Zkuste recept na kávu s pěti přísadami, které podporují chuť na sex. Užijete si skvělou chuť i očekávání, co přijde potom

Káva se pije na spoustu způsobů, teď v létě často jako frappé nebo s ledem. Méně obvyklá je varianta černé kávy s citrónem, ale věřte, do horkých dnů je to ideální osvěžující nápoj. Pro žhavé noci je tu ovšem úplně jiná úprava, s kořením a dalšími přísadami, které mají afrodiziakální účinky. Připravte si sexuálně povzbudivou kávu, ať zjistíte, co s vámi dokáže udělat.

Jak se připravuje kávový sexylomcovák

Pod názvem Sex Coffee si starý a údajně osvědčený recept vygooglíte velmi snadno. Jeho základem je silná káva z kvalitních kávových bobů, kterou obohatíte o lžíci nepraženého kakaa, lžíci medu, dvě lžíce kokosového mléka, lžičku prášku maca a půl lžičky voňavé skořice. Ingredience jednoduše přidáte do čerstvě připravené kávy a metličkou šleháte, dokud se na povrchu nápoje nevytvoří pěna. Toto je základní verze, kterou doporučuje například web Nomadcoffeeclub.com.

Milovníci sofistikovanějších receptů nebo ti, kdo mají chuť navyklou na různé příchutě z prodejen kávových řetězců, možná ocení složitější verzi. Do ní se přidává i čtvrt lžičky vanilkového extraktu, dvě lžíce šlehačky, nebo se med nahrazuje klasickým bílým cukrem. V každém případě je výsledkem velmi chutný kořeněný nápoj, který osciluje na pomezí kávy a horké čokolády.

Šálek kávy pro šťastný den

Káva sama o sobě není považována za afrodiziakum, i když umí povzbudit a tzv. nalít krev do žil, protože stimuluje krevní oběh i centrální nervovou soustavu. Dokáže navodit pocit euforie, protože zvyšuje produkci neurotransmiterů dopaminu a serotoninu. Ten první je zodpovědný za pocit odměny a očekávání nového vzrušení – například při prohlížení Instagramu. Serotonin je známý „hormon štěstí“, který ovlivňuje naši náladu, ale také celou řadu dalších procesů v těle. Většina ho vzniká v trávicím ústrojí, nikoli v mozku, a proto jeho úroveň v těle můžeme stravou ovlivnit.

Na kávě a kofeinu je zajímavé, že si na ně tělo snadno zvyká a vytváří rezistenci. Pokud do sebe lijete šest hrnků kafe denně, přestanou mít schopnost vás „nakopnout“ a stanou se spíš jen psychickou berličkou ve vašem náročném dni. Výzkum psychologů Jaye Hoskinga a Catharine Winstanley z Univerzity v Britské Kolumbii v roce 2012 ale ukázal, že dát si kafe pro lepší pracovní výkon nemusí být vždy dobrý nápad. Podle jejich zjištění káva i amfetaminy na lidský mozek působí různě podle toho, jak moc je člověk motivován dosahovat cílů. Flákači, kteří se vyhýbají výzvám, jsou po podání stimulantu výkonnější. Ale na dříče, kteří k úkolům přistupují s vysokou motivací, má stimulant dokonce obrácený účinek.

Zdroj: Giphy

Pět superpotravin s kladným vztahem k sexu

To, co z šálku silné kávy dělá sexy lomcovák, jsou přísady v podobě přírodních superfoods, které byly používány k povzbuzení libida již od starověku. Nepražený kakaový prášek je stimulant, kterým si už staří Aztékové pomáhali navodit silnou sexuální touhu. Kvalitní raw kakao umí zlepšit náladu, a když ho lžičku přidáte do šálku kafe, potlačíte tím schopnost kávy vyplavovat z těla minerály – zejména vápník. 

Maca je bylina z peruánských And, které se někdy říká peruánský ženšen. Starověcí Inkové ji využívali jako silné afrodiziakum, ale také k podpoře vitality, hormonální rovnováhy a fyzické i psychické odolnosti.

Stejně tak kokosové mléko využívaly staré kultury na podporu hormonální rovnováhy i sexuálního apetitu. Podporuje zdraví prostaty a říká se, že zvyšuje množství spermatu. A především opravdu božsky voní.

Stejně sexy je svou chutí i vůní skořice, která má spoustu blahodárných účinků na lidské tělo. Tím, který oceníte při pití sex coffee, je podpora vitality a schopnost odstranit chronickou únavu.

Poslední přísadou je med – zlatý poklad plný léčivých látek, který povzbuzuje plodnost a mužskou sílu. Však se využívá i ke vzrušujícím erotickým hrátkám.

Obrazy tvoří pomocí plamene svíčky a obtisků vlastního těla. Umělec Pavel Bultas zve na svou vernisáž, bude lechtivá i k zamyšlení4. 10. 2021

Vychutnejte si kávu i očekávání

O tomto receptu na sexuálně povzbuzující kávový nápoj se říká, že opravdu zaručeně funguje. Jenže víme, že nejmocnější erotický orgán je mozek. Takže možná očekávání něčeho neobyčejného po požití nápoje hraje významnější roli než jeho skutečné složení. V každém případě všechny použité ingredience jsou zdraví prospěšné a rozhodně neuškodí, když je zařadíte do svého jídelníčku, ať už jako součást čarovného drinku, nebo samotné.

Jako vždy platí pravidlo uměřenosti. Po vypití pěti šálků sex coffee nebudete mít pětkrát větší chuť na sex, ani pětkrát vyšší výkonnost. Spíš vás bude bolet žaludek a můžete si uhnat infarkt. Web Nomadcoffeeclub.com radí užít si tento drink jednou týdně a pomalu si ho vychutnávat s očekáváním toho, co bude po vypití následovat.

Zdroj: Bohdana Rambousková