Srpen je měsíc análního sexu – těchto pět věcí byste o něm měli vědět a pak se na to vrhnout

Srpen je měsícem análního sexu, tak se o něm pojďme bavit! Stejně jako většina témat souvisejících se sexuálním zdravím zůstává i anál dodnes tabu. Lidé se stydí mluvit o svých zkušenostech a obavách. Satisfyer, značka pro sexuální wellness, spolu s ředitelkou pro vzdělávání a certifikovanou klinickou sexuoložkou Megwyn White, proto přináší pět faktů, které by měl o análním sexu každý vědět.

Anální sex je pro každého

Přestože bývá anální sex spojován s muži, který mají sex s muži, faktem je, že si ho užívá mnoho heterosexuálních mužů i žen. Stává se velmi oblíbeným u lidí mladších 45 let. Podle nedávného průzkumu Centers for Disease Control 36 % žen a 44 % mužů této věkové skupiny přiznalo, že měli anální sex s partnerem opačného pohlaví.

Jakmile jsou všechny předem vytvořené předsudky odstraněny, tak nezbývá než si anální sex opravdu vychutnat. Pravdou je, že konečník má tisíce nervových zakončení a některé z těchto nervů jsou také spojeny s klitorisem. Pro muže může být anální sex také velmi příjemný, např. s pomocí „strap on“ pomůcky, kterou si žena nasadí a muže s ní dráždí. K tomu je také možné využít prst nebo nějakou vibrační pomůcku. Anální sex může být pro muže obzvláště příjemný, protože přináší příležitost prozkoumat „bod P“, velmi citlivou prostatickou žlázu, která je zodpovědná za vyvolání orgasmu.

Anální sex = slast

Jak již bylo zmíněno, anální sex může být příjemný pro obě pohlaví bez jakékoli bolesti. Představa, že „to bude bolet”, bohužel způsobuje fenomén zvaný předvídavá bolest. V zásadě, pokud si myslíte, že něco bude bolestivé, vaše tělo se začne doslova připravovat na bolest napínáním a zesilováním prožívání bolesti v mozku. Nic, co by nevyřešila velkorysá dávka lubrikantu a pomalé budování vzrušení, aby se tělo uvolnilo. Jak se říká, „cvičení dělá mistra”. Stejně jako ostatní druhy sexuální aktivity se musí anální sex trénovat a tělo se musí připravovat na jeho přijetí.

Dnes je Den análního sexu. Expertka na sexuální wellness Megwyn White radí, jak odemknout zadní vrátka k rozkoši18. 4. 2021

Anální sex není nečistý

Jednoduchá preventivní opatření vám mohou pomoci. Zjistíte, že zážitek nemusí být nečistý nebo trapný. Za prvé, konečník neukládá stolici, ačkoli anální sex může vyvolat uvolnění střev, pokud jí tam máte dostatek. Proto je nejlepší se vyprázdnit, než se rozhodnete prozkoumat slasti análního sexu. Chcete-li tomuto procesu pomoci, můžete použít ušní nebo nosní stříkačku s asi 30ml vody, jejíž obsah aplikujete dovnitř a zadržíte na 30 sekund až minutu. Poté se lehce vyprázdníte a střevo tím vyčistíte od veškerých nečistot.

Zcela nový svět k prozkoumání

Ačkoli anální sex s penisem může být úžasný, existuje spousta dalších skvělých způsobů, které nezahrnují penetraci. Vzhledem k tomu, že konečník je plný příjemných citlivých nervů, můžete objevit zcela nový svět. Od hraní si prsty po rimming nebo používání pomůcek jako anální kolík nebo anální kuličky (např. Satisfyer's Love Beads) nebo dokonce experimentování s vibrátorem či jinými sexuálními wellness hračkami. Je důležité rozšířit definici análního sexu a análních hrátek a nepovažovat penetraci za jedinou možnost.

Ženy mohou mít anální orgasmus

Ženy jsou schopny dosáhnout dechberoucích orgasmů prostřednictvím análního sexu. Jak už jsme zmínili, konečník má spoustu příjemných nervových zakončení, navíc anální stimulace může často zlepšit stimulaci klitorisu i bodu G. Je však důležité, aby se ženy po análu vyvarovaly vaginálního sexu. Střevní bakterie by ve vagíně mohly způsobit infekci.

Celkově anální sex není, ani by neměl být, skrytou touhou. Některé ženy například potřebují mentální obraz toho, že dělají něco pikantního, aby je to dostalo do varu. Stejně jako všechny věci související s intimitou, i všechny formy sexu musí být diskutovány a prozkoumány ve správný čas a bez omezení. Při análním sexu není třeba dbát větší péče než při vaginálním sexu, stačí použít hodně lubrikantu a prozkoumat polohy, které umožňují konečníku relaxovat, nebo být kreativní s análními pomůckami.

„Sexualita je jako maturita. Čím víc se učíš, tím víc je ti jasné, že nic nevíš,“ říkají autorky podcastu o sexu, intimitě a duchovnu Chci to!14. 10. 2021

Satisfyer, průkopník ve svém odvětví

Satisfyer je významná značka na poli sexuálního wellness, která propojením technologických inovací a sexuálního zdraví přináší zákazníkům příjemné prožitky působící na různé smysly. Mezi její hlavní myšlenky a poselství patří, že sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví a schopnosti.

Megwyn White je sexuoložka a atestovaná sexuální koučka, která provozuje svou praxi v New Yorku. V současné době také působí jako ředitelka pro vzdělávání pro Satisfyer. Je autorkou metody Haptic Body, což je somatická metoda zaměřená na jednoduchou péči o sebe sama. Ta má za úkol navodit vzájemné propojení celého těla, uzdravení po sexuálních traumatech a sebe-regulaci nervového systému skrze smyslnost a ztělesnění.

Zdroj: Redakce