Největší pohlavní orgán je mozek, tvrdí zastánci erotické hypnózy. Ta slibuje bezdotykový orgasmus i zbavení se sexuálních dysfunkcí
Straight friendly
Zdroj: iStock

Největší pohlavní orgán je mozek, tvrdí zastánci erotické hypnózy. Ta slibuje bezdotykový orgasmus i zbavení se sexuálních dysfunkcí

Hypnóza je již po staletí užívána k navozování snů, vyvolávání vzpomínek i změnám návyků. Takže je vlastně docela logické, že by mohla být využita také ke stimulaci potěšení a uspokojení. A přesně to je základní podstatou tzv. erotické hypnózy, jež bývá označována také jako hypno-sex. Na klasický sex v pravém slova smyslu však obvykle vůbec nedojde – přesto jsou prý „hypno-orgasmy“ naprosto nezapomenutelné…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
30. 7. 2021

V dnešní době je hypnóza realizována zejména vzhledem k terapeutickým účinkům, v minulosti se však stala i nástrojem manipulace s mocí, což její léčivé schopnosti do jisté míry zastínilo. Snad i proto je erotická hypnóza také oblíbenou součástí BDSM hrátek. Mnohem častěji ji ale vyhledávají lidé, kteří mají různé problémy s intimním životem, nebo prostě ti, co touží více prozkoumat své tělo a sexualitu. „Erotická hypnóza zahrnuje užití hypnózy ke zvýšení smyslnosti, sexuální odezvy, pocitů, vjemů, to vše, aniž by byl třeba dotek,“ vysvětluje na portále Healthline Kaz Riley, klinický hypnoterapeut, který se specializuje na práci s lidmi trpícími sexuálními dysfunkcemi. To ale rozhodně neznamená, že by erotická hypnóza byla určena jen těm, kteří mají se sexem, sexualitou a intimitou jakékoliv obtíže. Jak se totiž další erotičtí hypnotizéři shodují, vlastně se jedná o skvělý nástroj k objevení vlastního sexuálního a erotického já – k dosažení orgasmu totiž není třeba žádná bližší interakce s kýmkoliv druhým.

<Path> Mýty vs. realita o tabákových alternativách: Díky zařízením na zahřívání tabáku kouřit nepřestanete, ale snížíte rizika, jež z klasického kouření plynouZdroj: Český kuřák 2022/Imperial Brands, Szu.cz, insider.com, casaa.org, hopkinsmedicine.org, euro.who.int, cdc.gov, sciencedirect.com

Hypnóza vs. erotická hypnóza

V základu erotická hypnóza – stejně jako hypnóza ve zcela obecné rovině – znamená uvedení člověka do až extrémního stavu relaxace, kdy se zásadně snižují zábrany (nutno říci, že to neznamená, že člověk zábrany zcela ztratí). Tento stav je pak podle těch, kdo s ním již mají vlastní zkušenost, podobný tomu, v jakém se člověk nachází bezprostředně před usnutím. „Člověk je mimořádně uvolněný, vědomá mysl je utlumená, může komunikovat, ale je zranitelnější než obvykle,“ popisuje na online diskusním fóru jeden z příznivců této praktiky.  

Průběh samotné erotické hypnózy se samozřejmě může různě lišit, obecně je ale prvním krokem debata o cíli hypnózy, ale také určitých hranicích. Následně se hlavní aktivity ujímá hypnotizér, který člověku – nejčastěji hlasem – pomáhá dosáhnout stavu uvolněnosti. Rozhodně ale není namístě zaměňovat z tohoto hlediska erotickou hypnózu s tzv. ASMR, tedy „sluhovým pornem“, kdy je hlavním stimulem právě zvuk. Samotný uvolněný stav mysli pak může být podobný ospalosti či otupělosti a jakmile k němu člověk dojde, v podstatě mohou být realizovány všechny praktiky, které byly předem domluveny – což může, ale nemusí zahrnovat i doteky. Každý však hypnózu prožívá odlišně – tedy minimálně napoprvé je možné, že se očekávaný zážitek nedostaví. A samozřejmě by bylo možné pozastavit se také u toho, co vlastně od erotické hypnózy čekat. „Erotická hypnóza vás nemůže fyzicky zabít, nevytvoří z vás rodinu Mansonů a ani sexuální mašinu, nepomůže vám ke změně sexuální orientace a ani k tomu, abyste třeba zhubli,“ upřesňuje některé z obvyklých mylných představ, jež o erotické hypnóze panují, další z členů tematické komunity na diskusním portále Reddit.

