Odborník na sexuální zdraví má jasno: Sex heterosexuálů s jinými muži je „chlapský", existují ale i způsoby, jak v manželovi gaye odhalit
Straight friendly
Zdroj: iStock

Odborník na sexuální zdraví má jasno: Sex heterosexuálů s jinými muži je „chlapský", existují ale i způsoby, jak v manželovi gaye odhalit

Heterosexuální muži občas mívají sex s muži a vůbec to neznamená, že by byli gayové. Na rozdíl od žen totiž muži mívají sexuální kontakty prostě jen pro samotný akt, kdy úplně nezáleží na tom, kdo druhá osoba je. Toto prohlášení vztahového a sexuálního terapeuta dr. Joea Korta na jeho tiktokovém kanálu vzbudilo pořádné pozdvižení. Někteří fanoušci se s touto myšlenkou nedokázali smířit.
Bohdana Rambousková Bohdana Rambousková Autor
24. 10. 2022

Jde o uspokojení a je jedno s kým

Doktor Joe Kort tvrdí, že sex mezi muži nemusí nutně znamenat, že jsou gayové. Občas je to prostě jen chlapská záležitost. Vždy podle něj záleží na tom, co všichni zúčastnění od dané situace očekávají. Pokud je to pouze uvolnění napětí a rychlé uspokojení, je v pořádku, když si k tomu heterosexuální muž vybere jiného muže. Ženy se totiž takových aktivit ne vždy ochotně účastní.

Dr. Kort své tvrzení podpírá vysvětlením, že heterosexuální muže nevzrušují jiní muži, přitahuje je jen sex s muži. A tak jako i když se gay vyspí se ženou, jeho orientace nadále zůstává homosexuální, stejně tak i hetero muž po sexu s jiným mužem nadále zůstává heterosexuální.

<Path> „Jsem homosexuál, ale poslouchám tvrdý metal a gotickou hudbu“, říká Robin Papáček (20), který boří předsudky o gayíchZdroj: Jan Witek

Fanoušci se nemohou shodnout

Dr. Kort má na sociálních sítích v součtu více jak 300 tisíc fanoušků a ne všichni jeho sdělení vzali s klidným srdcem. Pro řadu lidí, zejména mužů, je něco takového těžké přijmout, protože sexuální kontakt s jiným mužem berou jako ztrátu mužnosti. Někteří dokonce Kortovu tvrzení prostě odmítli uvěřit.

Pro jiné uživatele Tiktoku informace, že sexualita je fluidní, není ničím nová. Někteří upozorňují na dvojitý standard, kdy o dvou ženách, které si to spolu rozdají hned nehovoříme jako o lesbách, zatímco muž by svým sexuálním kontaktem s jiným mužem měl své heterosexuální privilegium okamžitě ztratit.

Muži mající sex s muži

Diskuze ke Kortově poznámkám o mužské sexualitě je poněkud úsměvná. Sám Kort se veřejně hlásí k tomu, že je gay. Chlubí se tím, že se vyoutoval již v roce 1977 ve věku 14 let. Přesto jej zjevně sleduje řada fanoušků s homofobními tendencemi.

Přitom muži s heterosexuální orientací, kteří si to někdy rozdají s mužem, nejsou žádnou novinkou. Významnou roli hrají například ve statistikách sexuálně přenosných chorob, kde z toho důvodu nenajdete kolonku gayové, ale muži mající sex s muži. Právě ti, kteří doma mají rodinu a k sexu s jiným mužem přijdou vlastně tak trochu omylem, jsou nejvíce ohroženi – nemají dopředu rozmyšleno, do čeho jsou ochotní jít a do čeho ne, neuvědomují si často riziko, které podstupují, a následně se nejsou ochotni k prožité zkušenosti přihlásit. Muži mající sex s muži jsou zkrátka dávno známou skupinou obyvatel, minimálně u odborné veřejnosti.

Většího obdivu se vám dostane od gaye než od ženy

Jako by mu šok části fanouškovské základny nestačil, dr. Kort se rozhodl jít ve svých tvrzeních ještě dál. Prohlásil, že jedním z důvodů, proč si heterosexuálové za sexuálního partnera vyberou muže, je jejich narcismus. A to mimochodem potvrzuje i výzkum.

Narcista je člověk, který se zabývá jen sám sebou a tím, jak je skvělý. Hetero narcistovi se při sexu s mužem líbí to, jak ho jeho partner chválí a adoruje v erotickém slova smyslu. A takové velké chvály jsou podle dr. Korta schopni jedině gayové. Ženy obvykle takový obdiv mužům neprojevují. A tak hetero muž poznává něco z gay světa – užívá si vychvalování svého vzhledu, velikosti, výkonu, prostě je na chvíli opravdový superman.

<Path> „Jsme šťastní a tlustí spolu,“ ukončují své vyprávění o seznámení dva zamilovaní muži, kteří se báli, že zůstanou na ocetZdroj: Anonymní respondenti, redakce

Hetero, nebo bisexuál?

Ve vzrušených diskuzích na Tiktoku se často objevuje námitka, že přeci muž, který žije jako hetero a někdy si odskočí za jiným mužem, může být bisexuál. To dr. Kort nevylučuje, ale upozorňuje na zásadní rozdíl: zatímco bisexuála přitahují nějakým způsobem ženy i muži, hetero muže na sexu s jiným mužem přitahuje jen prožitek sexu, a ne mužské tělo.

A samozřejmě v některých případech může muž po sexuální zkušenosti s mužem začít zjišťovat, že je gay. I o tom dr. Kort, který sám sebe označuje za předního experta na sex a vztahy, něco ví. Nedávno o tom vydal knihu Je můj manžel gay, hetero, nebo bi? Průvodce pro ženy, které mají obavy o své muže.

Proč muži tak rádi posílají fotky penisů

Pokud nemáte Tiktok, nevadí. Doktor Kort jede třaskavá témata i na Instagramu. Nedávno se zamýšlel nad tím, proč muži rozesílají tolik obrázků svých penisů. Poukázal na to, že to není výsada hetero mužů, kteří by naháněli ženy. Dělají to i gayové, bisexuálové, a dokonce heteráci posílají svůj dick pic jinému muži, aby od něj dostali zpětnou vazbu na svou velikost, tvar atd. Proč?

Výzkumy naznačují, že je to projev misogynie – nenávisti vůči ženám. Je to způsob, jak ženě ublížit, ranit ji. To sice podle dr. Korta dává smysl, ale sám přidává vlastní teorii: ženy se cítí být přitažlivé tím, jak vypadají, jak se obléknou, jak se pohybují. Muži získávají pocit přitažlivosti tím, že po ostatních požadují hodnocení svého mužství. Diskuze pod příspěvkem je opět bohatá. Zaznívá v ní mnoho názorů na to, proč muži rozesílají fotky penisů, a to obvykle nevyžádaně. Jeden z nich je zcela odzbrojující: muži prostě neumějí komunikovat a poslat fotku péra je to nejlepší, jak dokážou druhého člověka oslovit. Souhlasíte?

Zdroj: pinknews.com, audible.com, news.ubc.ca, cambridgepoliticalaffairs.co.uk, instagram.com, iflscience.com

Populární
články

E-Shop