Nejčastěji googlené otázky o sexu – dříve jsme hledali G bod, teď zjišťujeme, co je to ghosting a jak si doma zvětšit „nádobíčko“

Dokážete si představit, že nemáme internet, a odpovědi na každou otázku, která nás zajímá, musíme jít hledat do knihovny, nebo se ptát starších, zkušenějších lidí? Naštěstí dnes máme Google a odpověď na cokoli známe do pár vteřin. A vyhledávacího řádku se můžeme zeptat i na to, s čím bychom se před ostatními styděli. Třeba na sex a milostné záležitosti.

Záhadný G bod – existuje vůbec?

Výrobce kondomů Durex provedl v roce 2017 průzkum nejčastějších dotazů z oblasti sexu, které si vyhledávají uživatelé internetu. Není velké překvapení, že na prvním místě skončila otázka: Kde se nachází G bod? Je to nejspíš největší hádanka všech dob, která trápí všechny muže, co někdy měli nebo se alespoň pokoušeli mít sex se ženou.

Záhadný G bod skutečně existuje. Nachází se na vnitřní straně vagíny, a to na její horní stěně, pokud žena leží, nějakých 5 až 8 cm hluboko. Sami odborníci se opakovaně přeli o to, zda je existenci silně erotogenního místa možné prokázat. Francouzská studie přišla na to, že ho má zhruba 60 % žen. Jde ale o to umět ho při sexu aktivovat správným dotekem. Však taky otázka Jak vsunout mužský orgán do ženského orgánu? je devátou nejvyhledávanější. A s tím související Jak ženě přivodit orgasmus? je hned dvojka v seznamu nejčastěji googlených otázek. Vypadá to, že uživatelé internetu jsou úplní začátečníci.

Proč se kapavce anglicky říká clap

Od třetího místa už se nejfrekventovanější otázky stáčejí spíš ke zdraví. Je to dobrá zpráva, protože se lidé snaží informovat, nebo to naopak zavání průšvihem, protože tyto věci by měli spíš než s internetem konzultovat se svým lékařem? Třetí až páté místo mezi nejčastěji googlenými otázkami totiž patřilo dotazům: Dá se léčit vaginální herpes? Jak se zbavím genitálních bradavic? Co je to kapavka?

Nalezené odpovědi na tyto otázky nejspíš uživatele internetu nenadchnou. Dozví se totiž, že tyto sexuálně přenosné obtíže lze zmírnit, nikoli se jich nadobro zbavit. Herpes neboli opar se nedá vyléčit, je možné jen zmírnit jeho projevy a taky snížit riziko, že ho člověk přenese na svého sexuálního partnera. Antivirotika se užívají i během neaktivního období, kdy se genitální herpes neprojevuje. Podobně bradavice způsobuje lidský papillomavirus (HPV); můžete se zbavit bradavic, ale ne přítomnosti viru.

Kapavka je v tomto kontextu asi nejlepší zprávou, jde totiž vyléčit antibiotiky. Člověk s kapavkou je však náchylnější k přenosu HIV, a to kvůli narušení sliznic. V minulosti probíhaly pokusy léčit kapavku podivnými metodami. Například umístěním penisu mezi dlaně, jimiž silně tlesknete – tím se měl hnis dostat ven z močové trubice a nemoc ustoupí. Proto se kapavce anglicky říká clap (tlesknutí).

„Právo hetero lidí na manželství se nezmenší, pokud se gayové a lesby budou moct brát. Společnost musí počítat s každým,“ říká sestra Daphne OSPI10. 8. 2021

Domácí zvětšování penisu

Na šesté příčce žebříčku nejčastěji googlených dotazů se nachází zajímavý problém: Jak si mohu manuálně zvětšit penis? A následuje otázka: Jak se měří penis?

Internet je plný návodů, jak si pravidelnou masáží a vytahováním penis zvětšit až o jeden či dokonce dva centimetry. Metoda stojí na tom, že se v tkáni vytvoří mikrotrhlinky, které se následně zacelí novou tkání, a tím se celý penis zvětšuje. Každý, kdo se někdy skřípl zipem u kalhot, ale tuší, jakou bolest taková trhlinka dokáže způsobit. Takže je potřeba být opravdu opatrný. Případně lze zakoupit natahovadlo, které se na penis nasadí a principem skřipce se orgán pravidelně natahuje. A samozřejmě existují i penisové pumpy, které většinou pomáhají s erekcí přímo v akci.

Měření penisu je pochopitelně snazší ve ztopořeném stavu – a taky přináší uspokojivější výsledky než nabírání míry ve zvadlém stavu. Kromě délky, na které si bůhvíproč zakládají muži, je dobré změřit i obvod, protože jak vám většina žen potvrdí: na délce nezáleží, na tloušťce ano. Detailní návody k tomuto tématu najdete ve speciálním článku Penis – vzestupy a pády nejuctívanější části mužského těla.

Zdroj: Giphy

Kupuje se kondom na občanku?

Úsměvná je osmá nejčastěji vyhledávaná otázka: Od kolika let se smí kupovat kondom? Není to erotické zboží a na jeho prodej se nevztahují žádná omezení. Kondomy si klidně může koupit osmiletý kluk, který z nich pak bude nejspíš dělat vodní bomby. Pokud mu zbudou, musí si pak pohlídat datum spotřeby. Kondomy dnes mívají záruční dobu pět let, nelatexové o něco méně.

Poslední se v žebříku objevila otázka: Jak dlouho trvá sex? Pravděpodobně mnohem kratší čas, než jste si mysleli. Názory se ale opravdu velmi různí, a to se nezapočítává předehra. Podle různých průzkumů je rychlovka na 2 minuty. Průměrná soulož trvá 5,4 minut a délka, jakou by si účastníci a účastnice sexuálních hrátek přáli, je někde mezi 7 a 13 minutami. Nenechte se zmást tím, co vidíte v pornu.

Ve volbách kroužkujte srdcem kandidáty, kteří zvednou ruku pro manželství párů stejného pohlaví. Na každé kandidátce se někdo takový najde16. 9. 2021

Vztahy plné duchů a nezodpovězených vzkazů

Čas oponou trhnul, přišel rozvoj dalších sociálních sítí, pak pandemie a s tím úplně nový typ otázek, které googlíme. A světe div se, lokalizace G bodu přestala být největším problémem. Na prvním místě je najednou otázka: Co je to ghosting? Její výskyt vzrostl v poledním roce o 421 %. Ghosting souvisí se současným přístupem k navazování vztahů, kdy první kontakt často vzniká na online seznamkách. Někoho vyghostovat znamená přestat se mu bez vysvětlení ozývat, prostě přerušit komunikaci. Ten, kdo vás vymlčí, předpokládá, že si z toho nebudete nic moc dělat, protože si na seznamce snadno najdete náhradu.

Psychologové varují, že zvýšený výskyt ghostingu nastane v následujících měsících, kdy po dlouhé době vyjdeme z domovů ven do společnosti. Pro některé jedince to bude příliš – proto se zase stáhnou a své přátele či nové partnery vyghostují, protože je to běžná a pohodlná metoda dnešní doby. Důležité je uvědomit si, že pokud vás někdo vyghostoval, není s vámi nic špatně. Spíš to znamená, že problémy má ten na druhé straně.

Zdroj: Bohdana Rambousková