„Když mi dal pusu a táhl mě do ložnice, nebránil jsem se a řekl jsem si, že to vydržím,“ trápí vzpomínky gaye z Příbramska
Rozhovor
Zdroj: iStock
<Path>

„Když mi dal pusu a táhl mě do ložnice, nebránil jsem se a řekl jsem si, že to vydržím,“ trápí vzpomínky gaye z Příbramska

Sex se dle mladého baristy zdá jako klíčové téma při navazování kontaktů s dalšími gayi. O své (ne)zkušenosti nám povyprávěl v rozhovoru.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
17. 6. 2022

Z naší komunikace na sociálních sítích vyplynulo, že v současné době někoho hledáte, je to tak?

Ano. Snažil jsem se i na seznamkách, ale nedá se to. Pokud chcete mít vedle sebe partnera, který nějak vypadá, tak nemáte šanci, pokud nebudete mít všechny aspekty k tomu potřebné.

Což znamená…?

Prostě když chcete mít partnera na určité úrovni, tak se od vás očekává taky jistá úroveň. To dává logiku. Jenomže kromě mých požadavků – tedy aby se mi můj partner líbil, což je asi logické přání – narážím na to, že ti, kdo mě zaujmou, mě většinou nechtějí.

<Path> Závidíte? Nebojte, může to být i dobrá vlastnost! Jak se vypořádat se sužujícími pocity nepřejícnosti a zaměřit se na inspiraci?Zdroj: languages.oup.com, csfd.cz, ChatGPT OpenAI, autorský text

Proč ne?

Můj vzhled je průměrný. Nemyslím si, že jsem škaredý (smích), ale taky nejsem úplně supermodel. Když mi dají šanci, tak se musím o to víc snažit to dohnat někde jinde. A to se většinou nedaří.

Pokud vím, máte práci a staráte se o svou maminku. Co je s vámi podle těchto potenciálních partnerů v nepořádku?

Každý většinou ztratí zájem, když se víc otevřu. Když se jim snažím vysvětlit, že moje maminka mě potřebuje. Nemůžu se přestěhovat do Prahy. Máma je z Příbrami a je sama. Má i cukrovku a vysoký tlak. Neumím si představit ji opustit. Nikdo by jí s ničím nepomohl.

Takže do práce dojíždíte?

Ano. Pracuji v Praze jako barista. Už několik let. Ne teda pořád na stejném místě, ale zlepšuju se ve svém oboru, a to mě motivuje. Jednou bych si chtěl otevřít svoji kavárnu, ale na to zatím nejsou peníze.

To je hezký sen. Proč by toto někomu vadilo?

To není přímo to, co lidem vadí, i když je pravda, že když řeknu, že na něco nemám peníze, část z nich se pomyslně otáčí a odchází. Šetřím totiž, abych si tu kavárnu mohl jednou dovolit.

Ale vadí jim to, že já žiju prací a když nejsem v práci, jsem doma a pomáhám mamce. Nemám moc kamarádů a když je po práci, jsem radši doma. Celý den totiž mluvím s lidmi. Nemám pak chuť si ještě jít sednout do dalšího podniku. Nechápu, proč to nikdo nemůže pochopit.

A pak je tu i ten aspekt toho, že já jsem byl vždycky takový jako stydlivější. Chci partnera víc poznat, než se něco mezi námi stane. Jsem opatrnější. Nemám moc rád, když se kolem mě dějí velké změny. Stresuje mě to. Potřebuju jít na věci pomalu. A když potom tohle řeknu někomu na rande nebo mu to napíšu dopředu, většinou začne řeč váznout.

Myslíte si, že se tito muži, se kterými se seznamujete, rozhodnou vycouvat, protože nemají trpělivost?

Podle mě ano. Spousta z nich mívá sex na prvním rande nebo hned. Dost mi jich psalo, ať přijedu, že si to hned rozdáme. Nebo se ptali na hodně intimní věci. Mně tohle vadí. Ale když to usměrním, tak najednou je na druhé straně ticho.

Není to spíš výběrem partnerů? Nejste jednoduše na typ, který je pro vás vlastně nevhodný?

Kdykoli se mi někdo líbí, skončí to dřív, než to začne. Takže je asi jasné, že moc zkušeností nemám. Měl jsem nějaké kratší vztahy. Vždycky jsem do toho dal všechno – emoce, snahu…, ale nevyšlo to. Vždycky mě nakonec opustili.

