Kniha plná penisů aneb Tomáš Horych se do Česka rozhodl přinést tak trochu jiné antistresové omalovánky. Cílit bude na ženy a gaye
Rozhovor
Zdroj: Foto: se souhlasem Tomáše Horycha
<Path>

Kniha plná penisů aneb Tomáš Horych se do Česka rozhodl přinést tak trochu jiné antistresové omalovánky. Cílit bude na ženy a gaye

Tomáš Horych pracuje v oblasti digitálního marketingu pro jednu značku přírodní kosmetiky. Se svým partnerem žije kousek od Prahy ve Staré Boleslavi a právě jeho partner byl nepřímo iniciátorem nápadu vytvořit antistresové omalovánky plné penisů. Ano, slyšíte správně. Tomášovy antistresové omalovánky jsou vůbec prvními omalovánkami pro dospělé v Česku a věří, že s nimi do budoucna bude mít úspěch.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
24. 9. 2021

Jak vznikl nápad vytvořit omalovánky plné penisů?

Vzniklo to před několika lety, když jsem na Vánoce partnerovi daroval antistresové omalovánky, protože byl ve stresu z práce. Byly to však obyčejné omalovánky s nějakými zahradami, které vás příliš nenadchnou. Tehdy mě napadlo, že by se přece dalo vytvořit něco zajímavějšího. Nakonec jsem se rozhodl, že nechci být závislý pouze na hlavním pracovním poměru, a napadlo mě, že zajímavější omalovánky pro dospělé vytvořím sám.

V práci jsem jediný chlap mezi samými ženskými a je asi jasné, co všechno tam řešíme. Přemýšlel jsem, že kdybych tyto omalovánky měl a dal bych je svým kolegyním třeba k narozeninám, potěšilo by je to. Na jednu stranu je to legrace a na druhou stranu si ty omalovánky opravdu mohou vybarvovat.

Probíral jste ještě před uvedením tento svůj nápad s někým dalším?

Jelikož jsem takových nápadů měl vícero i dříve, vždy jsem o nich někomu řekl a nikdy z toho nic nebylo, tenhle jsem si prostě nechal pro sebe, pracoval na něm, a až když to bylo finální, představil jsem jej kamarádům. Na jednotlivých obrázcích penisů jsem spolupracoval s jedním známým, takže všechno není nakresleno mnou, ale jsou to mé představy a to, co jsem viděl. (smích) Takhle nějak jsme to se známým dávali dohromady a ve chvíli, kdy jsme měli hotovo, 30 až 40 kreseb, se kterými jsem byl spokojený, začal jsem řešit vydání. Kontaktoval jsem nějaké tiskárny a nabídly mi ceny, za které bych vynaložil všechny prostředky na náklady a pak už by mi nezbylo moc peněz na marketing, distribuci a e-shop. Nakonec mě napadlo vytvořit si kampaň na crowdfundingové platformě HitHit.cz, což je skvělý marketingový nástroj, na kterém mé omalovánky uvidí strašně moc lidí, ať už chtějí, nebo ne.

Jak na to reagovali lidé z platformy HitHit, když jsi jim tento neobvyklý nápad představil?

Chvíli jim trvalo, než zareagovali a projekt schválili, protože je to trochu kontroverzní, ale poté poznali, že na tom není nic moc hrozného, a dali mi zelenou. Následně jsem celý projekt připravil, natočil úvodní video a vytvořil sociální sítě, což byla jedna z podmínek HitHitu.

Partner a kamarádi byli nakonec také nadšení?

Všichni kamarádi, ale i partner jsou nadšení. Z rodičů jsem to zatím řekl jen mámě a byl to takový druhý coming out. Když jsem ji to posílal, ze začátku nepochopila, že tam jsou pouze penisy, ale pak jsem ji říkal, že to bude pouze o penisech, a ona na to, že to koupí kamarádce, takže v pohodě. Táta se na to asi bude dívat skrz prsty, ale taky s tím bude v pohodě. Vesměs mám opravdu od všech pozitivní reakce, za což jsem moc rád.

<Path> Muž se narodil bez penisu. Vědci mu sestavili nový bionický penis, který mu ve čtyřiceti čtyřech letech umožní první milováníZdroj: Men's Health

Nyní už je tedy všechno připravené a čeká se pouze na chvíli, kdy se budou omalovánky moct vytisknout a distribuovat?

Přesně tak, doufám, že uspěje můj projekt na HitHitu.

Vím, že je asi docela brzo, ale přemýšlel jsi třeba už o tom, že bys omalovánky spojil s nějakými dalšími věcmi? Že bys fanouškům nabídl něco navíc?

Tak třeba na HitHitu je jednou z odměn, že si lidé můžou pojmenovat svého „dicka“. Ať už podle sebe, nebo podle někoho, koho mají či nemají rádi. Samozřejmě budeme uvádět pouze křestní jméno. Pokud se vše povede, nemám problém vymyslet další díl a přemýšlím také nad dalšími částmi těla. Jako další možná uděláme prsa, která už jsme nazvali „cecoury“, případně se zaměříme i na vagíny.

Tvé omalovánky jsou založeny na bázi antistresových omalovánek, ale existují v Česku vůbec všeobecně nějaké „sprosté“ omalovánky?

Já si nic takového nevybavuju a nikdy jsem nic neviděl…

Vzhledem k tomu, že u malůvek není žádná jazyková bariéra, přemýšlel jsi o tom, že bys vyrazil na zahraniční trhy?

Když se to povede, napadlo mě omalovánky umístit na Amazon a můžu je pak posílat z Česká do celého světa. Ale tohle už je daleká budoucnost, protože hlavním cílem je teď udělat první náklad, který by měl čítat okolo 1000 kusů.

Kde chceš tyto přisprostlé omalovánky prodávat? Budeš cílit na sexshopy?

To bych právě úplně nechtěl. Budu cílit například na ženské, které jdou společně na rozlučku se svobodou. Jsou na to speciální firmy, které se zabývají organizací takových akcí, takže jim nabídnu, že by omalovánky mohly být jako dárek pro účastníky. Možná bych vyzkoušel i nějaký vlastní e-shop, ale nevím, jak by to pouze s jedním produktem fungovalo. Určitě bych zkusil oslovit i nějaká menší knihkupectví, ale do sexshopu se mi vyloženě nechce. To už mi přijde trochu moc, ale možná se to tam taky dostane, nicméně já se chci dostat mezi širší publikum, protože to není vyloženě porno.

Kdo si tedy myslíš, že bude patřit mezi tvou cílovku?

Určitě gay muži a určitě ženy. Krajním případem můžou být heterosexuální muži, kteří omalovánky koupí z legrace svému kamarádovi, ale to bude minimum.

Pokud byste chtěli projekt Tomáše Horycha podpořit na HitHitu, můžete zde.

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

E-Shop