
Proč je malý penis lepší než velký či jak dýně souvisí s erekcí – nejšílenější studie o sexu ukazují, že věda nezná hranic
Sex bez kondomu jako antidepresivum
Ačkoliv obecně platí, že lidé, kteří myslí na zdraví své a také zdraví protějšku, by při sexu měli užívat ochranu, ani na tomto nepanuje jasná vědecká shoda. Podle výzkumu uveřejněného v časopise Archives of Sexual Behavior je totiž sex bez ochrany (a to včetně sexu orálního) prospěšný pro duševní a dokonce fyzické zdraví. A jak přesně vědci bádali? Porovnávali podrobnosti o sexuálním životě přibližně tří stovek žen s jejich mentálním rozpoložením a následně shromážděná data konfrontovali se semennou plazmou cirkulující v jejich tělech. Výsledkem pak bylo zjištění, že ženy, které odmítají při sexu užívat kondomy, vykazují také méně depresivních příznaků. Příčinou však není ani tak kondom, ale mužské sperma – to totiž obsahuje řadu látek měnících náladu jako kortizol, oxytocin a serotonin. Ačkoliv by se ale mohlo zdát, že sex bez kondomu má nezpochybnitelné zdravotní benefity, než se tímto způsobem rozhodnete řešit depresi, podívejte se na statistiky výskytu pohlavně přenosných chorob. Ona vás ta chuť záhy přejde…
Zázračná sexuální moc vůní
Vůně mohou ovlivňovat lidskou přitažlivost – to asi nikoho nepřekvapí. Ovšem Chicagská Nadace pro výzkum vůní a chutí má na kontě hned několik „zásadních“ objevů na toto téma. Prvním z nich je to, že pánské kolínské vody snižují vaginální průtok krve, čímž pádem je vzrušení žen absolutně nulové. Pokud by vás zajímalo, jak lze k takovému zjištění dospět, tak v rámci tohoto výzkumu nosily ženy chirurgické roušky napuštěné desítkou různých vůní a následně se podrobily vyšetření na vaginálním fotopletysmografu, aby bylo možné zjistit, jak ta která vůně působí. A nejen kolínská je prý „odpuzovačem“, negativně údajně působí také vůně grilovaného masa a třešní (což je nepochybně zajímavé kombo).
A co ženy naopak sexuálně naladí? Prý vůně okurky spojená s vůní bonbonů Good´n Plenty. Fantastické je také vědecké zdůvodnění – podle vedoucího výzkumu si prý ženy tuto cukrovinku spojují se vzpomínkami na babiččin dvorek (a to je nepochybně ten největší sexuální stimulant v celém širém světě). Chicagská Nadace pro výzkum vůní a chutí ale obecně perlí, došla totiž i k závěru, že vůně dýně může údajně zvyšovat průtok krve do penisu. Takže pokud muži trpí poruchami erekce, měla by se nejspíš dýně stát součástí jejich každodenní stravy (a při návštěvě obchodu se zeleninou tak můžou kromě dýně rovnou přikoupit i okurku, ostatně, využitelná je více způsoby….).
Práce šlechtí, ale sexuálně nestimuluje
Domácí práce zabíjejí chuť na sex – přesně k tomu již také vědci dospěli. Výzkum, který byl zveřejněn v The American Sociological Review, naznačuje, že čím více domácích prací dvojice sdílí, tím méně sexu si užívá. Ba co víc – podle autorů muži, kteří prováděli práce (stereotypně) považované za „ženské“ (praní, žehlení, ale dokonce i vysávání), měli se svými partnerkami méně sexu než muži, kteří se domácích pracím vyhýbali velkým obloukem. Tato zjištění by tedy mužskou část populace mohla od jakýchkoliv domácích aktivit nepochybně odradit, a tak je rozhodně namístě říci, že již vznikly i výzkumy, které tvrdí v podstatě pravý opak – tedy, že muži, kteří se na chodu domácnosti rovnocenně podílejí, mají sex lepší a také častější…(A pak si vyberte).
Zdroj: Giphy
Tělesné proporce vs. sex
Muži touží po velkém penisu. Podle vědců ale není o co stát. Dle výzkumu publikovaného v časopise Public Library od Science totiž platí, že čím delší penis muži mají, tím vyšší je také riziko, že je jejich partnerky (výzkum se zaměřil specificky na ženy) budou podvádět. A to proto, že podle žen, které se studie zúčastnily, je průnik velkého penisu nepříjemný a bolestivý. Takže ženy svým v dolních partiích obdařeným mužům údajně zahýbají s těmi, jejichž penisy jsou menší. To pak může minimálně potěšit tu část mužské populace, která je neustále v depresi z toho, že nemá dostatečně velké nádobíčko…
Zdroj: Giphy
A svou roli při sexu hrají i rty, resp. jejich tvar. Ačkoliv docela logicky by mohla znít teze, že tvar rtů může ovlivňovat to, zda celý akt vyústí v orgasmus, vědci se zaměřili na hledání spojitosti mezi tvarem rtů žen a jejich vlastní šancí na orgasmus (takže rty jako takové v celé rovnici rozhodně nijak „aktivní“ roli nemají). A tak výzkum zveřejněný v časopise Journal of Sexual Medicine shrnuje, že ženy s výrazným horním rtem a zřetelnou středovou „rýhou“ mají na dosažení orgasmu větší šanci. V čem je „jádro pudla“? Údajně již v děloze matky může vývoj linie rtů probíhat paralelně se stejnými nerovovými obvody, které ovlivňují vaginální orgasmus…a v tomto případě tedy skutečně platí, že čím větší, tím lepší…
Krocaní borec na konec
Nejen sex lidský je však v hledáčku vědeckého zájmu. I zvířecí říše má rozhodně co nabídnout, a pokud se spojí s absurdními nápady výzkumníků, mohou vzniknout naprosté „skvosty“. Třeba výzkum krůt, který realizovali vědci již v 60. letech minulého století, prokázal, že krocanům k sexuální aktivitě z krůty stačí jen její hlava na špejli. Ano, přesně toto vědci zkoumali. Z těla krůty postupně odstraňovali křídla, ocas…tělo…dokud nezůstala doslova jen hlava na tyčce. Přesto prý krocani i tento „tělesný relikt“ považovali za dostatečný k tomu, aby působil sexuálně stimulačně (a pozor, tyčku s hlavou krocana prý odmítali). Resultát? Pro krocany je prý důležitá „krůtí tvář“ (tak hlavně, že alespoň nějaké to kritérium mají). Vzhledem k bizarnosti předchozích „lidských výzkumů“ tak nyní nezbývá než doufat, že nikoho nenapadne tuto významnou studii jakkoliv replikovat…