Sexy babičky na Instagramu – zestárlé hvězdy se fotí stejně jako za mlada a část uživatelů to má problém skousnout

I když se nám v moderní době podařilo posunout už celou řadu společenských hranic, jedna zůstává pevně daná: žena je sexy, jen když je mladá. Jenže teď nám zestárla generace hvězd-rebelek se samotnou Madonnou v čele. A tyhle „babči“ nejsou připraveny stát se neviditelnými, tak jak se na ženu po přechodu sluší a patří.

Madonna pobuřuje i v pokročilém věku

Dřív jsme Madonnu byli zvyklí vídat v korzetu, se střapečky na bradavkách nebo v podprsence z kožených proužků a vůbec nám to nevadilo. Naopak se svým exhibicionismem sklízela ovace a trhala hitparády. Když si na Instagram dá fotku v černém krajkovém prádle a motorkářské čapce dnes v 62 letech, někteří lidé jsou pobouřeni a internet je plný vzrušené diskuze.

Sexy obleček si přitom Madonna nesestavila pro selfie jen tak z dlouhé chvíle. Je to její persona Madame X, pojmenovaná podle názvu alba z roku 2019, jehož koncertní šňůru těžce poznamenal koronavirus a zpěvaččino zranění kolene. Fotka na Instagramu je tedy vlastně oslavou toho, že se Madonna dostává zpátky do formy a je nejvyšší čas zas na nějakou provokaci.

Hale Berry ví, že je problémistka

Podobně někdejší bond girl a královna krásy Hale Berry ve svých 53 letech zveřejnila na Twitteru selfie ve spodním prádle, klobouku a kozačkách. A zatímco když se proháněla v bikinách s nožem za pasem, bylo vše v pořádku, dnes po padesátce už spoustě lidí připadá, že na svůj věk odhaluje nepřístojně mnoho nahé kůže. Dávají jí to v komentářích sežrat, protože sexuální energie není to, co by z žen v předdůchodovém věku mělo sršet.

Paulina Porizkova se schválně fotí nahá

Obě dámy ovšem strčila do kapsy Paulina Porizkova, jejíž foto v průsvitném body se letos na jaře objevilo k úžasu všech na obálce česko-slovenského vydání Vogue. Je jí 56 let a při pohledu na její postavu se tomu nechce věřit. Pár měsíců předtím zveřejnila na svém Instagramu fotku, na níž je úplně nahá.

V popisku k ní se zamýšlí: „Když mi bylo dvacet a třicet, čím méně jsem toho měla na sobě, tím jsem byla populárnější. Ve čtyřiceti bych mohla jít po ulici prakticky nahá a vysloužila bych si jedině pokutu za veřejné pohoršování. V padesáti mi za to ale nadávají: Obleč se, babi! Toužíš po pozornosti? Nejsi poněkud zoufalá? Jsi patetická!“ Paulina Porizkova se ptá, proč tleskáme nahotě mladých žen a u těch zralých ji odsuzujeme. A sama dává odpověď: kvůli mužům. Jsou naprogramováni k tomu, aby své semeno vkládali do mladých plodných žen. „Jediné, co je tady patetické, je dovolit ostatním, aby mi určovali moje priority,“ uzavírá oslavovaná modelka.

 

Nechte svou domácnost ovládnout moderními technologiemi, ulehčí vám život i ušetří peníze13. 5. 2022

Musím v padesáti vypadat taky takhle?

Jenže ne všechny ženy 50+ mají dokonalá těla a chtějí dávat na odiv svůj sex drive. Při pohledu na Madonnu nebo třeba twerkující J Lo (51) se vkrádá otázka: „Musím po padesátce vypadat taky takhle?“ Jednoznačná odpověď je: NE. Je úplně v pořádku nehonit se za věčným mládím. Ale taky je v pořádku fotit se nahoře bez jako Elizabeth Hurley (53), když se na to ženská cítí. Proč by se ženy měly v určitém věku klidit z veřejného prostoru? Proč by neměly mít kontrolu nad svým sex appealem a ukazovat ho tehdy a tak, jak zrovna samy chtějí?

Celou tuto debatu výborně korunuje nedávná diskuze kolem postavy Mare z Easttownu, kterou v megaúspěšném seriálu HBO ztvárnila Kate Winslet. Ta totiž naopak vzbudila pobouření tím, že v seriálu opravdu vypadá na svůj věk a dovolila, aby působila neupraveně a povadle – zkrátka přesně tak, jak by skutečná Mare utahaná smrtí syna, rozvodem, strachem o ztrátu vnuka a konflikty v psychicky náročné práci asi vypadala. Kate Winslet je totiž teprve 45 let, takže by se přece ještě měla snažit! Vzdávat to ženská může až po padesátce…

Zdroj: Bohdana Rambousková