom myslím skoro až v poslední řadě. Na anál už vůbec ne. To až časem.

<Path> Bojí se reakce homofobní rodiny a konfliktů, přesto mají na dveřích nápis: „Happy jak dva grepy“. Jaké byly jejich začátky?Zdroj: J & P, redakce

Každý gay je každopádně originál a drtivou většinu svého života všichni trávíme úplně jinými činnostmi, než jaké se týkají zadků, svěračů a podobně.

Znám samozřejmě kluky, u kterých je životním cíle trkat první ligu, mít co nejvíc zářezů. Rádi se chlubí svými novými objevy, popisují tvary jejich pozadí, jejich projevy v tom nejlepším…

To jsou ale sběrači trofejí a ty stejně podle mého odhadu tvoří nejmenší procento gayů. Stejně je to i u hetero chlapů.

Vsadil bych se s vámi, o co chcete, že většina z nás „čtyřprocentních“ víc času než se svým pohlavím v něčích útrobách (nebo něčím v těch svých) stráví líbáním, hlazením, mazlením s jiným mužem.

Zvlášť pro ty z nás, kteří mají kvalitní vztah, to platí. U nás ale zároveň platí také to, že asi víc času než i tím mazlením strávíme povídáním, řešením společných financí, hádáním se o to, kdo vyluxuje, a podobně. Ale to už je jiný příběh a stejně to máte určitě i vy, milí heterosexuální čtenáři a čtenářky.

PENETRACE NENÍ VŠE

Samozřejmě je pravda, že většina kluků na kluky, které znám, anální sex, ať už na straně „vnikače“ nebo „vnikaného“, provozuje. Prostě buď ho poskytují, nebo přijímají. Z mé vlastní bubliny bych řekl, že až překvapivě často jde střídavě o obě varianty.

Jenže těch, pro které je vrcholem uspokojení mimořitní způsob sexu (to zní strašně, že?), znám také celkem dost.

A to jak ti, kteří si užívají především orál, dokonce vím o dvou párech, kterým stačí vzájemná masturbace.

- - -

SIDE JE UŽ I NA GRINDRU

O těchto klucích jsme už začátkem září 2022 psali v článku Sex bez sexu? Gayové nechtějí být jen „nahoře“ a „dole“ – nová sexuální preference boří tabu o análním sexu a osloví i hetero populaci, který připomíná, že ne každý gay je aktiv či pasiv, že jsme i takzvaní „side“ (což je i nová kategorie na Grindru), prostě ti, kteří anál neprovozují.

- - -

Kvůli přípravě tohoto článku jsem se ve svém okolí poptal pár těchto kluků, kteří se, i když je to pro někoho (včetně mě) nepředstavitelné, vyhýbají anální souloži.

Asi tady nikomu nemusím vysvětlovat, proč to my, gayové a bisexuálové, vlastně děláme, proč si to většinou vyzkouší i ryzí aktivové, kteří pak pochopí i „pasivky“, co jim na tom připadá tak boží.

Proč se toho někdo ale dobrovolně vzdává?

Začněme případem Pavla. Tomu je 28 a říká, že i když o sobě odmala věděl, že je čtyřprocentní, nikdy, ani v pubertě údajně nikdy nemasturboval nad představou, že to „někomu dělá do zadku“.

„Ani, že to někdo dělá mně. To mi přijde spíš jako nechutná představa. Vím, že existují způsoby, jak to udělat hygienicky a esteticky přijatelný pro obě strany, ale prostě ne, podle mě je ten otvor určený na jiný věci. Představa tohohle sexu se mi ekluje,“ říká.

Jak ho znám, je to otevřená romantická duše. Bláznivě se zamilovává a pak docela často zažívá zklamání. „Co si vzpomenu, uspokojoval jsem vždycky spíš nad představou líbání. Fakt! Neříkám, že jsem si nikdy neudělal dobře i nad péčkem s hezkým orálem, to bych lhal, ale líbání je pro mě absolutně nejvíc. Líbání a mazlení. To můžu dělat hodiny,“ svěřil se mi.

