Nastartujte své libido s afrodiziaky, která rozjedou váš sexuální drive

V průběhu historie lidé využívali stolování jako sbližovací a stmelující aktivitu. Stejně tak kultury vyhledávaly určitá jídla, aby umocnily své intimní zážitky. Říká se, že některé potraviny mají vlastnosti, které mohou zlepšit romantiku, plodnost a podpořit funkčnost reprodukčních orgánů. O některých se dokonce říká, že zvyšují výdrž, snižují stres nebo přitahují vašeho partnera. Všechny tyto faktory mohou mít významný vliv na milostný život.

Afrodiziakum pojmenované po bohyni lásky Afrodíté může být potravina, aroma nebo i droga, která vzbuzuje erotický pud, vyvolává touhu nebo zvyšuje potěšení či výkon. Tyto látky mohou pocházet z rostlin, zvířat nebo minerálů a jejich původ lze vysledovat až do raných civilizací a kultur. Představujeme přehled několika afrodiziak, která mohou zvýšit vaše libido a sexuální drive.

Ze „zotavování se z nevěry“ se stal nový byznys, nechybí ani detektor lži. Navrátí ale do vztahu důvěru?28. 4. 2022

Léčivý kotvičník zemní

Tato možná nenápadně zázračná rostlina hraje významnou roli v souvislosti s testosteronem, který se po užití této byliny dokáže u muže zvýšit až o 30 %. Kotvičník je známý pro svou lékařsky ověřenou pověst chránit srdce, léčit depresi a zvyšovat libido. Nejčastěji se u již zmíněné byliny využívá nať, ale léčivá je celá. Využívají se rovněž kořeny a plody. Produkty s výtažky z této byliny často využívají mladí sportovci, jelikož podporují i růst svalové hmoty. Do našeho těla je kotvičník obvykle dodáván v podobě tablet a prášků. Naleznete jej například v doplňcích stravy značky PRIMULUS, které obsahují vysoce kvalitní práškový extrakt právě z kotvičníku zemního.

„Kotvičník zemní pomáhá zlepšovat erekci, snížit bolest a záněty. Vedle toho působí pozitivně při snížení krevního tlaku a zlepšení činnosti srdce. Kotvičník tedy rozhodně není žádným placebem, ale účinnou bylinkou,“ popisuje další blahodárné účinky David Buchta, propagátor zdravého životního stylu z PRIMULUS.

Plodné avokádo

Trend avokádových toastů je možná výsledkem stravovacích návyků mileniálů, ale toto ovoce je oblíbené už nejméně od roku 500 před naším letopočtem. Aztékové mu říkali „āhuacatl“, což se podle některých překládá jako varle. Ačkoli je tento název přisuzován tvaru avokáda a způsobu jeho pěstování, avokádo skutečně nabízí výhody zvyšující plodnost. Avokádo obsahuje vitamin E, který prokazatelně podporuje plodnost u mužů. Také je bohaté na vitaminy skupiny B, které mohou být zdrojem energie a vitality.

Na touhu s pískavicí řecké seno

Anglicky „fenugreek“ je jednoletá rostlina pěstovaná po celém světě. Její semena se nejčastěji používají v jihoasijských pokrmech, populární se však pískavice také v ájurvédské medicíně jako protizánětlivý prostředek, jenž také podporuje libido. Sloučeniny, které tato bylina obsahuje, může tělo využít k tvorbě pohlavních hormonů, jako jsou estrogen a testosteron. Pískavice může pomoci zvýšit sexuální touhu a vzrušení u žen i mužů. „Nedostatek testosteronu může za impotenci, únavu, deprese, ztrátu svalové hmoty či tloustnutí mužů. Nízká hladina testosteronu je často probíraným tématem dnešní doby,“ potvrzuje David Buchta z PRIMULUS.

Obecně je tato rostlina dobře snášena, ale může se vzájemně ovlivňovat s léky na ředění krve. Také je zde možné narušení léčby hormonálně citlivých nádorových onemocnění právě vzhledem k vlivu na pohlavní hormony, v těchto případech je tedy namístě konzultace s odborníkem.

Losos plný vášně

Pravděpodobně už víte, že losos je vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin, které podporují zdravé srdce, lesklé vlasy a zářivou pleť. Možná ale nevíte, jaká je souvislost mezi rybou připravenou v páře a propocenou vášnivou nocí. Esenciální mastné kyseliny udržují funkci hormonů a mohou zvyšovat hladinu dopaminu v mozku, abyste byli připraveni na optimální vzrušení.

Zápasy římských vojáků, festival šnečích pochoutek a záplavy květin. I takové je Katalánsko v květnu!28. 2. 2022

Upeč si banány

Kromě sugestivního tvaru je banán široce považován za povzbuzovač libida. Banány plné vitamínů B a draslíku pomáhají tělu produkovat reprodukční hormony. Výzkumy však ukazují, že účinnějším afrodiziakem může být vůně banánového chleba. „Pokud máte zesláblé libido v krátkém horizontu, nic se neděje. K poklesu libida může dojít i vlivem stresových situací, když zmizí, chuť na sex se zase vrátí. Problém nastává, když je nezájem dlouhodobý, zde může jít právě o výrazný pokles hladiny testosteronu,“ vysvětluje David Buchta.

Vodní meloun jako viagra

Tento základ letních dní je bohatý na rostlinnou živinu citrulin, která má příznivé účinky na kardiovaskulární a imunitní systém. Citrulin zvyšuje obsah oxidu dusnatého, který otevírá cévy a zrychluje krevní oběh, což přispívá ke zvýšení vzrušivosti. Meloun může mít dokonce na organismus účinky podobné viagře. Citrulin a také fytonutrienty jsou obsaženy převážně v melounové slupce. Vědci však pracují na vývoji melounů s vyšší koncentrací v dužině plodu.

Smyslné lanýže

Velkou část jejich půvabu tvoří jejich vzácnost. Lanýže, které jsou technicky vzato houbami v symbióze s kořeny některých stromů, se vyskytují jen na několika místech na světě. Vůně této nejdražší houby světa je velmi podobná samčímu feromonu, což z ní dělá atraktant pro druhé pohlaví ve formě aromatického lákadla – androsteronu. Lanýže jsou podobné ústřicím, jelikož se skládají převážně z vody a jsou bohaté na proteiny. Lanýžům, černým i bílým, se v historii přezdívalo všelijak, od „černých diamantů kuchařství“ až po „varlata země“. Afrodiziakální přitažlivost lanýžů v průběhu věků pak nejlépe vystihuje jedno staré francouzské přísloví: „Ti, kdo si přejí vést ctnostný život, by se měli lanýžů vyvarovat“.

Vyzkoušejte doplněk stravy PRIMULUS, který obsahuje látky popisované v článku
Foto: Primulus/se svolením

TIP: Doplněk stravy PRIMULUS

Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže. Zvyšuje hladinu testosteronu, a tím snižuje únavu přes den, zabraňuje nemocem, zlepšuje náladu, zvyšuje libido, podporuje rychlejší nabírání svalové hmoty a zlepšuje celkovou regeneraci organismu. Jeho složení je čistě přírodní a obsahuje ty správné vitamíny, minerály, a navíc i extrakty z černého pepře, kotvičníku zemního a pískavice řecké seno (fenugreek). PRIMULUS je vyvinutý a vyráběný v České republice. Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Zdroj: David Buchta, Jan Witek/Spolupráce