Takže rozchody jsou vždy z druhé strany?

Nevím proč, ale jo. Já se vážně snažím, ale mám pocit, že když se vám líbí chlapi jako mně, jste v háji.

A jací chlapi to jsou?

Mají hezkou postavu, široký úsměv, upravené vlasy, intenzivní pohled… Vím, že je to trochu stereotypní, ale líbí se mi prostě takoví ti týpci bez trička z obalů knížek, jak říká moje kamarádka. (smích) To máme společné, takže to hodně probíráme.

<Path> „Hanky code“ aneb teplá šátkomluva: Necudnosti, které si gayové tajně sdělovali (a stále sdělují) barevnými kapesníkyZdroj: leatherpedia.org, thesaintfoundation.com, historyproject.org, gaydesertguide.com

Nebylo by řešení zaměřit se na jiný typ partnerů?

Když já se prostě nedokážu do jiného typu zakoukat. Snažím se. I jsem na Grindru sem tam svajpnul někoho, kdo se mi na první pohled nelíbil, ale vypadal aspoň mile. Ale to mě nebaví. Nepřitahuje mě to.

A jaké vidíte řešení?

Já nevím. Pokud jde o tuhle sortu gayů – tedy fakt těch krásných chlapů –, jsou sexuální zkušenosti důležité. Pokud je nemáte, musí s vámi být něco špatně. Chtějí rozhazovat peníze a užívat si. To já bych chtěl taky, ale napřed ten vztah na něčem postavit a přemýšlet o tom, co je rozumné. Asi zním jako mamlas. (smích)

Dostal jste se v ohledu intimity někdy do nepříjemné situace?

Pokud správně chápu otázku, tak ano. Taky se mi stalo, že jsem dorazil na rande a myslel jsem si, že si dáme večeři a budeme si povídat. Třeba se i podíváme na film, ale pak jsem chtěl jet domů. Bylo to v covidu. Nikam se nesmělo, takže rande doma dávalo smysl. Jinak bych domů k nikomu napoprvé nešel.

Tento člověk na vás nějak nepříjemně naléhal?

Hned u dveří mi dal dost velkou pusu, což mě zarazilo, ale nechal jsem to tak. Dali jsme si jídlo a on pak říká: „Tak jdeme?“ A já na to: „Kam?“ A on: „Do ložnice…“ Bylo to hrozně nepříjemné.

Jak jste reagoval?

Zasmál jsem se, chtěl jsem to otočit ve vtip. Nějak to urovnat a neurazit ho.

A jak to dopadlo?

Nakonec ten sex proběhl.

Chcete říct, že vás ten muž napadl?

To zase ne. Ale mně v tu chvíli bylo tak trapně, že když mi dal pusu a táhl mě do ložnice, nebránil jsem se a řekl jsem si, že to vydržím. Že nám to třeba bude fungovat a vyjde nám to.

<Path> „Progresivní“ generace Z má jasno: v partnerských vztazích má dominovat muž, žena patří k dětem a plotně. Je to návrat k „tradičním“ modelům soužití?Zdroj: jstor.org, ft.com, joincake.com, news.stanford.edu, bumble.com, cnbc.com, 96krock.com, insidehook.com

Takže jste neřekl, že se vám do toho nechce?

Ne. Asi jsem měl. Ale v tu chvíli to bylo trapné. Styděl jsem se, že jsem takový zpátečnický nebo jak bych to řekl. Nechtěl jsem, aby se mi smál a nechtěl jsem ten večer ani nějak pokazit. Bylo to ode mě naivní. Neuměl jsem být asertivní a říct, jak to cítím. Bylo to totiž hrozně hloupé.

Jste stále v kontaktu?

Ne. Od té doby jsme si párkrát napsali. Ale spíš tak jako vlažně. Já jsem se snažil navázat a udělat z toho pevný vztah, ale on navrhoval jenom podobné večery. Když jsem napsal, že bych rád, abychom spolu třeba zažili i něco jiného a budovali vztah, přestal mi psát. Zobrazuje si zprávy, ale to je všechno. Asi se mi směje.

To mě moc mrzí…

S tím už nic neudělám. Mrzí mě, jak to je. Začínám si říkat, že s mým vkusem mi to prostě nikdy nevyjde…

Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop