Subkultura mužů, kteří našli nejlepší sexuální uspokojení sami u sebe, roste. Tzv. gooning by měl prý zkusit každý

Pokud jste někdy zvažovali vyzkoušení tantrického sexu, ale odrazoval vás duchovní rozměr, mohl by vás oslovit nový trend, gooning. Rozšířil se především mezi muži a spočívá jednoduše v dosažení „masturbačního transu“ v takovém rozměru, že si pánové mohou stav orgasmu užívat i několik hodin v kuse. A splynutí duší k tomu rozhodně není třeba.

Masturbace je – a to dnes již snad nikdo nezpochybní – zdravá a pomáhá člověku uvolnit se, příp. „vypustit“ přebytečnou sexuální energii. Kromě toho může ale také skutečně prospívat zdraví, prokázáno tak již bylo, že muži, kteří pravidelně masturbují, tím např. snižují vlastní riziko vzniku rakoviny prostaty. Jedno lidové moudro ale praví, že všeho moc škodí. A v době, kdy lidé mají problémy navazovat známosti, kdy je blízký kontakt s druhými téměř „hazardem se životem“, logicky četnost masturbace roste. Ovšem nyní se objevil zcela nový trend, který souvisí právě s intenzivní masturbací prakticky až do stavu určitého transu. O této praxi, která je v podstatě určitou nástavbou jinak již docela široce známého tantrického sexu, se pak hovoří jako o gooningu.

„Umělci nejsou žádná paka, která by neuměla pracovat,“ říká český herec a tanečník J.K. Sanchez, jehož dojemné video obletělo Facebook22. 10. 2020

Ať už je to důsledek koronavirové pandemie, nebo prostě jen dopad dnešní doby, specifická subkultura mužů, kteří konkrétně masturbaci považují za „nejlepší sex“ svého života, roste. Samozřejmě se jedná o muže, kteří ale masturbaci jako takovou v praktické rovině změnili z aktu přinášejícího krátkodobé sexuální uspokojení i v několikahodinový prožitek prakticky nadpozemských rozměrů. Ostatně, kdo by si nechtěl vychutnávat orgasmický stav trvající tak dlouho, jak jen to tělo unese?

A přesně v tomto bodě vstupuje do hry gooning, jehož prostřednictvím množství mužů přímo vstupuje do jiného stavu vědomí. O tantře ale přesto nemůže být řeč.

Uspokojení bez duchovna

Podstata tantrického sexu je pravděpodobně všem známa. Nezřídka ani nemusí jít o sex v pravém slova smyslu, samotné vyvrcholení a jeho intenzita přímo souvisí s nastavením mysli, resp. splynutí myslí těch, kdo se sexuálním hrátkám oddávají. Ovšem právě tato duchovní rovina může být pro mnohé docela odrazující, kýženého efektu lze totiž obvykle dosáhnout až s určitou nabytou praxí, která samozřejmě vyžaduje čas. To s gooningem je vše jinak (jistě, masturbovat totiž umí každý, chtělo by se dodat…). „Gooning je jakousi modernizovanou verzí tantrického sexu, ovšem bez duchovních aspektů, které s ní byly v minulosti spojovány,“ tvrdí tak jeden z lektorů, kteří se této praktice věnují. A dodává, že právě prostřednictvím dlouho trvající intenzivní masturbace je možné dospět až přímo do hypnotického či meditativního stavu – bez jediného přičinění (pomineme-li tedy masturbaci samotnou).

V čem je tedy pověstné „jádro pudla“? Gooning je vlastně takový vzdálenější bratranec další techniky označované jako edging, v češtině tedy „oddalování“. Tehdy je cílem vyvrcholení co nejvíce oddálit a prodlužovat chvíle rozkoše, které samozřejmě s časem narůstají. Ovšem v případě gooningu o samotný orgasmus ani tak nejde – spíše naopak. Záměrem je totiž uvíznout v cyklické masturbaci a užívat si ji v celé její hloubce. Téměř jako by se z ní stala mechanická systematická práce, během níž se (právě díky jisté stereotypnosti) člověk propadá stále hlouběji do stavu, kdy přestává vnímat okolní svět. Někteří muži, kteří již gooning vzkoušeli, pak tvrdí, že je to stav, kdy se jejich mysl spojí s jejich penisem (ať už to v praktické rovině znamená cokoliv).

Vzhůru do stavu transu

I když by se ale chtělo říci, že gooning není žádná věda, i toto „umasturbování se“ vyžaduje jistou praxi. „Člověk se musí naučit nepostupovat klasicky od počátku k dosažení stoprocentního orgasmu, ale naopak dojít tak k 90 % a odtamtud postupovat do bodu, odkud není návratu,“ tvrdí na diskusním fóru jeden z mužů, který má s gooningem již své zkušenosti. Kýžený stav pak přichází skutečně těsně před samotným vyvrcholením a jedná se o určitou zvýšenou rozkoš, která mu předchází. A zde dle jeho slov přichází ono „umění“ – jelikož cílem je v tomto stavu setrvat a nedojít k orgasmu. „Když se dokážete dostat do tohoto bodu a dokážete v něm déle setrvat, vlastně si tak můžete vychutnávat i několik hodin trvající orgasmus,“ dodává.  

Ovšem informace o gooningu rozhodně nejsou (stejně jako sama tato praxe) žádný undergroud, jak by se třeba mohlo zdát. Na toto téma již existují i drobné publikace, namátkou třeba How Goon out on Your Penis: Lesson from an Expert, která nejenže popisuje, jak by muži měli postupovat, aby dosáhli téměř zenového zážitku, ale vlastně i vysvětluje, proč by každý muž měl gooning vyzkoušet. Ovšem ono ani není třeba pořizovat si související knihy, subkultura vyznavačů gooningu se totiž sdružuje především v internetových vodách a není tak ani nutné hledat tipy v literatuře. Na gooning lze však narazit i v souvislosti s problematikou určité závislosti na pornografii, a to už zase takový zen není…(přeci je, člověk totiž k udržení stavu „těsně před“ také potřebuje nějakou tu stimulaci…)

Muži objevili pletací jehlice a spolu s nimi a klubkem vlny šíří světem novou uklidňovací techniku23. 11. 2020

Pokud se tedy v době, kdy jsou mezilidské kontakty omezené a také klesá obecná chuť k sexu (jelikož lidé se spíše zabývají vlastními problémy než řešením otázky kdy, kde a s kým si užít), cítíte sexuálně frustrovaní, gooning nepochybně můžete vyzkoušet.

I když ale muži na diskusních fórech na tento stav doslova pějí ódy, pravdou je, že jen masturbace (i když tedy znásobená silou a délkou prožitku) reálný sexuální kontakt s druhým člověkem nahradit nedokáže. Na druhou stranu ale zase lepší masturbační trans než existenční krize…