Sledovat svého partnera při sexu s někým jiným – dříve noční můra, dnes oblíbená sexuální fantazie

Načapat svého partnera při sexu s někým jiným je něco, co si nepřejeme nikdy zažít. Žárlivost je postavená právě na tomto strachu. Jenže svět se zbláznil, jak by řekla řada lidí, a sledování partnera při sexu s cizím člověkem se v poslední době stává vyhledávanou praktikou. Šli byste do toho taky?

Tuto sexuální fantazii sdílí skoro půlka lidí

Svět před časem obletěla hojně citovaná kniha Justina J. Lehmillera Tell Me What You Want (Řekni mi, jak to chceš), která se zabývá sexuálními touhami. Kniha vychází z jeho dvouletého zkoumání sexuálních fantazií Američanů a Američanek, během něhož se mu 4175 lidí svěřilo s tím, co dost možná nikomu jinému nikdy neprozradili.

Lehmillerův výzkum přinesl zajímavé výsledky, například co se týče zájmu o sledování svého partnera nebo partnerky při sexu s jiným člověkem. Těmto fantaziím se podle autorových zjištění v USA oddává 26 % hetero žen a 52 % hetero mužů, ale také 42 % neheterosexuálních žen a dokonce 66 % nehetero mužů. Tomuto dobrovolnému přihlížení sexuálnímu aktu, jehož se účastní váš partner, se anglicky říká cuckolding. Výraz je odvozený od slova cuckold, neboli paroháč. Kdo by to byl řekl, že kdysi největší ostuda muže se promění v moderní sexuální praktiku!

Být paroháč není slabost, ale rajc

Na začátku celého „trendu“ je podváděný manžel, který načapal svoji manželku s milencem. Takovou situaci si nejspíš nikdo ze zúčastněných neužil. Ovšem později se záležitost posunula do roviny fetiše. Role se jasně rozdělily: Přihlížející jedinec (the cuck, paroháč) se sexuálně vzruší pohledem na svoji drahou polovičku (cuckoldress, hotwife, nevěrná panička), která má sexuální styk s osobou, jež do jejich páru nepatří (the bull, alfa samec). Co do dominance a submisivity, aktivního zapojení, zapovídání orgasmu muži-paroháči nebo jeho ponižování má každá trojice vlastní scénář, který jí vyhovuje. Často jde ovšem o to, že paroháč pohled na sex nejen vyhledává, ale přímo ho potřebuje proto, aby se sám vzrušil.

Jde totiž o extrémnější formu kaudalismu. To je sexuální záliba, kdy muže vzrušuje ukazovat svou ženu jiným mužům nahou, a to na fotkách nebo i naživo. Přináší mu to voyeurské potěšení. Sledování partnerky při sexu s někým jiným je vyšší liga a například na webu kandaulismus.cz zjistíte, že se jí věnuje zřejmě víc lidí, než jste si mysleli. Z uzavřeného prostředí BDSM komunity se nyní tato praktika stále víc dostává do mainstreamu, spousta lidí si ji chce vyzkoušet.

Zdroj: Giphy

Co na tom může být zajímavého?

Říkáte si, co tak skvělého může tahle podivná trojka člověku přinést? Zaprvé je to voyeurské potěšení pro paroháče a příležitost k exhibicionismu pro ty dva další, a to jsou možnosti, ke kterým se běžný člověk s vanilkovým (konvenčním) sexuálním životem běžně nedostává. Navíc svého sexuálního partnera obvykle známe pohledem toho druhého, s nímž sex provádí. Být třetím párem očí v místnosti znamená, že se díváte z jiného úhlu, a je to spíš živé porno, v němž je váš partner/partnerka hlavní hvězdou.

Vidět svého partnera s někým jiným obvykle člověka pořádně vyrajcuje a partnerský sex je následně mnohem žhavější. Můžete si užít radost z rozkoše, kterou ten druhý právě prožívá, nebo zakusit silné pocity žárlivosti či ponížení, které bývají součástí fantazií mnoha lidí. Navíc můžete prozkoumat nová zákoutí vaší sexuality, a přitom neohrozit vztah, v němž jste. Při tomto typu sexuálního uspořádání rozhodně nejde o to někoho ze zúčastněných psychicky zničit.

WARRIOR1. 10. 2021

Základem úspěchu je dobrá komunikace

Přestože je tato sexuální fantazie pro tolik lidí přitažlivá, nese s sebou celou řadu rizik. Na diskuzním serveru Reddit existují celá fóra, v nichž si uživatelé radí, jak na to, a poskytují si navzájem podporu, když se něco nepovede. Tvrdý oříšek je už to, jak se partnerovi nebo partnerce se svými touhami svěřit. Někdy se žena naštve, že je vnímána jako pouhý sexuální objekt, nebo svého partnera rovnou nazve úchylem. Objevil se i případ, kdy partnerka na návrh cuckoldingu reagovala přiznáním, že je zamilovaná do svého kolegy, a navrhla přizvat ho do klasické trojky. Věci se zkrátka můžou velice snadno zvrhnout.

Ale problémy řeší i muži, kteří se v roli paroháče necítí tak komfortně, zatímco jejich partnerka si báječně užívá roli hotwife. Sexuální fantazie přicházejí ve všemožných podobách, a tak se v diskuzích opakovaně objevují gayové zmatení tím, že je vzrušuje cuckolding se ženami. Jsou překvapeni, jak vzrušivá je pro ně představa, že mají manželku. Tak jako vždy v BDSM, nejdůležitější radou je dostatečná komunikace všech zúčastněných. Nejdřív to probrat ze všech stran a teprve pak se pozvolna vrhnout do akce, která může být nečekaně dobrým zpestřením vašeho sexuálního i vztahového života.

Zdroj: Reddit.com, Shape.com, Kandaulismus.cz, Amazon.com