Kluci z celé Evropy, 14 hodin zábavy a žádný dress code! Epická gay party La Demence slaví výročí a ty buď u toho

Proslulá bruselská gay party La Demence oslaví na konci října 32. narozeniny. Chystá se pořádné šílenství, a pokud jste to ještě nikdy nezažili, zvažte výlet za jedinečným zážitkem! La Demence je unikátní hned v několika ohledech: nabízí skvělou hudbu a shows, potkáte tam lidi ze všech koutů Evropy, je tak liberální, že nemá žádný dress code, a nebude tam jediná žena.

La Demence (francouzsky šílenství) je jedna z nejoblíbenějších a nejproslulejších LGBTQ+ parties v Evropě. Před 32 lety začala v Bruselu jako pravidelná nedělní akce, následně se změnila na páteční party, která se koná jednou do měsíce. A jede se až do poledne dalšího dne. Při výjimečných příležitostech, jako je například výročí, se ale paří hned několik dnů po sobě.

Na tuhle akci se do Bruselu sjíždí účastníci nejen z okolních zemí, jako je Francie, Německo a Nizozemsko, ale běžně tu potkáte i kluky ze Španělska, Británie, Itálie, a výjimkou nejsou ani Američané, kteří si La Demence nemohou při návštěvě starého kontinentu nechat ujít. Na rozdíl od běžných gay parties, kde narazíte na samé svalovce podobného věku a vzhledu, La Demence navštěvují muži velmi různého stylu, věku, původu i osobních preferencí. Rozmanitost je hlavní hodnotou La Demence. Na této party se nikdo nebude cítit sám, protože tam s jistotou potká sobě podobné.

„Nemůžu uvěřit, že moje party je tady už přes 30 let – a že pořád dokáže přilákat nové účastníky… Jsem na La Demence opravdu pyšný, žádná jiná gay party neexistovala tak dlouho,“ pochvaluje si Thierry Coppens, muž, který stojí za legendární bruselskou party.

„Co se od začátku nezměnilo a co je klíčem k našemu úspěchu, je pocit vlastní rodiny, díky kterému se tady každý cítí vítán,“ pokračuje Thierry. „Vždycky se sejde mix lidí různého věku i stylů – medvědi, muscle queens, twinks, kožeňáci, trans, fetišáci. Pokaždé přijde velice mezinárodní publikum.“

Jedna věc se ovšem v průběhu času změnila: „Dřív nikoho nenapadlo sundat si tričko, zatímco dnes je to prostě standard,“ směje se Thierry.

Pořiďte si vstupenky na party roku

32. výročí založení party La Demence se bude slavit od pátku 29. do neděle 31. října. Páteční a nedělní party proběhne na domovské scéně La Demence – v klubu Fuse. Velká sobotní pařba se odehraje v obřích prostorách jednoho z někdejších skladů nedaleko slavného bruselského Atomia. Akcičky ve Fuse mívají návštěvnost dva tisíce lidí, do mega obřího Palais 12 se v pohodě srovná osm tisíc a ještě zbude místo. Neváhejte s nákupem lístků, brzy nebudou. 

Zdroj: Redakce