Sexy babičky na Instagramu – zestárlé hvězdy se fotí stejně jako za mlada a část uživatelů to má problém skousnout

I když se nám v moderní době podařilo posunout už celou řadu společenských hranic, jedna zůstává pevně daná: žena je sexy, jen když je mladá. Jenže teď nám zestárla generace hvězd-rebelek se samotnou Madonnou v čele. A tyhle „babči“ nejsou připraveny stát se neviditelnými, tak jak se na ženu po přechodu sluší a patří.

Madonna pobuřuje i v pokročilém věku

Dřív jsme Madonnu byli zvyklí vídat v korzetu, se střapečky na bradavkách nebo v podprsence z kožených proužků a vůbec nám to nevadilo. Naopak se svým exhibicionismem sklízela ovace a trhala hitparády. Když si na Instagram dá fotku v černém krajkovém prádle a motorkářské čapce dnes v 62 letech, někteří lidé jsou pobouřeni a internet je plný vzrušené diskuze.

Sexy obleček si přitom Madonna nesestavila pro selfie jen tak z dlouhé chvíle. Je to její persona Madame X, pojmenovaná podle názvu alba z roku 2019, jehož koncertní šňůru těžce poznamenal koronavirus a zpěvaččino zranění kolene. Fotka na Instagramu je tedy vlastně oslavou toho, že se Madonna dostává zpátky do formy a je nejvyšší čas zas na nějakou provokaci.

Hale Berry ví, že je problémistka

Podobně někdejší bond girl a královna krásy Hale Berry ve svých 53 letech zveřejnila na Twitteru selfie ve spodním prádle, klobouku a kozačkách. A zatímco když se proháněla v bikinách s nožem za pasem, bylo vše v pořádku, dnes po padesátce už spoustě lidí připadá, že na svůj věk odhaluje nepřístojně mnoho nahé kůže. Dávají jí to v komentářích sežrat, protože sexuální energie není to, co by z žen v předdůchodovém věku mělo sršet.

Paulina Porizkova se schválně fotí nahá

Obě dámy ovšem strčila do kapsy Paulina Porizkova, jejíž foto v průsvitném body se letos na jaře objevilo k úžasu všech na obálce česko-slovenského vydání Vogue. Je jí 56 let a při pohledu na její postavu se tomu nechce věřit. Pár měsíců předtím zveřejnila na svém Instagramu fotku, na níž je úplně nahá.

V popisku k ní se zamýšlí: „Když mi bylo dvacet a třicet, čím méně jsem toho měla na sobě, tím jsem byla populárnější. Ve čtyřiceti bych mohla jít po ulici prakticky nahá a vysloužila bych si jedině pokutu za veřejné pohoršování. V padesáti mi za to ale nadávají: Obleč se, babi! Toužíš po pozornosti? Nejsi poněkud zoufalá? Jsi patetická!“ Paulina Porizkova se ptá, proč tleskáme nahotě mladých žen a u těch zralých ji odsuzujeme. A sama dává odpověď: kvůli mužům. Jsou naprogramováni k tomu, aby své semeno vkládali do mladých plodných žen. „Jediné, co je tady patetické, je dovolit ostatním, aby mi určovali moje priority,“ uzavírá oslavovaná modelka.

 

„Žurnalistika není zločin.“ V Moskvě protestovali novináři proti omezení nezávislé televize, byli zadrženi23. 8. 2021

Musím v padesáti vypadat taky takhle?

Jenže ne všechny ženy 50+ mají dokonalá těla a chtějí dávat na odiv svůj sex drive. Při pohledu na Madonnu nebo třeba twerkující J Lo (51) se vkrádá otázka: „Musím po padesátce vypadat taky takhle?“ Jednoznačná odpověď je: NE. Je úplně v pořádku nehonit se za věčným mládím. Ale taky je v pořádku fotit se nahoře bez jako Elizabeth Hurley (53), když se na to ženská cítí. Proč by se ženy měly v určitém věku klidit z veřejného prostoru? Proč by neměly mít kontrolu nad svým sex appealem a ukazovat ho tehdy a tak, jak zrovna samy chtějí?

Celou tuto debatu výborně korunuje nedávná diskuze kolem postavy Mare z Easttownu, kterou v megaúspěšném seriálu HBO ztvárnila Kate Winslet. Ta totiž naopak vzbudila pobouření tím, že v seriálu opravdu vypadá na svůj věk a dovolila, aby působila neupraveně a povadle – zkrátka přesně tak, jak by skutečná Mare utahaná smrtí syna, rozvodem, strachem o ztrátu vnuka a konflikty v psychicky náročné práci asi vypadala. Kate Winslet je totiž teprve 45 let, takže by se přece ještě měla snažit! Vzdávat to ženská může až po padesátce…

Zdroj: Bohdana Rambousková