Sexuální život většiny lidí je mnohem ubožejší, než byste čekali. Po čem muži v sexu touží nejvíc?
Straight friendly
Zdroj: iStock

Sexuální život většiny lidí je mnohem ubožejší, než byste čekali. Po čem muži v sexu touží nejvíc?

Asi málokdo je se svým sexuálním životem spokojen natolik, aby si myslel, že už ho nelze dál zlepšovat. Mobilní aplikace Rosy na podporu sexuálního zdraví otázku na toto téma položila víc než tisícovce mužů i žen. Výsledky jsou v mnohém překvapivé. Například se ukázalo, že muži v sexuální oblasti touží po komunikaci víc než ženy.
Bohdana Rambousková Bohdana Rambousková Autor
5. 2. 2022

Se sexem to není tak žhavé, jak se zdá

Výsledky průzkumu potvrdily, co je obecně dávno známé: většina lidí vede mnohem ubožejší sexuální život, než byste čekali. Pokud vám kolega v práci tvrdí, že na to doma vlítne každý den, patří mezi pouhá dvě procenta vyvolených… anebo si prostě vymýšlí. Dostatek kvalitního sexu nadále zůstává součástí image úspěšného člověka, a u mužů to platí dvojnásob. Ale nenechte si pohádkami o sexuální výkonnosti zkazit náladu. Leckdy mají jen málo společného se skutečnou situací v ložnici.

Nejvíc respondentů a respondentek (26 %) appce Rosy prozradilo, že mají sex párkrát do měsíce. Podobně velká skupina (23 %) ho má jednou týdně. Častěji, tedy dvakrát nebo třikrát za týden, souloží jen pětina dotázaných. A u téměř třetiny lidí by se dalo říct, že mají sex jen ve svátek: 12 % jednou do měsíce, 14 % párkrát do roka a 3 % nikdy. Zdůrazněme, že účastníky průzkumu byli muži a ženy žijící ve stálém heterosexuálním vztahu.

Třetina mužů a čtvrtina žen není v sexu spokojená

Není zas tak podstatné, jak často souložíte. Především je důležité, jak moc jste se svým sexuálním životem spokojeni. Vždyť libido nemáme všichni stejné. Existuje až deset různých typů sexuální touhy od živočišné přes podmíněnou emocemi až po prostý nezájem. V průzkumu Rosy ale vyšlo, že 34 % mužů a 27 % žen není ve svém partnerském vztahu spokojeno se sexuálním životem. Zajímavé ovšem je, zda to tak vidí i jejich partnerky a partneři.

Celých 82 % mužů uvedlo, že si myslí, že jejich partnerka je v sexuální oblasti spokojená. To si docela fandili, protože jen 73 % žen potvrdilo, že skutečně spokojené jsou. Ženy mají v tomto směru lepší odhad, protože 63 % jich bylo přesvědčeno, že jejich partner je v sexu spokojený. A 66 % mužů odpovědělo, že spokojení jsou. To znamená, že ženy se dokonce trochu podceňují, co se uspokojení partnera týče. Tým Rosy se ale na celý kontext dívá trochu jinak. Myslí si, že ženy lépe znají touhy svých partnerů, protože muži jim to prostě otevřeněji řeknou.

<Path> Fenomén „Daddy porn“ neboli otcovská figura ve snímcích pro dospělé a jedna zásadní otázka: PROČ?Zdroj: csfd.cz, rodina.cz, dailymail.co.uk, wikiskripta.eu, criminaldefenselawyer.com, pornhub.com, psychologytoday.com, medium.com, psychcentral.com

Muži touží po novinkách a experimentech

Velmi zajímavá zjištění průzkum Rosy přinesl otázkou, čeho by si respondentky a respondenti přáli v sexu víc. U žen nebylo žádným překvapením, že na prvním místě skončila pořádná předehra. Ovšem téma, o čem ženy sní, je v našem kulturním okruhu probíráno stále dokola. Pojďme se podívat na to, o co si v anketě řekli muži.

Na posledním, devátém místě skončila role-play neboli hraní rolí. Zapojením do nové zkušenosti, kterou jsme nikdy dřív nezkusili, se nám v mozku aktivuje dopamin, a tím se nám zlepšuje nálada. Sexuální vědátorka a autorka Nadége z projektu Pleasure Science radí, jak na hraní rolí v případě, že nemáte herecký talent. Partneři například mohou přijet do oblíbeného baru každý po vlastní ose a předstírat, že se nikdy dřív nepotkali. A zvolit si pro tento večer jiná jména. Už to je role-play a bývá to zábava.