Protože je to drobný hezký kluk, ideál pro alfasamce, „udělané chlapáky“, kteří jsou zase ideál pro něj, zajímalo mě, jak jim vysvětluje, že anál s ním jim nehrozí.

„Někdy těžko. Jednou už jsem ho dokonce málem měl, protože pro toho idiota NE znamenalo ‚prostě ho tam vrazím a nikoho se ptát nebudu‘. Pomalu mě znásilnil. Ale zažil jsem naopak i muže, s kterými když přišlo na věc, tak se jim ulevilo, že nebudou muset plnit jakési kvóty. Počítá se, že když nějak vypadají, že musí být ukázkoví aktivové. S nejedním dvoumetrovým borcem, který by rukama mohl skály lámat, to nakonec dopadlo tak, že žadonil, aby to bylo naopak,“ směje se.

To je mimochodem, co slýchám kolem sebe, taky docela typický problém. Skuteční pasivové, tedy ti, kteří anál chtějí, si stěžují, že papíroví aktivové od nich chtějí osouložit, že skutečného alfa muže v dnešní době není skoro možné sehnat. Ale to už je jiná story do jiného článku.

 

<Path> Nemůžete najít lásku? Heterosexuální muži, ženy, gayové a lesby mají odlišné preference a potřeby. Víte jaké?Zdroj: dandmresearch.com.au, micheleomara.com, OpenAI ChatGPT, Veloso, V. , Brito, R. & Câmara, C. (2014). Comparison of Partner Choice between Lesbians and Heterosexual Women. Psychology, 5, 134-141. doi: 10.4236/psych.2014.52021., Valentova JV, Stulp G, Třebický V, Havlíček J (2014) Preferred and Actual Relative Height among Homosexual Male Partners Vary with Preferred Dominance and Sex Role. PLoS ONE 9(1): e86534. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0086534

GAY ANÁLU BYLO NEJMÍŇ, TVRDÍ STUDIE

Výzkumů na téma preference análního sexu mezi homosexuálními muži zase až tak moc není. Většina se jich týkala spíš sexuálního zdraví, pohlavních nemocí a podobně.

Univerzita v Indianě před jedenácti lety ale zveřejnila studii, v níž pracovala s výsledky dotazování mezi téměř 25 tisíci gay a bisexuálními muži ve věku 18 až 87 let.

A výsledky byly dost překvapivé: pouze kolem 35 procent mužů přiznalo jako poslední sexuální aktivitu provádění análního sexu, zatímco orální styk 75 procent. Anál byl ve skutečnosti nejméně často hlášená poslední sexuální aktivita.

„Určitě existuje mylná představa, že ‚gay sex se rovná análnímu sexu‘, což je prostě většinou nepravdivé,“ tvrdil jeden z tvůrců studie Joshua G. Rosenberger.

Celkově se ukázalo, že se oddáváme dost rozmanitým sexuálním aktivitám: výzkumníci jich napočítali celkem 1 308 unikátních kombinací.

Takže dobrá zpráva: v sexu jsme velmi kreativní.

- - -

Druhý kámoš, Matěj, 34 let, je na tom se zkušenostmi s análem jinak. Zažil ho z obou stran a přijatelně ho bavil. Byl by schopný se přepnout jen na jednu polohu z možných (aktiv/pasiv), ale k tomu se zamiloval do muže, u kterého to nemá jak uplatnit.

„Tři roky mám skvělého přítele. Nebudu tvrdit, že mi trochu nevadí, že anál je pro něj zásadní tabu. Ale nejsem nějaká sexuální mašina, nemyslím si, že vztah je jen o tom. Je to vážně úžasnej chlap a stojí mi za to, i když anál nikdy už mít nebudu,“ tvrdí.

