Sexem k pochopení záhad matematiky: Učitel zabodoval svými vzdělávacími videi na Pornhubu

O online výuce jsme toho za poslední dva roky slyšeli až až. Žáci a studenti se střídavě trápili v lavicích a za domácími stolními deskami, aby se pokusili v soukromí vlastních domovů pochopit vše, co jim má být dle osnov předáno. Zda úspěšně, to nejspíš uvidíme časem. Ono to totiž ani na straně učitelů není snadné a k řešení je často potřeba řádná dávka kreativity.

Aktuálně se ti, kdo docházejí do školních zařízení, vzdělávají přímo v budovách institucí. Po opravdu dlouhé době. I to je pokrok a doufejme, že vydrží co nejdéle. Komunikaci studentů a žáků s učitelem je velmi nevhodné podceňovat. Součástí procesu osvojování nových znalostí a dovedností je jednoznačně i kvalitní výklad. Zda se toho především dětem na základkách dostalo, to je palčivá otázka. Nejmladší žáčci totiž mají v začátcích svých studií projít nejen osnovy učiva, ale i jakousi adaptací na školní systém. Naučit se, jak přistupovat k povinnostem, zvládnout pětačtyřicet minut soustředění… prostě musí se naučit se učit. Bylo by nesmírně nerozumné tvářit se, že škola není jedním ze základních nástrojů socializace (procesu začlenění do společnosti). A tak je nyní nejen na osazenstvo na straně lavic kladen nesmírný tlak. Rodiče se snažili dohnat, co škola na dálku nezvládala, a také (dobří) učitelé si „užili“ své.

Čeští vědci odhalili způsob, jak zpomalit stárnutí pokožky. Jejich tajemství je nyní dostupné i pro vás!15. 12. 2021

K online výuce má každý z přednášejících jiný přístup. Samozřejmě. Stejně tak tomu je i při fyzicky blízkém výkladu. V dnešní omezené době je však nutno hýčkat každou možnost, která by mohla vést ke zlepšení výsledků, a tak se iniciativě a kreativitě v časech nejtěžších (nejuzavřenějších) meze nekladly. Vznikaly příručky, doporučení pro rodiče, výuka probíhala ve standardních časech u obrazovek. Zareagovaly i firmy, které spustily nejednu kampaň. A ani televize se nenechaly zahanbit: Dodaly motivaci ke cvičení, pokusily se o dovysvětlení látky hravým, populárním způsobem, nebo třeba vytvořily reportáže z přírody, muzeí a dalších zajímavých oblastí, které by žáci a studenti za dob před světovou pandemií zvládali navštěvovat mimo jiné i hromadně na výletech pod dohledem autorit.

Ale ani tam to nekončí. Ať už máme proti moderním technologiím jakékoli výhrady, jedno se jim musí nechat – poslední řadu měsíců nás nenechaly ve štychu a poskytly nám zkrácení dlouhých chvil, kdy jsme se především snažili být ohleduplně doma a čekat na lepší časy. Nastal boom e-shopů, lidé se rozhodli připlatit si za širší škálu televizních kanálů, zakoupit si více her, pouštěli si filmy, seriály, sledovali zprávy – aktuální dění, vývoj pandemie, zprávy ze zahraničí i tiskové konference vrcholných představitelů naší země. Jistě vás taky napadlo, co byste asi dělali v karanténě bez internetu, telefonu, televize, počítače… Něco by se určitě našlo, ale nejsnazší cesta bývá často zvolena jako první. A tak se (nejen) studenti v ještě větší míře přesunuli do online prostoru, k ovladačům a obrazovkám.

A tchajwanský učitel matematiky Chang Hsu si tak nemohl nevšimnout, že jsou jeho snahy o vzdělávání studentů z hlediska projeveného zájmu mnohem méně úspěšné než třeba takové porno. Překvapilo vás to? Nejspíš ne. Chang Hsu se s tím ovšem odmítl smířit, a tak se rozhodl najít cestu, která jeho vysokoškolské studenty více namotivuje a přitáhne jejich pozornost. Podsaditý muž s brýlemi se nenechal jen tak odradit a jeho metoda, jak dostat matematiku na seznam zajímavých témat, zaujala internet: Rozhodl se totiž, že své hodiny uploaduje mezi erotická videa!

Nenechal se odradit ani prvním neúspěchem, který přišel po nápadu zapojit se na stránky jako XVideos, kde byl odmítnut, a to z velmi prozaických důvodů: Byl oblečen. A to se na stránkách výhradně pro dospělé publikum moc nenosí. Nakonec zakotvil na Pornhubu a ukázalo se to jako správná cesta. Nyní má téměř sedm tisíc odběratelů, a to přesto, že se ani jednou nedopustil žádného k erotice směřovaného náznaku. Jednoduše si jako vždy oblékl triko, mikinu, kalhoty, postavil se před tabuli a zapnul kameru.

Aktuálně má jeho kanál kolem 1,9 milionu zhlédnutí. Průměrné video (které trvá většinou kolem 40 minut) zaznamenává kolem 20 000 diváků, což je neuvěřitelný výsledek vzhledem k faktu, že se reálně jedná „pouze“ o odhodlaného učitele, který – ač zapáleně – hovoří o příkladech, výpočtech, číslech a v horších případech, které matematika ráda oslavuje, samozřejmě i o písmenech a pro laika děsivých symbolech. Studenty však neodradil ani takto těžkou látkou. Naopak. Dle vlastních slov se mu je podařilo motivovat dokonce i k absolvování placených lekcí a ročně zaujme asi tisícovku lidí. To je v rámci extrémně konkurenceplného prostředí internetu neuvěřitelný úspěch – i vzhledem k tomu, jak absurdně musel jeho nápad v začátcích znít.

I když přišel o nohu, v pole dance poráží i sportovce bez handicapu. Největším problémem po amputaci se však stal osobní život9. 12. 2021

„Hraj si tvrdě, studuj tvrdě.“ To je motto tohoto výstředního matematika, který se skutečně nebojí pustit do neprozkoumaných vod. Jak sám říká, tvoří speciální věci na speciálních místech a s Pornhubem začal vloni v květnu. I videa, která jsou ke zhlédnutí zdarma, mu přinášejí ovoce: Jsou totiž součástí marketingu, který báječně zafungoval, a tak odvážný učitel aktuálně vydělává okolo 268 000 dolarů ročně. To je částka závratně se blížící šesti milionům korun (záleží na aktuálním kurzu). Komu by se nelíbilo vydělávat skoro půlmilion měsíčně? Chang Hsu – nyní známý jako changhsumath666 – musí být spokojený.

Zdroj: insider.com