Na osmém místě sexuálních tužeb mužů skončila větší otevřenost, která nejspíš úzce souvisí s požadavkem číslo sedm, jímž je větší rozmanitost. Muži se svými partnerkami touží zkoušet novinky a experimentovat. Tady se přímo nabízí zapojit erotické hračky. Nadége radí: každý experiment opakujte dvakrát. Poprvé to může dopadnout směšně nebo rozpačitě, podruhé se vám už může podařit tzv. udeřit hřebíček na hlavičku.

<Path> Užijte si ekologický sex. Známý výrobce kondomů proměnil všechny produkty na veganské a šetrné k příroděZdroj: Primeros

Na komunikaci záleží – slušné i přisprostlé

K zajímavé remíze došlo na šesté příčce žebříčku sexuálních tužeb: muži i ženy sem umístili požadavek zařazení sprostých či pikantních výrazů do postelového slovníku! Tzv. dirty talk se dá naučit a expertka na sex Nadége radí začít psaním pikantních SMS zpráv. Napsat to je totiž snazší, než vyslovit nahlas. Rozhodně je ale potřeba tomu druhému nejdřív vyslat signál, že s peprnou konverzací hodláte začít. Dostat takovou SMSku zcela nečekaně uprostřed pracovního dne může člověka pořádně vyhodit z konceptu.

Na páté místo muži umístili touhu po lepší komunikaci. Zajímavé je, že u žen je komunikace o tři příčky méně důležitá. Muži se ale podle Nadége nacházejí v situaci, kdy jejich partnerky jsou výchovou naučeny být uctivé a empatické k potřebám druhých. Takže v posteli automaticky uspokojují touhy partnera a zapomínají na svoje vlastní. Muži to dokážou vycítit, ale často neumí partnerku přimět k otevřené komunikaci o tom, co by se jí líbilo. Expertka proto radí vydat se na túru nebo na delší projížďku autem a tam si o sexu promluvit. Při těchto aktivitách totiž s tím druhým neudržujete oční kontakt, takže se vám o náročných tématech mluví snáz.

Muži chtějí víc sexu, a hlavně análního

Asi bylo dost jasné, že v seznamu mužských přání zazní požadavek na víc sexu. Zařadili ho na čtvrté místo. Edukátorka v oblasti zdraví a sexu dr. Emily Nagoski rozlišuje dva způsoby, jimiž u lidí vzniká sexuální vzrušení: spontánně, nebo jako odpověď na určité stimuly. Spontánně se podle ní vzruší 75 % mužů a jen 15 % žen. Proto je potřeba vytvářet situace, které toho druhého přivedou do správné nálady a prostě ho svedou.

Asi není velkým překvapením, že třetí největší touhou mužů je anální sex. Ten vyzkoušelo 77 % dotázaných ve výzkumu Rosy a ukázal se být jednoznačně nejoblíbenější praktikou zařazenou mezi „dobrodružné“. S dalšími, jimiž bylo BDSM, role-play nebo sex v trojce, měl zkušenost jen zlomek lidí.

Zdroj: Giphy

Dvě největší přání: víc iniciativy a orálního sexu

Druhou největší touhou mužů v ložnici je, aby partnerka sex častěji iniciovala. Jak říká Nadége, nikoho nebaví být neustále tím, kdo rozehrává hru a snaží se získat objekt svého zájmu. Každý se občas chceme cítit chtěný.  

No a na prvním místě v seznamu přání, čeho by muži chtěli v sexu víc, skončil orální sex. To je trochu překvapivé, když se orál i anál již dávno počítají do konvenčního, vanilkového sexu. I tady má ale Nadége dobrou radu: přijímající partner si má pohlídat, aby se ten druhý nacházel v příjemné pozici, která je při poskytování orálního sexu pohodlná.

Komunikace tedy sice skončila na pátém místě, ale ve skutečnosti prochází jako leitmotiv celým žebříčkem mužských sexuálních tužeb. Každý z devíti bodů lze brát jako téma, o kterém si spolu partneři, kteří chtějí zlepšit svůj sexuální život, mohou promluvit – ať už na pěší túře, v posteli nebo v SMSkách.

Zdroj: Meetrosy.com, Besthealthmag.ca, Medium.com

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop