Sex a ponožky – studené nohy zabíjí libido. Ponožky na nohou naopak zaručí skvělý orgasmus

O tom, že klid a nohy v teple jsou jistou „zárukou“ spokojeného života, asi nemá smysl debatovat. Lidová moudra se totiž nezpochybňují. Jak je to ale se „sexem a nohami v teple“? Jedná se jen o bizarní výstřelek, nebo je pravda, že ponožky jsou zárukou fantastického orgasmu?

Mít při sexu ponožky je nepochybně ještě absurdnější, než je hrdě nosit v sandálech. Ovšem zatímco v rámci běžného venkovního outfitu se může pozornost rozptýlit od otevřené (a ponožkami „vystlané“) obuvi i na další jeho součásti, v posteli je to nepochybně jiná story. Tam by sice pozornost mohly zaujmout i intimní partie, faktem ale je, že jejich obnaženost s ponožkami nezřídka končícími v půli lýtka značně (a docela směšně) kontrastuje. Jak se ale zdá, to, že se ponožky stávají jediným kouskem oblečení, který si lidé při sexu na sobě nechávají, není jen výsledkem jejich vkusu či touhy po zabránění nastydnutí. Údajně jsou totiž ponožky zárukou sexu zcela epického.

Evropská komise stopne Polsku dotace – zóny proti LGBT lidem jsou totiž diskriminační a jdou proti základním principům Unie6. 9. 2021

Orgasmus a nohy v teple

I když se také říká, že na „každém šprochu, pravdy trochu“, rozhodně je lepší mít po ruce ověřené argumenty namísto klasického „jedna paní povídala“. A ač je to možná k nevíře, i souvislost mezi ponožkami na nohou a sexem již byla prozkoumána. Základem pro přesvědčení, že oblečené ponožky jsou tím nejlepším sexuálním stimulantem, se stala studie z roku 2005, která se zaměřovala na to, zda existuje nějaká souvislosti mezi pohodlím a schopností orgasmu. Jak výsledky prokázaly, kromě toho, že pro uspokojivý sex je nutná psychická pohoda, jednou z podmínek jsou i nohy v teple. K tomuto závěru vědci dospěli poté, co bez ponožek k vyvrcholení dospěla polovina zkoumaných párů, zatímco s ponožkami se jednalo o 80 % z nich. Ačkoliv se jednalo o výzkum zahrnující poměrně malý vzorek, další vědci na něj navázali a začali se zabývat tím, nakolik ponožky na nohou mohou orgasmus ovlivnit. A zdá se, že na „městské legendě“ skutečně něco bude.

V prvé řadě – ponožky na nohou ve zcela obecné rovině opravdu souvisí s mírou pociťovaného pohodlí. „Pokud během sexu přemýšlíte o svých zmrzlých prstech na nohou, zbavíte svou mysl potěšení, které je pro orgasmus zásadní. Mít nohy v teple je součástí komplexního pohodlí pro dosažení jakéhokoliv příjemného zážitku, který vzniká ve spolupráci těla a mozku,“ vysvětluje Gigi Engle, expertka na sex a intimitu.

Dokonce prý ponožky mohou snižovat úzkost a zvyšovat pocit bezpečí, a to jak v rovině fyzické, tak i emoční. „Na zcela základní úrovni biologického přežití je chlad vnímán jako nebezpečí, které v těle spouští reakce určené pro boj či útěk. A to je naprostý opak reakce relaxační, která je podmínkou pro dosažení orgasmu,“ upřesňuje odbornice na sex a intimitu Irene Fehr. Tělesná reakce spojená s bojem a útěkem totiž spočívá v tom, krev proudí od genitálií směrem k dalším částem těla tak, aby bylo zajištěno přežití, vedle toho je také potlačováno vzrušení, což orgasmu přímo brání.

Zároveň je namístě říci, že zažívání potěšení se odlišuje vzhledem k pohlaví – zatímco v případě mužů je klíčová fyzická stimulace, pro ženy je pro dosažení vyvrcholení mnohem důležitější právě pocit bezpečí a pohodlí. A navíc – jak také prokázaly výzkumy, ponožky na nohou pomáhají lidem i lépe spát. Takže by se dalo říci, že právě ponožky jsou v podstatě nepostradatelným kouskem oblečení (a na to pamatujte, kdybyste zase ohrnovali nos, až vám je někdo nadělí jako obligátní dárek pod stromeček…)

Zdroj: Giphy

„Tým ponožky“ vs. ti druzí

I když důvody pro nošení ponožek při sexu zní docela logicky, téma stále budí docela velké vášně. Vlastně by se dalo říci, že lidé jsou rozděleni do dvou skupin – na ty, kteří na ponožky při sexu nedají dopustit, a na ty, kteří je kategoricky odmítají. Zatímco si tedy jedna část společnost sex bez ponožek nedokáže ani představit, ta druhá jen nechápavě kroutí hlavou. Přeci jen – asi jen máloco je méně sexy než nahota v kombinaci s ponožkami.

Že jsou ponožky při intimních hrátkách skutečně tématem, pak dokládá i fakt, že některé společnosti právě v tomto našly novou podnikatelskou příležitost – ano, skutečně je dnes možné koupit si ponožky speciálně na sex (a jen aby bylo jasno, jsou to prostě ponožky, úplně obyčejné, ale dnešní marketing dokáže divy), svou funkci ale nepochybně naplní i ponožky, které má každý doma v šuplíku. Sexuální zážitek je ale podle diskutujících na serveru Reddit právě výběrem vhodných ponožek „posílit“ – aby celkový dojem nebyl tak absurdní, doporučují např. zakoupení ponožek kotníkových nebo ponožek s vtipnými motivy.

Ochucená piva si dopřávaly i jeptišky, dnes jsou celosvětovým trhákem16. 8. 2021

Ponožky jako sexuální stimulant

Mnoho mužů dnes trpí erektilními dysfunkcemi, řada žen má zase obtíže dosáhnout orgasmu. Řešení mohou být různá – zahrnující různé podpůrné prostředky i medikamenty. Minimálně v některých případech by ale skutečně mohl pomoci jen pár ponožek. Že by ponožky byly skutečně zárukou skvělého sexu a ještě lepšího vyvrcholení? Jistě nelze tvrdit, že by každý, kdo si je do postele obleče, automaticky zažije skvělý orgasmus. Ale za zkoušku to rozhodně stojí. Možná, že tím, co vám do dneška v posteli skutečně chybělo, je právě tento vysmívaný kousek oděvu…(a když už se díky ponožkám nedostaví orgasmus, alespoň se lépe vyspíte…).