Zde se nabízí otázka, jestli nakonec přirozené a neuspokojené touhy v takovém případě nemohou časem vést k nevěře, ale s tím oba asi musí nějak počítat.

Třetí známý, padesátník, lékař Tomáš, dokonce tvrdí, že kromě klasického análu vůbec neprovozuje ani orál. „Mimořádným tempem nám vzrostl počet nádorů v ústních dutinách a někteří kolegové to přisuzují právě tomu, jak se ve veřejnosti odtabuizovalo a začalo hojně praktikovat kouření a lízání (více například v článku na webu Ordinace.cz – pozn. redakce LUI). S partnerem jsme spolu přes dvacet let a polovinu toho času si děláme dobře jinak. Oba umíme skvělé masáže. Troufám si říct, že kdo tohle nepraktikuje, o hodně přichází. Je to hygienické, je to o čtení reakcí, nápaditosti, a toho druhého dostanete na vrchol taky. Věřím, že i podstatně lépe,“ vysvětluje.

„Anální sex považuji za něco, co souvisí spíš s psychikou, s dokazováním si toho, kdo je jaký borec, s podrobením si toho druhého, možná i s jeho zneuctěním. Tělo ovšem k tomuto aktu nebylo u muže uzpůsobeno a mě to opravdu nijak neláká,“ dodává.

Samozřejmě jeho názory jsou poměrně radikální a v menšině, ale i takoví mezi námi žijí. Nebo i ti, kteří si sotva dají pusu, přesto se mají rádi a jinak ve všem ostatním vystupují jako partneři.

JAK ČASTO DO TOHO BUŠÍME?

Rád bych se ale ještě krátce vrátil k nám, kteří tvoříme podle všeho majoritu gayů: tedy k těm, kteří se navzájem skutečně souloží. Nevím, jaké poznatky a zkušenosti máte vy, prakticky ale neznám nikoho, kdo by se svěřoval, že anál praktikuje denně nebo podobně pravidelně. Spíš jednou dvakrát týdně, za měsíc, občas. Ne vždy je na něj nálada, někdo to bere jako obřad, potřebuje čas na přípravu a podobně. Vše taky souvisí s délkou trvání vztahu. A ne každý ho vrazí do kluka na jednu noc…

Prostě opravdu neznám žádnou „teplou anální mašinu“. Neříkám, že neexistují, ale nezdá se mi, že by jich bylo nějak přehnaně moc. Nebo se mi vyhýbají, v okolí je vážně nemám.

<Path> Trénink zadní části pomůže s vyprazdňováním i hrátkami. Správné provedení chce trpělivost, speciální technikou pomůže lékařZdroj: beinghuman.org, healthline.com, bangkokhospital.com, fnbrno.cz, health.harvard.edu

HOMOSEXUALITA NENÍ O ZADCÍCH

Jak je vidět, oblast sexuality i u gayů je obrovsky rozmanitá. Nedá se říct, že „teplouš je ten, co to strká někomu do zadku“. Ano, nejspíš strká, pokud to tam nemá strkané, ale možná taky vůbec. Hlavně je to lidská bytost. Třeba dobrá, třeba zlá, jak si ale dělá dobře, to je asi jen jeho věc. Jeho a toho, s kým si to dobře dělá.

Na heterosexuály přece automaticky taky nehledíme optikou toho, že jsou to ti, kteří to strkají do vagíny. Nebo, a teď budu v zájmu příkladu dost nechutný, snad mi odpustíte, na ženy jako na bytosti, které mají výtoky. Chápete, jak to myslím?

O tom kvality nikoho z nás nejsou. Já na nikoho takhle tedy nehledím a připadal bych si úchylně, kdybych to měl jinak.

Zdroj: GRINDR, LUI, UNIVERZITA V INDIANĚ, ALBERT PROKOP, newsinfo.iu.edu, ordinace.cz

Populární
články

E-Shop