Zdroj: Giphy

Opomíjet ale nelze ani ryze etickou hranici erotické hypnózy – tedy z hlediska určitého „překračování hranic“ je třeba říci, že realizovat lze jen to, co bylo předem smluveno. Jak tedy profesionální hypnoterapeuti dodávají, minimálně v profesionální praxi není nutné obávat se, že by se s tím, kdo hypnózu podstupuje, mělo dít cokoliv, s čím sám předem nesouhlasil. „Existuje naprosto mylná představa, že souhlas s hypnózou je také souhlasem se vším, co se během ní může stát. Ale to je naprosto kategoricky špatné a nic takového by nemělo být tolerováno,“ vysvětluje Luke Chao, hypnotizér a instruktor na torontské The Morpheus Clinic for Hypnosis. Na druhou stranu, jak také mnozí přiznávají, komunita příznivců erotické hypnózy je samozřejmě rozmanitá a není možné vyloučit, že se jejími členy stanou lidé ze zcela špatných pohnutek – a to včetně snahy manipulovat bez souhlasu nebo dosáhnout nedosažitelného. I proto je základem úspěchu nalezení skutečně profesionálního erotického hypnotizéra, kterému člověk bude plně důvěřovat.

<Path> I „gay krev“ se v korona-krizi hodí. Roční celibát gayů není najednou pro darování krve nutnýZdroj: lgbtnation.com, attitude.com, gaytimes.co.uk

Hypno-orgasmus?

Ačkoliv primárním cílem erotické hypnózy není přímo dosažení orgasmu, ale spíše specifický typ sexuálního vzrušení, skutečně lze v hypnóze dojít i k určité formě vyvrcholení. „Orgasmus je otázkou mysli, takže hypno-orgasmus toho, kdo jej prožije, přiměje, aby si uvědomil, že největším pohlavním orgánem je ve skutečnosti mozek,“ vysvětluje na portále MindBodyGreen svůj pohled na věc licencovaná hypnoterapeutka Traci Kanaan. Dle jejích slov je ale naprosto běžné realizovat erotické hypnoterapeutické sezení i bez cíle dosáhnout orgasmu – někdy bohatě stačí vytyčený cíl posílení sebe sama, dosažení dobrého pocitu, nebo prokázání síly mysli.

Aby ale bylo jasno – erotická hypnóza není nutně vyhrazena jen pro ryzí odborníky – a je možné vyzkoušet ji i doma s partnerem/kou nebo i za pomoci videomateriálů na YouTube. V takovém případě je ale samozřejmě nutná předchozí „příprava“, a to včetně smíření se s ním, že vše vyžaduje cvik a praxi a tak říkajíc „na poprvé“ nutně nemusí přijít žádné „velké věci“. V každém případě se ale pro ty, co jsou stydliví nebo jednoduše k druhým (hypnotizérům) nemají přílišnou důvěru, jedná o možnost, jak minimálně nahlédnout do netušených zákoutí vlastní sexuality.

Zdroj: mindbodygreen.com, healthline.com, askmen.com, cosmopolitan.cz

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Vzdělávací systém zaspal a koronavirová pandemie ničemu zrovna  nepomohla
LIDÉ

Tušíte, kde se na ženském těle nachází „nubis“? Téměř polovina univerzitních studentů to ví. V čem zaostává sexuální výchova?

Autor: Mirka Dobešová
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Taťána Kuchařová je terčem mohutné kritiky ze všech stran
AKTUALITY

Jak si ze dne na den zničit kariéru: Taťána Kuchařová ponížila sebe i manžela před církví a národem

Autor: Albert Prokop
Prožít svou autentickou gay kovbojskou lásku – Zacatecas je snem každého teplého honáka
AKTUALITY

Yee-haw! Tohle město hostí každý rok setkání teplých kovbojů. A vypadá to přesně tak, jak bychom doufali.

Autor: Martin Lyko
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop